Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok első lónak vegyek haflingit?

Van egy ami tetszik,csak kicsit "nagyobb" hafi.

Félek, hogy nem e fog ledobni vagy hasonló?!

Amúgy herélt.

Lovardában lovagolok, ott nagy lovakon. De őt itthon tartanám, azért izgulok kicsit, de majd belejövök.

Ti nem izgultatok az első lónál?


2013. márc. 25. 18:27
 1/6 A kérdező kommentje:
( 160 cm, 48 kg, 15 éves lány )
2013. márc. 25. 18:49
 2/6 anonim válasza:
a hafik nagyon nyugodtak, nem lesz vele baj :)
2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyedül ne tartsd, a ló nagyon társas állat, és lónak ló a társa, vegyél mellé egy apróbb kis pónit, ha legelőn tartod, nyáron még etetned sem kell.

Egyébként ha félsz tőle, akkor az elején nem árt, ha van melletted egy oktató, aki figyeli, hogy haladtok, stb, hogy egyrészt figyeljen, nehogy a fejedre nőjön a paci, ugyanis első lovaknál ez sajna könnyen előfordulhat - de ha sikerül elejét venni a dolognak, akkor nem lesz gond. A jól idomított, jól lovagolt ló egyébként nem akarja ledobni a lovasát, ha pedig valamitől megijed, vagy túlzottan jókedve van, akkor baleset bármikor lehet - de ez már nem a ló rosszindulata, és sokszor ki is lehet ülni.

2013. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. válaszolóval egyetértek. A hafik csodaszépek, de makacsok tudnak ám lenni! Én is egy hafit lovagolok, egyidős vagyok veled, nagyon ott kell lennem, mindig próbálkozik. Persze ez lótól is függ, láttam már tündéri-jófej haflingit, de az enyém nagy genyó. Ha félsz, akkor válassz inkább fajtától függetlenül 10 éve körüli, nyugodt heréltet. Társra is gondolj ha otthon tartod, legalább egy póni. Az első ló előtt mindenki izgul, de ha komolyan félsz, várj még vele egykét évet.
2013. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

a hafi 8 éves herélt, és nagyon nyugodt, kiváncsi leszek milyen lesz, ha hazahozom.:D

2013. márc. 29. 21:10
 6/6 Laura012 ***** válasza:
Szerintem a haflingi nagyon nyugodt ló és első lónak tökéletesen megfelel. Ha félsz akkor kérj meg valakit a lovardából, hogy figyeljen rád ameddig lovagolsz.
2013. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!