Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hanyatt vágja magát. Miért?

Hanyatt vágja magát. Miért?

Figyelt kérdés

Lehet valamit tenni a makacsság ellen? A lovam ezen tulajdonsága legfőképpen akkor jelentkezik, amikor kikötöm, hogy lepucoljam, lenyergeljem. És akkor se mindig. Egyszerűen csak van, hogy eszébe jut. Látszik a fején, hogy erre készül. Már rászóltam szépen, csúnyán... egyszerűen nem tudom, mit lehetne ellene tenni. A multkor el is vertem, mikor egymás után vagy 5x megcsinálta :( De semmi.

Van köze ahhoz a dolognak, hogy telivér? Már ilyet is hallottam. Szokott kitalálni más dolgokat is, azokról viszont többnyire egy kis határozottsággal le lehet szoktatni. De ez a hanyatt vágom magam dolog nagyon zavar, mert baj lehet belőle...

Csak segítő kommentet kérek, nincsen szükségem kioktatásra. Köszi.



2013. márc. 25. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Hát tényleg határozottnak kell lenni, és odacsapni úgy hogy meg is érezze. Kiálts neki mély hangon, és nézz csúnyán.

Értem a problémád, mert velem is volt ilyen.

Többet nem tudok segíteni, esetleg egy "Parelli" ?

Amikor lovagolsz vele, akkor nem makacs?

2013. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáltad már boxban kikötni? Ott nem szokták hanyatt vágni magukat, én ott szoktam hozzá szoktatni a csikókat.


De van egy drasztikusabb megoldás, az hogy kötöfékkel és egy marhakötéllel együtt kell kikötni, a marhakötél fa része a tarkóját úgy megnyomja, ha hanyat vágja magát hogy nem szoktak próbálkozni többet. De ezt persze úgy kell, hogy ott van, nehogy felkösse magát mert a marhakötél nem szakad túl könnyen (jó ha nálad van egy jó kés ha ezzel próbálkozol).

De az is be szokott válni, hogy pálcával, vagy ostorral megcsapod hátulról, amikor hanyatt vágja magát.

2013. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiabálhatsz, meg ütheted, semmit nem érsz el vele. Az egyetlen megoldás, hogy kiprovokálod a hanyattesést, aztán villámgyorsan rávetődsz a fejére (amíg a feje lenn van, nem bír felállni). El kell ücsörögni a tarkója tájékán egy negyedórát, paci meg hadd pihenjen. Legközelebb hatszor meggondolja, csináljon-e ilyesmit.
2013. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gabka válaszát kiegésziteném azzal, hogy én egy olyat olvastam - már nem emlékszem, hogy hol -, hogy amikor hanyatt vágja magát a ló, akkor le kell szoritani a földre, ahogy Gabka is irta, és amikor fekszik, el kell verni (mértékkel persze). Azt kell erősiteni benne, hogy amit csinál, az nem elfogadott. Illetve érdemes lenne megfejteni az okot: nekem is telivérem van, ő is hanyatt vágta magát, aztán kipróbáltam, hogy milyen, ha úgy foglalkozom vele, ha csak azt és annyit csinálok, amit ő is szeretne. "Pillanatok alatt" megváltozott a ló, és elkezdett bizni, és tök jó fej lett. És innen aztán ráléphettünk egy új útra, ahol már nem kell percről percre megküzdeni az ágaskodással, hanyattvágással! :)
2013. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!