Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. O. S! Csődörös herélt és...

S. O. S! Csődörös herélt és kanca egy karámban?

Figyelt kérdés
Ma jött hozzánk egy herélt, aki kb 1 éve lett kiherélve. Eddig úgy tűnt h nem lesz gond, hogyan ismerkedik össze a két ló, de közben kisárlasztotta a kancámat, ahogy összeszagoltak, és talán olyan, mintha fedezni is akarná.. Az állásban egymás mellett vannak, ott semmi gond nincs, de még nem mertem őket egy karámba összeengedni. Nincs lehetőségem arra, h 2 külön karámban tartsam őket! Mit tehetnék?? :(
2013. márc. 23. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ne adj isten be is "fedezi" akkor sem nagy gáz igazából.. a kanca nem lesz vemhes.. de helyre fogja rakni a heréltet ha már nem sárlik..
2013. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Győződjetek meg arról, hogy jól ki van-e herélve, mert ha nincs elkötve az ondóvezetéke, akkor tud csikót csinálni, nem tudom, hogy képes rá, mert logikus lenne, ha nincsenek meg a heregolyók, akkor nem tud, de láttam már ilyen esetet.
2013. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az teljesen normális, ha a kancád besárlott az új ló/csődör szagára. Abból sem lesz baj, ha összeengeded őket. Nekem herélt lovam van és fedez rendszerint egy futóistállóban 5 kancával van együtt. Mivel magzás nincs, nem lehet csikó belőle. A kancádnak csak előnyére válhat, mert összenőnek majd, érzelmi szálak kötik össze és védeni fogja mindentől :) (Nem tőled, hanem amikor megijednek, majd a kancád mögé ugrik) :)

B.

2013. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
100% hogy ki lett herélve és a heregolyók ki lettek vágva. Saját szememmel láttam. :) Kiscsikótól nem tartok, csak nehogy "összetörje" a herélt a kancát, mert a kanca 120 cm-es póni, a herélt meg 150 cm magas. De nem tudok mit csinálni, össze kell őket engednem valamikor. Várjak vele holnapig? Addig hagy álljanak egymás mellett az állásban?
2013. márc. 23. 15:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aggódok, hogy mi lesz, nem hittem h 1 év után is még lehet ilyen csődörös a herélt. A régi helyén minden idegen lovat mellé tettek be, mert jól kijött velük, de azok is heréltek voltak. :( De köszönöm szépek az eddigi segítségeket! :)
2013. márc. 23. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj, nem fogja összetörni a kancát
2013. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a herélt, amelyik korábban már fedezett, lehet, hogy soha nem "növi ki" a dolgot, rendesen be is akaszthat a kancáknak, de ettől baja a Tiédnek nem lesz, összetörni sem fog, legfeljebb helyrerakja a "csődört". A pónik általában elég domináns jelenségek,ne aggódj, megvédi magát, ha kell.
2013. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi bajuk nem lesz. Engedd össze őket, hadd szórakozzanak. :-) Nálunk is vannak ilyen lovak, jól elvannak, sosem volt gond. :-)
2013. márc. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben összeengedtem őket, gyorsan eligazította a kanca a heréltet, és azóta semmi gond nincs! :) Érdekes, nem tudom h van e ilyen, de minthogyha már nem is sárlana a kanca, csak 1 napig csinálta, ameddig új volt neki a másik. Lényeg, h elmúltak az aggodalmaim. :)
2013. márc. 24. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!