Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóbérlés hogyan működik?...

Lóbérlés hogyan működik? (többi infó lent)

Figyelt kérdés
Sajnos az interneten kevés információ van erről. Lovat szeretnék venni, de arra gondoltam, egy kb fél évre, "próbaidőként" bérelném, magántulajdonostól. Ez hogyan működik? Neki nincs ideje a lóra, ezért is adja el. Így az lenne a helyzet, hogy én lovagolom csak, természetesen akkor én fizetem a bértartást, a körmölést, a dokit, én veszek neki felszerelést, a tulajdonjog viszont az övé marad, így ha úgy látom, hogy nem bírok a lóval, nincs elég időm/tapasztalatom hozzá, nem kell hónapokig az eladással küszködni. Ilyen esetben a a fentebb említett költségeken kívül a tulajdonosnak is szoktak fizetni "bérleti díjat", vagy nem? Ha a lónak baja lesz (lesántul, stb.) és emiatt lovagolhatatlanná válik, mi történik? Természetesen nem akarom halálra hajtani, de ez bármikor megtörténhet. Kártérítést kell fizetnem, vagy ki kell fizetnem a ló árát, esetleg más? Lóbérlési szerződés mintát tudna valaki küldeni? Nem otthon tartanám, így arra nem vagyok kíváncsi, hogy a takarmány mennyibe kerül, és a trágyázás mennyi időt visz el, és istállót is kell építenem, stb. Bértartásban lenne, maradna abban a lovardában, ahol eddig, csak én foglalkoznék vele.

2013. márc. 21. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ebbe biztosan nem mennék bele. Ha lovat akarsz venni meg kell nézni, akár ki is próbálni, vihetsz állatorvost is, de hogy fél évig használd... meglepődnék, ha találsz ilyen lehetőséget. Pont amiket leírtál amiatt. "Félig közös lónak is túrós a háta!"
2013. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én feles tartás szerűen gondolok a dologra, az bevett dolog, csak nem felesben adjuk a pénzt, meg a foglalkozást, hanem én fizetem, és én is lovagolom. Pár lovarda foglalkozik lóbérléssel, a lovardában van edző, aki ismeri a tulajt, így nem maradnánk teljesen felügyelet nélkül, amíg az övé. Így tényleg nem lenne járható út?
2013. márc. 21. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
szokott ilyen lehetőség is lenni. Amennyiben téged terhel a sérülés, te fizeted a gyógyítását is.
2013. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a közeli loviban működött a lóbérlés. Az ember annyit fizetett havonta a lovardai lóért, mint más a bértartásért, és akkor csak az illető lovagolta azt a lovat. Viszont a mélyebb dolgokról szerződést kell írni.

Asszem ott úgy volt, hogy kötelező állatorvosi dolgokat (oltás, féreghajtás), körmölést/patkolást a lovarda állta. Viszont ha bizonyítottan a lovaglás miatt történt baja a lónak (sántaság, feltörés, lovasbaleset), akkor a bérlőt terhelte a költség.

A bérlő ingyen használhatta a pályákat, az akadályparkot, de az edzésért már neki is fizetnie kellett, mert az edző külsős volt.


Végül is megoldható a dolog, de alaposan le kell papírozni, hogy milyen esetben, kit milyen költség/felelősség terhel.

Mondjuk ha alattad pusztul el a ló, az lehet mástól is, boncolást kell kérni, és ha miattad pusztult el, akkor, neked kell fizetni a boncolási költséget, illetve valamiféle kártérítést is.

2013. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:
Ez az elgondolásod egyébként egy konkrét lóra vonatkozik, amit kiadnak felesbe? Mert a legtöbb eladó ebbe nem fog belemenni, tehát azokból a lovakból kell kiindulnod, amelyeket feles tartásra felkínálnak és közben eladók is, az meg nem sok, és még így sem fogják hónapokig fenntartani a lovat csak neked, ha jön vevő, el fogják adni. Feles tartásnál a legtöbb ló az adott istállóból el nem vihető és sokszor csak bizonyos körülmények között lovagolható. A szerződésbe bele kell foglalni, hogy kit milyen költségek terhelnek. Ha teljesen bérled a lovat és a tulajdonosa nem ül rá, akkor valószínűleg minden költség a tiéd lesz, felesben pedig az eladó által meghatározott összeg. Értelemszerűen ha bizonyíthatóan miattad esett baja a lónak, azt te fizeted. Ezt is bele kell foglalni a szerződésbe.
2013. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, el akarja adni a lovát, te pedig bérled. Eddig ok, de mi van, ha talál rá egy vevőt? Nem fogja neked fenntartani hogy tesztelgethesd még hónapokig, aztán vagy megveszed vagy nem.
2013. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!