Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? (többi lent)

Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
tanügetésben kicsit pattogok a nyeregben... szerintetek hogy ezt kijavítsam, az jó módszer, hogy először lerövidítem az ügetést, és így kezdek gyakorolni, majd így gyorsítani? vagy csak simán gyakoroljak sokat normális tempójú ügetésben? remélem érthető volt, csak így bírtam megfogalmazni :) köszönöm előre is a válaszokat!:)
2013. márc. 31. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A tanügetés mindig rövidebb és összeszedettebb. A tanulásához jó, ha esetleg a kengyelt is lecsatolod, vagy legalább a lábad leveszed, és futószáron tanulod.

A csípő, derék lazán kövesse a lovat, ne legyen befeszítve, a kezed is legyen finom, ha kapaszkodsz a szájába közben, sokszor azért szalad el a ló, hasonlóan a pattogás is sokszor fokozó hatású, mert kényelmetlen a lónak, és próbál elmenekülni előle. Ezért sem célszerű új ügető rekordot állítani közben.

2013. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, fogadd meg a tanácsát:) Még annyit tennék hozzá, hogy én kb 4 évig nem tudtam tanügetni: Mmint nem pattogtam, meg nem rángattam a szárt stb, csak vhogy éreztem, h nem az igazi. Aztán jött egy új oktató, ő foglalkozott velem személyesen is. Az volt az első utasítása, h a kengyelt vegyem le a nyeregről (utána jó kis izomlázam is volt, erre készülj:D). Aztán azt mondta, dőljek hátra nagyon. Szóval amikor úgyérzed, eléggé hátra vagy dőlve, még jobba dőlj hátra, amikor már fura érzésed is támad, h ez így nem jó.. Na ekkor indítsd el a lovat lassú ügetésbe, és meglátod, h mennyire kényelmes lesz.

Amikor úgy érzed, már jól megy, fokozatosan kezdj előrébb dőlni és a végén jó lesz. Nekem ezzel a módszerrel 1 óra alatt megtanultam szépen tanügetni:)

Rem tudtam segíteni, sok sikert!

2013. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!