Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom "összeszedni" a...

Hogyan tudom "összeszedni" a lovat?

Figyelt kérdés
Szituáció: a ló osztálylovaglás közben a fejét lógatja, nagyon nehéz behajlítani, hatalmas energiába kerül, mire megpróbáljuk elérni, hogy egyáltalán egy normális tempóban lépjen. Normál csikózablát használ, az edzés végére talán jobb a helyzet kicsivel. Hogyan lehetne elérni, hogy összeszedettebb legyen, fejét ívelten, lelkesedéssel végezze az edzést?:)
2013. márc. 22. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit játssz a szárral. Érd el hogy rád figyeljen. Jobb szár, bal szár de finoman csak épp hogy érezze. Mert akkor is már rád kell figyelnie. És folyamatosan hajtsd.
2013. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is meg kéne nézni, hogy a zabla jól van-e neki beállítva. Nem csípi e a száját, és 1-2 redő van-e a pofáján, amikor felveszed a szárat. Ezen szerintem nagyon sok múlik. De az összeszedést neked kell csinálni. Lovagolj úgy, mintha a ló hátsó lábát uralnád. A nagy díjlovasok azt mondják, hogy aki a ló két hátsó lábát uralja, az az egész lovat uralja. (az uralja nem szó szerint értendő, mielőtt valaki belém kötne) Jó taktika, ha lekéred a fejét és nem engeded nagyon le, illetve a megfelelő szártartás és csizmasegítségek jól jönnek. Próbálkozz meg egy kis lazítómunkával edzés előtt, hogy addigra ellazuljon. Hiszen írtad, hogy idővel belerázódik :)

B.

2013. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírásból úgy vettem ki, hogy iskolaló osztálylovaglás közben, gondolom akkor másik ló mögött mentek. Sajnos vannak iskolalovak, amik nem is nagyon figyelnek már a segítségekre, elég neki ha megy az előtte lévő ló után, ilyenkor viszont egy alapos átlovaglás szükséges egy hozzá értőtől.
2013. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Igen, egy átlovaglás biztosan nem ártana neki! Én, mint tanuló, ezt nem tudom megtenni, csak azon vagyok, hogy egy edzés után ne úgy érezzem magam, mint aki lefutott egy maratont és kilóg a bele, annyit erőlködött, hogy egy normális tempóban lovagoljon edzésen.

2013. márc. 23. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!