Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyobb sérülés után féltetek...

Bimbike11 kérdése:

Nagyobb sérülés után féltetek lóra ülni?

Figyelt kérdés
Az az én problémám, hogy 5 hete lassan nem ültem lovon, mert rosszul estem és ínyszalag húzódás lett a jobb könyökömben, gipszben volt egy hetet, de már jobban vagy annyira hogy újra lóra szeretnék ülni, mert nem akarom feladni (2012 májusában kezdtem lovagolni, eddig nem volt nagyobb esésem). Szóval az lenne a kérdés, hogy ti hogyan éltétek meg egy ilyesmi szitu után a lóra ülést? mert attól félek, hogy vissza fognak pörögni az események, és esetleg nem tudok odakoncentrálni... Holnap délután megyek egyébként nagyon várom, mert hiányzik! :)

2013. márc. 18. 18:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elnézést: ínszalag*
2013. márc. 18. 18:46
 2/11 anonim válasza:
Ne add fel azért,mert egyszer megtörtént!Valószínűleg lesznek még sérüléseid,de ez a velejárója! Ha hiányzik,akkor mindenképp menj!:)
2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Valletta ***** válasza:
51%
Nekem kb. 12 évesen volt egy esésem, amikor eltörtem a bokámat, rögtön az esés után visszaültem (kb. féllábbal lovagoltam haza), így egy kicsit meg is nyugodtam. A régi dolgok bizony előjönnek később, de szembe kell velük nézni és tanulni belőlük. Érdekes, hogy az említett esés után kb. 10 évvel később ugyan azon a helyen, de másik lóval megtörtént ugyan az a szituáció, na, akkor kis híján összecsináltam magam (volt rá időm, mert elragadásról volt szó :), de nem estem le. Ennek ellenére azóta se nagyon szeretek arra lovagolni, de még rágondolni se.
2013. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Készülj fel,h lesz még hasonlóban részed rosszabb esetben még törésed is lehet....Nekem aug.-ban volt egy nagyobb esésem még rugást is kaptam a mellkasomra.Kulcsont törésem lett...Egy szebb őszinapon visszakínlódtam magam a nyeregbe,de kénytelen voltam megvárni a gyógyulás végét(nov vége)mert fém volt bennem és kb 1cm-re kinyomta a bőröm.....

Estem már többször is,de mindig tanultam belőle valamit,leginkább arra jöttem rá,h mit hibázok el.Ritkán esek,de akkor tuti nagyot... :D

2013. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ülj vissza, lehet az elején félni fogsz, de rá fogsz jönni, hogy megéri a lovaglásért.:) Szerencsére nekem nem volt komolyabb esésem, szóval tapasztalatot nem tudok mondani, de egy esés miatt nem éri meg abbahagyni a lovaglást, lesz még pár.:)
2013. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kezdő koromban versenyen egy oxeren felbuktam a lovammal (edzőm adta a lovat a bátyámnak hogy menjen vele, később én tanultam rajta, nem volt a sajátom). Benéztem a távolságot, ő jó fej volt elugrott, de beleakadt a rudakba és felbuktunk. Neki semmi baja nem lett, nekem tört a kezem, lábam, és bent tartottak megfigyelésre a kórházban 3 napig. Amikor felgyógyultam lovagoltam tovább, eleinte kicsit féltem az oxereknél, de aztán megszoktam. Sajnos a ló már addigra elég hosszú verseny karriert futott be és nem nagyon volt kedve tovább csinálni, ezért befedeztettük és azóta már legelőre is került.

Nemrég ugrottam otthon egy kicsit félrelovagolt fiatal lóval egy sort. Nagyon magas volt a tempó, mert előtte félrement kétszer és kapott pálcával. Nem kellett volna meglovagolnom olyan tempóval a sort, de nem akartam hogy az legyen benne hogy így megúszhatja az ugrást. Rámentünk, az edzőm elkezdett kiabálni hogy vegyem föl mert fel fogok bukni, és akkor felbuktam. Szerencsére ez alkalommal se lett semmi baja a lónak és nekem is csak könnyű sérülések, de olyan sokkos állapotban voltam hogy még órákkal később is bőgő görcsök jöttek rám. Nem gondoltam volna hogy így megmaradt bennem az előző bukás is, de teljesen kikészültem. Az edzőm utána felült a lóra (én nem tudtam) és ugrott vele hogy ne úgy fejezze be.

Ez azonban a legkevésbé sem tántorított el a lovaglástól, azóta is minden nap ott vagyok és versenyzem. Nem fogod elfelejteni a sérülést, eleinte megrettensz majd bizonyos helyzetekben, de aztán megnyugszol és már nem lesz ijesztő! Ne szorongj mert azt megérzi a ló, bízz benne. Szorítok neked! :)

2013. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, tudom, hogy ez egy kemény sport, hozzá kell edződnöm, csak még szokatlan, sosem voltam az az extrém típus... utolsó: nagyon köszönöm, hogy megosztottad ezt velem. remélem hogy neked is sérülésmentes és sikeres versenyeid lesznek a jövőben! :) és köszönöm a biztatást, nem fogom feladni! :)
2013. márc. 19. 10:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Több törésem is volt, általában problémamentesen visszaültem a lóra, nem okozott gondot, kivéve egy esetben - terepen, egy nagy réten lovagoltam, közel a műúthoz az akkori edzőm csődörét. Szeretett ágaskodni a drága, amúgy rendes ló volt, díjlovaglásban ment vele. Nyár volt, lovaglónadrágban meg egy szál topban lovagoltam, arra jött egy kamion és poénból rám dudált. A ló felágaskodott, én gyorsan rávetettem magam a nyakára (ha ágaskodás közben kicsit is megfogtam a zablát véletlenül, akkor tuti hanyatt is esett, erre számítottam, ezért vetődtem előre), erre a drága fogta magát és bebakolt. Esélyem se volt, szálltam mint a győzelmi zászló, át a ló feje fölött, földre érkezvén hallottam egy reccsenést (ez volt a felkarcsontom) majd a ló elszáguldott, s ahogy még markoltam a szárat, ki is csavarta a vállamat. Ájulás környékezett, de muszáj volt magamnál maradnom, mert senki se tudta, merre indultam el lovagolni, féltem, hogy egyhamar meg se találnak, azért eltelt pár perc, mire észen voltam annyira, hogy fel tudtam állni és hazaindultam, persze addigra már kerestek, mert a ló hazament.

Amikor meggyógyult a kezem, az edzőm kivitt ugyanoda, ugyanazzal a lóval, ott tartottunk idomítóedzést - ezzel akarta elérni, hogy ne rettegjek a lótól és a helytől. Örökké hálás leszek neki érte, mert először borzasztó nehéz volt, de aztán egyre inkább megnyugodtam, végére már nem okozott problémát az sem, hogy újra terepre menjek azzal a lóval. De tényleg nehéz volt az első alkalom.

Kitartás, sérülésed még vélhetőleg lesz néhány, de ez vele jár, amint lehet vissza kell ülni, aztán el fog múlni szépen minden rossz érzés.

2013. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia! Én nekem karácsonyi szünet előtt volt egy hatalmas esésem , akkorát puffantam mint egy krumplis zsák:D a derekamban lévő keresztcsont megrepedt, elmozdultak a csigolyáim..:S sajnos a következő alkalommal nem tudtam lóra ülni, mivel 2 hétig mozogni is alig bírtam. Szerintem jobb ha nem halogatod.:)Persze ugyan arra a lóra felülni(iskola lovak)elég necces volt nekem, többi lóval nem volt probléma.
2013. márc. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én abban a mondásban vagyok hogy ha lesel rögtön ülj vissza hogy ne félj késöbb!!! persze ezt nm arra ertem a megserultel de lenyeg ne halogasd hajra!!!
2014. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!