Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért vesz valaki kiképzés...

Miért vesz valaki kiképzés alatt lévő lovat a lovasok.hu-ról?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikát. Mármint ha van elég szakértelme valakinek egy ló belovaglásához, akkor miért nem vesz nyers csikót, akibe még senki nem "nyúlt bele"? Ha meg nincs, akkor remélem, magyaráznom sem kell.
2013. márc. 21. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt én sem értem.

Talán a csikóval nem akarnak anyira küzködni,a belovagoltat meg már nem kell tanítani tudom hülyeség de nekem ilyesmi jutott eszembe :-S

2013. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért mert olcsóbb mint egy belovagolt ló. Ellenben már nagyjából látni lehet hogy mi lesz belőle, nem mint egy teljesen nyers csikónál. Szerencsére egy kiképzés alatt álló lovat még annyira nem ronthattak el hogy több gond legyen vele mint egy teljesen lovagolatlannal. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal.
2013. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs a kikébzés alatt lévő lóval :)

Szinte csak olyanokat szoktunk venni, mert nem akarunk várni több évet/hónapot a belovaglásig és nem akarunk belovagolt elcseszett öreg lovat.

Az pont tökéletes ha megy futoszáron, akár megy fogtban ami jó izomzatot és fegyelmezettséget ad a késöbb lovas alatt történő munkára is. Az se baj ha keveset ültek rajta, foglalkoztak vele.

Általában 3,5-4 éves korában elkezdenek foglalkozni a lóval, és ráirják h "kikébzés alatt", és pont az ilyen korú ló az ami még nincs elrontva, és nem kell hónapokig évekig csak etetni, hanem lehet kezdeni a belovaglást...

2013. márc. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiképzés alatt lévő csikó is el lehet rontva, viszont ugyanúgy lehet javítani a hibáit, mint egy kiképzett lónál, ellenben nagyjából már látni lehet a teherbírását (!), ami nem elhanyagolható ha olyan célra veszed, amiben ez fontos lesz, illetve azt is, hogy viselkedik nyereg alatt.

Illetve ismerek olyat, aki szívesebben javít ki 80 hibát egy lóban, csak ne neki kelljen beülnie a lovat - onnantól már bármit viszont, elég komoly szintre is hozza a lovait. Érdekes, mert ez nála nem tudásbeli, hanem lélektani dolog, nem tudom, mennyire egyedi jelenség.

2013. márc. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:
38%

Először is ez a kiképzés alatt egy nagyon tág fogalom. Egy lovas nem ez alapján választ lovat, ráadásul szokás elmenni megnézni vásárlás előtt, nem az internetről rendelni, ott úgyis kiderülnek a stiklik.

A leggázabb, amikor 4-5 éves lovakat próbálnak nyersként vagy elindítottként eladni (sokszor sikerül), csak mert idiótán próbálkoztak belovagolni, bekocsizni, de nem jött össze, így azt hazudják, hogy nyers a ló. Erről személyes élményem is van, 4-5 éves shagya úgy-ahogy ment nyereg alatt, a durva lovasokat kegyetlen módon leszórta (versenymúlttal rendelkező díjugratókról van szó), kocsizáskor is barmok voltak vele, szétrúgta a kocsit, átesett a rúdon, rá a másik lóra. Amikor a gumit húzatták, két férfi vezette, egy verte az ostorral. Galoppversenyen futott. Aztán eladták úgy jó áron, hogy befogva sosem volt, épp csak párszor ültek rajta. Szóval sosem tudni, látni kell a lovat.

2013. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kiképzés alatt lévő ló már ismeri az embert, nem fél tőle, lehet szerszámozni, pucolni, körmölni, hallgat a nevére meg ilyenek. Valószínűleg annak már megvolt az első futószárazása is. Legalábbis szerintem egy ilyen lóra illik rá, hogy kiképzés alatt. De amúgy pont emiatt a logika miatt hirdetnek sokszor kiképzés alatt lévő lovat nyersnek, hogy ráfoghassák, hogy milyen szelíd és jófejű, hogy mindent megenged :) Közbe meg már tanítva van :)

B.

2013. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!