Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a lóról?

Titkos25 kérdése:

Mi a véleményetek erről a lóról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. ápr. 2. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogy elbir e teged mert ugy latom hogy poni es attol hogy mire szeretned hasznalni.Ha hobbir kkor jo de ha szeretnel elerni valamit versenyeken is akkor inkabb a lovasok.hu t nezegesd. :)
2013. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg enyhén sodrott . Csak hobbira kellene meg túrázáshoz .
2013. ápr. 2. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Hobbyra jó, ha egészséges... Meg kétlem, hogy olyan hú de jól be lenne lovagolva, azért arra készülj fel, hogy igényelni fog némi átlovaglást!
2013. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Átlovaglást, de lehet, belovaglást igényel, így a képek és a leírás alapján ez úgy lovagolható, hogy alárúgsz és megy, fütyülsz talán megáll vagy lassít, ha megfűrészeled a száját, megáll... Ez még hobbinál sem megengedett, azért se, mert a lónak se jó...

Elbírni biztosan elbír, én megnézetném orvossal a lábait, hátát, mert az ilyen lovakat gyakran túl hamar munkába állítják, aminek visszafordíthatatlan következményei lehetnek.

2013. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Lovagolható" = ráülsz és nem vág le egyből, megtűr a hátán, ha jól megrúgod megy, ha téped megáll. Szóval belovagoltság terén ne számíts túl sokra. Elég alacsony pacc, ügetése varrógép feeling lesz. Hobbizni túrázni jó lesz, de előbb tanítsd meg neki az alapokat.

A vételáron felül még lesz költséged, pl chippletetni/sütni lóútlevelet lekérni, oltani, féreghajtani így hirtelenjében.

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát egy kis átlovaglásra biztosan szüksége lesz... hobbira megfelel, szerintem helyes kis paci. :) én egy picit rendbekapnám, ha megérkezne, mondjuk nem ártana neki egy kis fürdés, patamosás, és egy picit nyírnék a sörényéből és máris újjászületne... :D én is megnézetném azért egy dokival, minden oké-e vele :)
2013. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sütés és/vagy chip nélkül nem írható rá adás-vételi szerződés, ezt még a mostani tulajnak kéne megcsinálnia, igazság szerint... Szerződést mindenképp írj, mert máskülönben humbug az egész. Bármi garanciális baja van a lónak, nem viheted vissza, hogy vegye vissza, vagy adjon engedményt. Aztán lekérni az útlevelét, oltatni (addig lovarda nem is fogadja, amíg az útleve meg nincs, benne az oltásokkal, ha meg otthon akarod tartani, kéne mellé legalább egy póni társnak), féreghajtani, körmöltetni, nekem a patája eleve nem tetszik igazán...

További költség, hogy ha nem vagy elég jó lovas, belovaglói, átképzői gyakorlattal (ha itt kérdezel, valsz nem vagy), az elég nagy összeg lesz még, hogy edző segítsen neked helyretenni a lovat belovagoltság tekintetében, mert a nélkül igazából életveszélyes lehet a dolog, mindkettőtöknek. Az orvosi vizsgálatok, vérvétel se lesz ingyenes. Én hobbira is egy 220-240 ezer környékén keresnék lovat, de olyat, ami stabilan be van lovagolva, be van sütve, oltásai rendben vannak, tehát jobb helyről jön. Esetleg ha adnak hozzá felszerelést, vagy segítenek a szállításban, az még jobb.

2013. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tök jót derültem az első válaszolón! :-) Még hogy póni!!! :-DDD Aranyos. :-)

Jó erősen sodrott lovacska, hobbilovaglásra alkalmas lehet, de az tény, hogy a belovagoltság annyit tesz, hogy jobbra húzod jobbra megy, balra húzod balra megy, hátra húzod megáll... Átlovagolni át lehet minden bizonnyal.

Ha csak tereplovaglásra, hobbizásra szeretnéd, arra simán alkalmas.

2013. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!