Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam? Hogyan...

Hogyan csináljam? Hogyan "illeszkedjek be"?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a kérdés, de megpróbálom rendesen megfogalmazni, segítsetek légyszi! (:


Szóval a lovardában, ahol lovagolok, van két csaj, akik MINDIG ott vannak, nem is tudom hogy marad idejük másra. Ők 1-2 évvel fiatalabbak nálam. Úgy érzem, hogy nem nagyon kell nekik segítség, de én szeretnék hétvégenként 1-1 napot ott tölteni. Az a gond, hogy most ért meg bennem ez az elhatározás, és nem tudom, hogyan "jelentsem be" ott, vagy nem tudom. Van egy lány, aki kezdőbb nálam, de tegnap is pl. egész nap kint volt, ezért az edzőnk megtanította futószárazni (a lovat lovas nélkül persze :). Én nem tudok olyat, hogy egy picit ott maradok lovaglás után, mert anya visz, és nem tud sokat várni. De ha pl. mondanám, hogy hatra jöjjön értem, az ok lenne. Tegnap 10 percet tudtam utána maradni, és akkor kérdezte az egyik lány, hogy az egyik lovat ki tudom-e hozni a boxbó, és mondtam, hogy igen, és tök örültem. De nemtudom, amikor megyek legközelebb, kérdezzem meg, hogy legközelebb itt maradhatok-e, vagy hogy? Remélem értitek. ): Nem tudooom. Segítsetek légyszi!



2013. márc. 17. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy ha megmutatják, mit hogy kell csinálni, szívesen segítesz néha:)
2013. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi (: Csak az a baj, hogy már megmutatták, és igazából annyira nagyon nem kell a segítségem. Mert azért néha megkérdezem még, hogy ezt-azt így jól csináltam-e, és ezért gyorsabb, ha ők maguk csinálják. Egyébként a lányok kedvesek, meg minden.
2013. márc. 17. 15:50
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon ismerős a szitu.:D kb. 2-3 éve nekem is ehhez hasonló problémám volt. De aztán végül is tök jól összejött, olyan szintre jutottam h jelenleg munkáért cserébe lovagolhatok(hiába van pénzem edzésekre) és heti 7 napot, napi 5 órát kinn vagyok.


Elmondom mit csinálj, nagyon figyelj!

Amikor mész edzésre akkor mindig fél-egy órával hamarabb érj oda. Egy nap min. 2x kérdezz rá az edződnél h "kell valamit segíteni?" Lovaglás után is mindig próbálj ott maradni, csak ülj le a pálya szélére és nézd az éppen lovagoló lovasokat(még tanulni is tudsz tőlük). Amikor leszállnak a lóról menj oda dicsérd meg őket h milyen ügyesek voltak, milyen szép a lovuk stb..(nyalj be egy szóval:P) majd kérdezd meg tőlük is h kell-e esetleg segíteni valamit. Az is sokat segíthet ha össze barátkozol azzal a 2 lánnyal akik mindig ott vannak. Valamint próbálj meg ott maradni egészen etetésig, ott aztán ne aggódj mindig van mit segíteni. Ha megkérnek h segíts etetni akkor mindig kérdezősködj(mit,hogyan,hova,miért) minél többet annál jobb. Ebből le fogják vágni h ez téged érdekel. Menj ki olyankor is amikor nem lovagolsz, kicsit lábatlankodj a lovak körül. Segíts a kezdőknek nyergelni (ha szükséges) csinálj képeket az éppen folyó edzésekről(ezt a legtöbb lovas értékeli és nagyon örülnek is a képeknek) majd tedd fel fb-re és jelöld meg őket, írj hozzá olyanokat h "a csodapáros" meg hasonlók(megint nyalj:P) Próbálj meg minél több időt tölteni az edződdel és kérdezz,kérdezz,kérdezz mindent! amit már tudsz azt is kérdezd meg. Ha látod h az egyik box trágyás vagy a pályán van trágya vagy akárhol, akkor ajánld fel h te szívesen fel szeded. Kérdezd meg tőle h le-e pucolhatsz néhány lovat vagy unatkozol adjon valami munkát meg stb... Mond azt h anyukád dugóba került vagy sokáig dolgozik, vagy előbb hívott h késik ezért nem tudsz haza menni és kell-e csinálni valamit? használd a fantáziádat!

Ehhez kell egy kis türelem az tény, mert nem egyik napról a másikra fog működni. DE ha elég kitartó vagy nagyon sok mindent érhetsz el ezzel. Tapasztalatból mondom!


Ha meg nem vagy egy türelmes fajta akkor meg legyél bátor, állj az edződ elé és közöld h téged érdekelnek az ilyen dolgok, szeretnél segíteni a lovak körül és ezért cserébe nem kérsz semmit. Hidd el a legtöbb lovarda tulaj örül az ilyen segítőkész lánykáknak.


Sok sikert.:)16/L

2013. márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén szinte egész nap kinn tudnál lenni. Csomagolsz pár szendvicset, meg viszel magaddal valami innivalót, kimész 9-10-re és délután 4-5 óráig simán kinn tudnál maradni. Fárasztó lesz, de egy csomó mindent tanulhatsz, segíthetsz lovat pucolni, szerszámot ápolni, sepregetni, de akár futószárazni is, ha megmutatják.
2013. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek! (:

Nem tudom, hogyan tudnám ezeket megoldani, mert

1, anyukám visz-hoz (a húgom is jár, ugyanakkor mint én)+nagyon messze lakunk, a busz sem lenne túl célravezető, nincs is bérletem, stb

2, mindig úgy érzem, hogy csak lábatlankodom, és inkább csak teher vagyok. Múltkor is megkérdeztem, hogy segítsek-e, az volt a válasz, hogy "ha muszáj"... És nem nagyon tudom az ottani dolgokat egyáltalán, hogy hogyan megy minden. És tudom, hogy ennek pont az lenne a megoldása, hogy sokat ott legyen, csak így olyan rossz. Nem merek ott maradni, mert nem ismerek semmit/szinte senkit. És azért nem, mert nem merek ottmaradni. ÁÁÁÁ

2013. márc. 17. 17:33
 6/21 Valletta ***** válasza:
54%
Ne segítséget ajánlj fel, hanem mondd meg nekik, hogy tanulni szeretnél. Mert olyannak a segítsége nem ér sokat, akinek mindent meg kell mutatni, hiszen a "segítséged" nélkül hamarabb végeznének. Ezzel szemben ha elmondod, hogy tanulni akarsz, olyan dolgokat is, amiket az órán nincsen lehetőséged, annak általában szoktak örülni. Aztán majd ha megtanultál dolgokat, tudsz majd segíteni is, és az ingyen munkaerőt nem szokták visszautasítani. Én is így tanultam, lovagoltam kb. 13 évet egyetlen forint kifizetése nélkül és a végén már volt, hogy én utasítottam vissza lovat, amit megkértek, hogy lovagoljak, mert egyszerűen nem volt rá időm a másik három mellett. Szóval ez egy működő dolog.
2013. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én 11 évesen kezdtem így segíteni lovak körül, beszélj az oktatóval, hogy téged nem csak a lovaglás érdekel, de a lovak körüli munka is, szívesen maradsz lovaglás után mindig pl egy órát tanulni, és szívesen segítesz mindenben, amit tudsz, nyergelni, futószárazni, lovakat ki-be vinni, gyerekeket sétáltatni. Én is így kezdtem, ha egyszer ott vagy, megtanulsz mindent, ők mg örülnek, hogy nem kell érte fizetni senkinek. Ha már ügyesebb vagy, kérheted, hogy cserébe ingyen lovagolhass. Esetleg ha anyukáddal meg tudod beszélni, hogy akkor jöjjön érted, mikor felhívod, az jó lehet, vagy ha busszal, biciklivel mész haza. Az is lehet, hogy megmondod anyukádnak, hogy 6-ra menjen érted, lovak körül úgyis elvagy, ha van munka, ha nincs, nem? Én legalábbis mindig elvoltam, ha más nem, kiviszed az egyiket legelni kézen, vagy leápolod, ha már ismernek ott, és megkérdezed, hogy szabad-e, biztos megengedik. :)
2013. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha messze laktok, esetleg nincs közelebb lovarda? Ott is tudnál segíteni, lehet, hogy ott több szükség van a dolgos kezekre, és barátságosabban fogadnak.
2013. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi Valetta! Reménykedem én is, hogy ilyesmi lesz velem is. (:

Nincs sokkal közelebb lovarda 30 percre van ez kocsival, annyira nincs nagyon-nagyon-nagyon messze, meg amúgy nagyon jó hely, ahol most vagyok.

2013. márc. 17. 18:01
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, de szerintem az egyikben leírt "benyalással" csak azt fogod elérni, hogy visszataszító leszel az értelmes emberek számára... :') Ismerek ilyet, hidd el, nem nyerő. Én szimplán kimentem hétvégén, amikor amúgy semmi dolgom nem lett volna ott, és arra a kérdésre, hogy miért jöttem, mondtam, hogy szívesen tanulnék, illetve ha van valami, amit tudok, akkor segítenék is, meg amúgy is szeretek ott lenni, ha nincs semmi, azt is szívesen nézem. Először csak meg kellett fognom egy-két lovat, vagy lepucolni őket, azóta már inkább többet is lovagolok ingyen, mint amennyit dolgozom. :) Hidd el, ha kicsit beletanulsz a dolgokba, kifigyeled, hogy itt ki mit hogyan csinál, egy idő múlva tényleg segítségükre lehetsz, és akkor már valóban nem fognak visszautasítani. Nem kell 5 percenként kérdezgetni, hogy mit tudsz segíteni, csak hozd az ottani emberek tudomására, hogy ott vagy, és szívesen segítesz.
2013. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!