Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem engedelmeskedik....

A lovam nem engedelmeskedik. És nem tudom hogy mi csináljak?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettem egy lovat,de 2 hétel azután hogy megvettem elkezdett a lovardában elrohanni,azután már felkantáronzni és felnyergelni sem engedi magát.Mit tudok csinálni?

2013. márc. 22. 10:24
 1/7 Valletta ***** válasza:
Megtanulni helyesen bánni a lovakkal és lovagolni. Kérj segítséged valakitől, aki szintén az adott lovardában tartja a lovát és hozzáértő, segítőkész, vagy ha van oktató, akkor tőle.
2013. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már kértem segitséget de nem vált be.
2013. márc. 22. 10:46
 3/7 Valletta ***** válasza:
Látatlanban sajnos nem fogunk tudni segíteni, mert nem tudjuk, hogy mit csinálsz rosszul, mi a baja a lónak. Lehet, hogy a felszerelés, lehet, hogy a technikád, a lehetőségek száma végtelen. Mondhatnám, hogy tedd futószárra, dolgozz vele földről, de ha nem látom, hogy hogyan csinálod, nem tudok segíteni. Biztos találsz valakit az istállóban, aki konyít valamennyit a lovakhoz, vagy hívhatsz egy edzőt, hogy legalább egyszer menjen ki és nézzen rá a lóra, mit lát, mi a hiba és a későbbiekben az útmutatásainak megfelelően fogod tudni végezni a munkát.
2013. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha első ló, valószínűleg rájött, hogy nem vagy elég határozott vele, és csinálhat, amit akar. Nincs ilyen tuti recept, hogy kimész és jól megvered, látatlanban meg főleg nincs.

Kéne egy edző, oktató, vagy bármilyen hozzáértő személy segítsége, aki tényleg ért is hozzá.

2013. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sürgősen kérj szakértő(!) segítséget, aki segít rendezni a viszonyotokat egymással, illetve nézesd meg állatorvossal, hogy nincs-e valami gond vele.

Tutujgatással hagyj fel, ha pofátlan a ló, nem tisztel, nyugodtan üsd meg, a ménesben sem simogatják egymást, viszont, amint helyesen cselekszik dicsérd meg. Következetesnek kell lenned és a fokozatosság elvét sem szabad elfelejteni. Ajánlom egy lóetológiával kapcsolatos szakkönyv elolvasását.

2013. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Próbáld meg jól lefárasztani futószáron az én lovamnál bevált.
2013. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 encó válasza:
én részemről elősször a talajmunkát javaslom futószáron!!mielőtt kihozod a kötőfeket pótold ki,tegyél az orrára egy vékonyabb kötelet smi amit az orron a finom porcrészre teszel,az az a kötőfék elé egy pár centivel mindössze,és főzd át a kötelet a kötőfék karikáján és kösd össze a futószárral!!ha nem engedelmeskedik picit megrángatod,és érezni fogja hogy te mit is akarsz,ha sikeres s felafat dícsérd meg!!áljatok meg,induljatok el forogjatok de csak úgy ahogy te irányítod ne hagyd hogy a sakát feje után mennyen!!ez a kötél a duplakötőféket fogja hejettesíteni,hidd el nem hülyeség!!sokat foglalkozz így vele min.napi 1 órát,és meg lessz az eredménye!!veszek adok alapon dolgozz vele,hogy szeressen veled dolgozni!!
2013. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!