Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam hozzá?

Hogy szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
A lovamon még nem volt fásli meg invédő ès most vettem egy fáslit. Nincs hozzászokva ahhoz hogy valami van a lábán. Ugyhogy ez most furcsa neki. Már sokszor ráteszem hogy szokja, de fura neki. Hogy szoktassam teljesen hozzá?

2013. márc. 19. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Legyen rajta sokat, sétálj vele, előbb-utóbb megszokja. Van egy lovunk, ahányszor ínvédő kerül rá, 1-2 percig furcsán jár, magasra emeli a lábát, mintha ki akarna lépni belőle, aztán megszokja. 20 éves, és csikókora óta van rajta ínvédő, mégis még mindig eljátssza. Egy kis idő után általában megszokják.
2013. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd rá, vezetgesd benne, majd megszokja. Van amelyik nehezebben van amelyik könnyebben.
2013. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eleve csak akkor fáslizd, ha annak oka van. Én mondjuk szívesebben teszek rá ínvédőt és bokavédőt, ha az adott edzéshez szükséges valami rá.
2013. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Én a fáslit jobban szeretem mint az ínvédőt.
2013. márc. 20. 15:01
 5/9 Pivekla ***** válasza:

Miért kell rá fásli, ha szabad kérdeznem? :)

Szerintem a lábvédők nem az embertől függenek meg attól hogy ki melyiket szereti és preferálja jobban, hanem a ló igényeitől. Amennyiben a lovad lába egészséges, akkor mindenféle lábvédő fölösleges és nem utolsó sorban ártalmas, a fásli főleg!

Azt mondom, hogy egy kemény héjú ínvédőt még csak-csak fölteszek ugráshoz vagy terepre, de abból is szigorúan csak azt amelyik NEM íntámaszos és kizárólag mechanikailag véd a külső ütődések ellen. De a fáslit a lehető legrosszabb ötletnek tartom egészséges lábú lóra. A fásli megtartja az EGÉSZSÉGES inakat és ízületeket, leveszi róluk a terhet, elgyengíti őket, olyan szinten hogy a ló később karámba sem fog tudni menni fásli nélkül! Egy kis túlzással olyan mintha te a makk egészséges lábaiddal beülnél a tolókocsiba, egy idő után elsorvadna minden lábizmod, utána már ha akarnál sem tudnál fölállni.

A helytelenül felrakott fásliról már szót ne említsek...


Fáslit csak indokolt esetben szabad használni, például lábsérülés gyógyuló szakaszában. De amint helyrejön a láb el kell dobni ugyanúgy, és hagyni hogy a ló inai újra fokozatosan megerősödjenek.


A lovad lábának nem a lábvédőkkel tudsz segíteni, hanem a megfelelő bemelegítéssel és jó talajon való lovaglással. :)

Remélem ezután nem érzed majd magad megsértettnek vagy ledegradáltnak, nem ez volt a célom, csak a ló érdekeit (és a tiédet is, hogy még sok-sok évig tudd Őt lovagolni!) nézve azt javaslom hogy felejtsd el a fáslit, és örülj míg nincs rá szükség.

2013. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor felejtsem el? Most fölöslegesen vetem?
2013. márc. 21. 07:02
 7/9 Pivekla ***** válasza:
Nem vetted fölöslegesen, ha ne adj Isten történik valami a lovad lábával és az orvos a fásli használatát javasolja akkor jó ha kéznél van és nem kell rohangálni, de amíg egészséges a lovad lába addig tedd el, nincs rá szükség, és reméljük nem is lesz!!! :)
2013. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm. De azért ha hosszabb túrára megyek akkor azért rátehetem nem?
2013. márc. 21. 14:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a ló, nem öreg, nincsenek izületi bajai, és szokott rúrázni, akkor nem kell fáslizni túrára sem, maximum ínvédőt. Idősebb lovakra szoktak fáslit tenni hosszabb terepre, de egészséges, fiataloknál nem indokolt, ahogy Pivekla is írta.
2013. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!