Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos ló mekkora súlyt...

Egy átlagos ló mekkora súlyt képes elcipelni magával úgy, hogy ne szakadjon meg?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ez nem így működik. Tudni kell, hogy milyen hosszú a hát, milyen magas a mar, és milyen masszív a ló. Alapvetően egy rövid hátú, magas marú és kicsi ló relatíve nagy teherbírású, egy alacsony marú, hosszú hátú nagy ló arányaiban kisebb terhet bír el. Ez egyszerű fizika. Hogy bonyordjon a helyzet, a lovas tudása és mozgás nagyon sokat számít, 50 kilóval is szét lehet verni egy shire hátát is, míg 100 kilóval is simán elmehet az ember alatt egy hucul. Aztán ott van a ló edzettsége, a talaj keménysége, terep vagy pálya stb.

Tehát olyat senki nem tud neked megmondani, hogy X kilót bír el, mert nem is lehet megmondani. Összesen annyit lehet mondani, hogy 110-120 kiló felett már nem szoktak átlagos lóra ülni, ugyankkor az azért van, mert az ember nem bírja fizikailag, nem a ló. Ha pedig valaki mégis lovagol így, az előbb lefogy, minthogy a ló megszakadjon, tehát megincsak nincs értékelhető infó.

2013. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, hogy nem mindegy a nyeregtípus, ha hátaslóról beszélünk, mert lehet, hogy egy magas kápájú, díjlovas nyeregben tudsz tanulni, míg elég jóvá nem válik a kikönnyítési technikád, nem huppansz vissza, stb, míg egy kisebb díjugró nyeregben már feltöröd a ló hátát. Erre persze utalt az első is - 50 kg-vel is ki lehet csinálni egy lovat, ha nagyon durva vagy.
2013. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha átlagosnak egy átlagos testalkatú és háthosszúságú, átlagosan izmolt, átlagos kondícióban levő, egészséges, kb. 165 cm marmagasságú, felnőtt, képzett lovat tekintünk, akkor szerintem a 90 kg a felső határ. Ekkora súly alatt még nem szakad meg, de azért egy 90 kg feletti lovast inkább már egy termetesebb lóra ültetnék.
2013. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
12 éves vagyok, 120 kg és lány ( bár nem vagyok rá büszke ). 5 éve lovagolok Westernben a ranchon és eddig semmi rosszat nem mondtak a súlyomra (egészségügyi ok a súlyom). Mondjuk nem vagyok már kezdő, sőt már egykezes vagyok ami westernben eléggé haladó. Tehát a lényeg hogy 120 kg osan lovagolok 500-600 kg os lovakat és semmi bajuk. ( Kisbéri -félvérek, Quarterok és Magyar félvérek )
2019. jan. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!