Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemyény ezekről a nyergekről...

Vélemyény ezekről a nyergekről? Tapasztalat? Esetleg tudtok olyan nyerget mondani amit nektek bevált?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


2013. márc. 30. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Pfiff jó márka, célzottan ezekkel a nyergekkel nincs tapasztalatom, nekem Stübben Scandica díjlovas nyergem van, azzal mondjuk remekül megvagyok, szerintem az nyereg lesz még jópár évig, évtizedig nekem.
2013. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olcsó Pfiff nyerget semmiképp se vegyél!!! Már a boltba is, ha bemész, el fogják mondani, hogy ezek nem magas minőségű nyergek, csak zselés alátéttel ajánlják. Mi Beauty nyerget vettünk a hároméves póninknak első nyeregként, egyrészt a felrántószíjak nagyon rosszul vannak megcisnálva, nem lehet a két szélsőbe csatolni a hevedert, másrészt fájt tőle a póni háta. Fel nem törte, viszont ahányszor ebben a nyeregben lovagoltuk, bakolt, ellenkezett, nem dolgozott. Más nyereggel, vagy szőrén sosem volt vele ilyen gond. A Hobby nyereg még a Beautynál is olcsóbb, attól még jobban félnék. Lorddal nincs személyes tapasztalatom, de azt se ajánlom... Nekem a Wintec 250 nyereg vált be, igaz, hogy kicsit drágább ezeknél, viszont kényelmes, könnyű, nem töri fel a lovat, cserélhető a marvasa, és tartós.
2013. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2013. márc. 30. 16:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi stübbenem van, nagyon szeretem, és olcsóbb volt ezeknél :) Jobban jársz egy minőségi, használt nyereggel, mint egy gyenge újjal.
2013. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pivekla ***** válasza:

Maximálisan támogatom az előttem hozzászólókat, a Pfiff jó márka, amennyiben megfizeted. Az olcsó nyergeket elaprózzák, nem jó a minőségük, egy ismerősömnek a harmadik linken szereplő nyerge volt, a lova már második alkalommal mutatta hogy nem kényelmes, nem is engedte magát fölnyergelni vele.

Ha ennyi pénzt (50-60 ezret) rászánsz egy használt nyeregre, akkor sokkal jobban jártok a lovaddal, már egész igényes darabokat is kapni ennyiért.

Arról nem is beszélve hogy egy használt, kiült, de megkímélt nyereg mindig sokkal kényelmesebb a lónak és lovasának is mint egy új "betöretlen".

2013. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se érdemes olcsó szar nyerget venni.. Nem ad olyan ültetést amilyet kéne, gyorsan tönkre megy és sokszor kényelmetlen is... Inkább egy használt márkás nyerget keress, sokkal tovább tart (még úgy is ha használt), jól ültet, jól illeszkedik, nem túl kényelmesek általában, de kényelmetlennek se mondhtaóak. Nekem beválltak.
2013. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 FannaL ***** válasza:

Mire szeretnéd? Mert ha csak simán hobby és van lóvé akkor ajánlom az egyedi nagyon jó nyerget. Nekem az van nagyon jó mély ülése, és nagy térdtámaszok, nem minden napi kényelem.

[link]


[link]

2013. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hobbi lovaglásra kellene.néztem már ezeket a nyergeket és hallottam is már róluk,állítólag nagyon kényelmesek,csak drágák.de egyszer kell megfizetni és sokáig bírja:)
2013. ápr. 1. 12:11
 9/12 FannaL ***** válasza:
Nem állítólag, én mondom, hogy kényelmesek. Úgy ültem benne először, hogy vágtázni sem tudtam és ott Ópusztaszeren kipróbáltam és beindult alattam a ló vágtába le sem estem és tök jól kiültem. Meg ágaskodott is alattam, mert be volt rá tanítva én meg egyszerre húztam a száját és sarkaltam szóval csinált egy kis gyertyát. :) Azóta ez a kedvenc nyergem és tesómat is ebbe tanítom aki 6 éves, egyszer kirúgott alatta a lovam és még észre sem vette. Én meg ha akarnék sem tudnék belőle kiesni, pedig már egy párszor próbáltam. Így van. Egyszer kell megvenni. Ja igen és mióta meg van, nem akarok márkás nyerget mert igaz ez nem márkás de az egyik legszuperebb. (Még a bock nyeregnél is jobb, pedig azt hittem annál már nem lehet jobb semmise.)
2013. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismerősnek az ópusztaszerivel rendkívül kellemetlen tapasztalatai voltak, neki nagyon nem volt kényelmes, ez is személyfüggő.
2013. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!