Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hallottam erről a Monty...

Hallottam erről a Monty Roberts elvről. Mi ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
14, lany vagyok, hallottam erről a suttogó módszerről, nsgyon szeretem a lovakat, de nem tudok lovagolni, stb.. Vannak könyvei, kezdéskênt mit ajanlazos olvasni, hogy egyáltalán megtudjam mi ez? Kell vmi előképzettség (lovagló tudás, ló, lovas tapasztalat)? Csak mert az nincs, jogy lehet ezt tanulni, milyen szintek vannak? Hogy lehet elkezdeni és folytatni?
2013. márc. 25. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak DVD-i és könyvei, de igazából én kezdőként nem ajánlanám, főleg azért, mert nagyon sok a "kontár" ebben a hozzáállásban, aki csak úgy gondolja, hogy ért hozzá, vagy nagyon tapasztalt, stb. Én az idomító lovaglást ajánlanám kezdésnek, mert minden másnak is az az alapja. Ha elég jó vagy, és a lovad (ha egyszer lesz saját) már minimális jelekből is megért téged, akkor kezdheted el fokozatosan elhagyni a felszereléseket - a kantárt, a nyerget (bár a szőrén lovaglás amúgy nem egészséges a ló hátának), és akár egy szál kötőfékkel vagy nyakmadzaggal lovagolni, és megfelelő segítségeket adni a lovadnak.
2013. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegyünk rendet a fejekben... A természetes lókiképzésnek több fő vonala van, ebből 2 leghíresebb Monty Roberts csatlakozása és Pat Parelli 7 játéka.

Mindkettőnél azonos a cél, de mások a módszerek.

Monty könyvek nagyon jók érdemes mindet elolvasni, az Igazi Suttogó című könyvében írja le a módszerét és élettörténetét.

Kell hozzá egy jó lovastudás és tapasztalat, tanulni lehet, de ennek szintén a lovastudás és a lovakkal töltött idő az alapja. Persze jó pénzért lehetsz hivatalos Monty instruktor, de évek kellenek mire ez beérik egy-egy embernél.


Parelli 7 játéka is tanulható, ott is kell egy lovastudás, de vannak hazai táborok, pl Csontó Zoltánnál, ahol nem szükséges, viszont megkapod az alapokat és az elméletet a módszer megértéséhez.

2013. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:)
2013. márc. 25. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!