Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő kell, hogy ne...

Mennyi idő kell, hogy ne pattogjak ki a nyeregből vágta közben?

Figyelt kérdés
Fél éve kezdtem el lovagolni. Nagyon könnyen ment, az oktatóm azt mondta, nem is volt még ilyen tanulója, aki ilyen kis idő alatt ráérzett a dologra, mert igazából semmivel nem volt gondolom. Az oktatóm lova egy Fjord póni, azon nagyon könnyű volt minden, a vágtánál se volt semmi probléma. Most viszont átkerültem egy nagyobb lóra, (Kisbéri félvér) és a vágtája sokkal gyorsabb, és nagyon kipattogok a nyeregből. Semmi mással nincs gond, szóval a szárakat is jól tartom a lábamat is, meg minden a helyén van, csak nem birok ülve maradni a nyeregbe. Mennyi időbe telhet, hogy sikerüljön kiülnöm a vágtát is ha egy héten 3-4x is megyünk tereplovaglásra?

#hdzt #dhsrj
2013. márc. 18. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Lehet, hogy nagyon jó vagy, de az alapok nem mindig számítanak itt. Én mondjuk 2 év alatt tanultam meg az alapokat, (sokat szenvedtem vele) de egy hónap után már nem pattogtam ki a nyeregből. Lehet, hogy veled fordítva lesz.
2013. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idő, mire ráérzel a vágtájára. Heti 1-2 terep mellett lovagolj bent is azzal a lóval, rövidítsd a vágtáját, idomító ülésben ügessetek, vágtassatok. Ki fog alakulni, és terepen se hagyd elszállni, ott is inkább próbáld rövidíteni, illetve inkább könnyű üléssel vágtázni.
2013. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vágta kiülését nem terepen kéne megtanulni, sőt, ki se kéne menni mondjuk terepre, amíg nem megy... Futószáron kéne gyakorolni sokat, vagy legalábbis nagykörön, sok kengyel nélküli tanügetés és vágta.

Terepen is megállhattok iskolázni, gyakorolni, de ott nem úgy lát az oktató, nem úgy tud veled foglalkozni, ott nem folyik igazi oktatás, legalábbis nem az a fajta, amire egy kezdőnek, akármilyen jól lovagol ösztönösen, de szüksége lenne.

2013. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
39%

Jól mondják. Nem terepen kellene tanulni és megvan a véleményem arról az oktatóról, aki bizonytalan ülésű lovast terepre kivisz, illetve a lovas nem kap tőle annyi útmutatást, hogy ne az interneten kelljen megkérdeznie, hogyan ülje ki a vágtát.


De ha már így alakult, akkor arra figyelj, hogy vidd hátrébb a súlypontodat (=dőlj hátra, jobban, mint eddig), az egyes vágtaugrások alatt húzd meg a derekadat (=told előre a csípődet, jobban, mint eddig) és ha már tudod, rövidítsd a lovat.

2013. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!