Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá apukámat, hogy...

Hogy vegyem rá apukámat, hogy legyen egy lovunk?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 20:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
Tisztában vagy azzal, hogy mivel jár egy ló vásárlása és tartása? Lehet, nem kellően tömött apukád pénztárcája.
2013. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

"Tisztában vagy azzal, hogy mivel jár egy ló vásárlása és tartása?"


Igen tudom. Régóta járok lovagolni egy lovardába és most már szeretnék egy saját pacit:)


"Lehet, nem kellően tömött apukád pénztárcája."


Ezzel nem lenne gond:)

2013. márc. 23. 20:55
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

Egy ló vásárlása és tartása nem olcsó pénz. Ez nem olyan mint egy kutya vagy macska hogy megveszed, játszol vele, néha adsz neki enni aztán elvan.

Komoly törődést igényelnek, külön istálló kell nekik, mozogni kell velük, lovagolni rajta hogy edzésben legyenek, a takarmány méregdrága és nem eszik keveset, már attól függ milyen lóról van szó, legelnie kell, és ahhoz nagyon nagy területre van szüksége, nem egy kis kertre, és ezt mindennap igénylik.

Mi utcánkban is van egy család ahol tartanak pónit mert a kislány annyit sírt miatta, végül vettek egy kis pónit 100 ezer feletti összegért ami az én fizetésem, aztán ugye az utca végén lévő mezőre vitték ki legeltetni meg mozgatni, az apuka nem győzi a helyet, fenntartani, enni adni neki, a kislány kb 2-3 hétig elvolt vele, és már nem is érdekli mi lesz a sorsa szinte csak maradjon ott, az apuka komoly dolgokról mondott le miatta, családi utazás, kirándulások, meg egyéb programokról kellett lemondania a ló miatt, plusz örül hogy a fizetésükből kaját tud adni a családjának és plusz munkákat vállal csak a ló miatt. És már beszélt is komoly lótartókkal hogy eladja nekik, de időnként engedjék meg hogy a lánya meglátogathassa, és pontosan azért mert anyagiakban már nem bírja, és a plusz munkákat sem győzi már igazán mert belefáradt ebbe.

Szerintem ez épp elég indok hogy apukád ezért nem akar lovat. Ha lenne rá pénze meg a hobbija lenne és betudná vállalni azt hogy komolyan foglalkozzon vele, biztos már szó nélkül lenne lovatok.

2013. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Akkor itt az ideje leülni az édesapáddal és megkérdezni, miért nem akar lovat venni neked?
2013. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Azért nem akar mert azt mondja, hogy ő neki nincs se ideje se kedve gondoskodni róla. De nem érti meg, hogy nem neki kellene hanem nekem. Neki nem kellene semmit csinálnia vele, én már mindent kiterveltem, hogy lenne.
2013. márc. 23. 21:07
 6/30 anonim válasza:
69%
Na és hogy tervezted a ló tartást?
2013. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Ha a pénz nem gond, mért nem úgy kérdezed, hogy bértartásban lenne?
2013. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%
lovat egyedül nem tartunk
2013. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

"Na és hogy tervezted a ló tartást?"


Hát nagyon nagy kertünk van. Egy falutól 1-2 kilométerre lakunk egy erdős részen. De tényleg nagyon nagy kert. Mire az egyik végéből elsétálok a másikba az 10 perc minimum.

Kinéztem egy részt ahova építeni kellene egy olyan 3x4m-es angol boxot mellette egy kis szénatárolóval, meg egy kis helységgel a lovas cuccoknak. Mondjuk jobb lenne két boxos istálló ha később lenne még egy paci:) Lenne hozzá egy 20x25m-es karám. Meg lehet egy fedett beálló is jó lenne.

Beszéltem a szomszéd bácsival aki ilyen mezőgazdasági vállalkozó. Ő adna el takarmányt a pacinak házhozszállítva meg segíteni tudna az építkezésben is.

Meg van egy fickó aki szokott nálunk dolgozni ilyen kerti munkákat. Ő tudna segíteni ebben-abban.

Apának nem lenne semmi dolga. Csak fizetnie kellene:)


"Ha a pénz nem gond, mért nem úgy kérdezed, hogy bértartásban lenne?"


Az nem olyan...

2013. márc. 23. 21:30
 10/30 anonim ***** válasza:
83%
Pfff :")
2013. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!