Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam majd össze őket?

Hogy szoktassam majd össze őket?

Figyelt kérdés
A hétvégén a welsh kancám mellé hozni fogok egy arab heréltet, és azt szeretném megtudni, hogy szoktassam össze őket? A kanca mellől most kerül el a csikója, szóval nem volt az utóbbi 2 évben egyedül. Az arab eddig minden másik lóval jól kijött, mindig mellé rakták be az előző gazdájánál az idegen lovakat. Az én welsh kancámmal sincs elvileg gond, bár már teljesen idegen ló mellett nem volt, de jól kijött eddig a többi lóval. :)
2013. márc. 19. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Először a legjobb, ha egy semleges területen látják egymást, összeszagolnak, stb., esetleg egy napig van köztük villanypásztor, utána nyugodtan engedd össze őket, lehet, kicsit összerúgnak az elején, de ezt nem tudod helyettük lejátszani, ha felállt a hierarchia, a béke is megszilárdul.
2013. márc. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pivekla ***** válasza:

Ahogy az előző írta, első nap szigorúan külön karám, de lehetőség legyen a kontaktus létrehozására.

Az új pacinak is jobb ha először az új helyet szokja meg, aztán majd a társaságot, nem kell egyből bedobni a mély vízbe.

Össze tudjanak szagolni, de dominálgatni ne. Második, harmadik nap összeengedheted őket, ne ijedj meg ha az elején lesz egy kis veszekedés, ez természetes, fel kell állítaniuk a sorrendet, hogy ki az alá- és fölérendelt, ki hol áll a rangsorban.

2013. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak annyi a problémám, h este már mindenképpen egymás mellett lesznek két állásban, mert másra nincs lehetőségem, csak így tudom őket berakni az istállóba.. Majdcsak nem lesz semmi gond, úgy is figyelni fogom őket egész este! Köszi a tippeket. :)
2013. márc. 20. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem arab telivér lovaim vannak, minden nemből. Van kancám, heréltem, csődöröm... egyértelműen a kanca a "főnök", valószínűleg nálatok is így lesz. Én nem tenném be egymás mellé a kettőt, mert nálunk konkrétan össze harapja a kanca a heréltet, ha az belép a személyes szférájába. Persze ha van köztük egy elválasztó, vagy ki vannak kötve, akkor nincs gond, de azért figyelj rájuk.
2013. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!