Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Karórágás. Ez hatásos lehet...

Karórágás. Ez hatásos lehet ellene?

Figyelt kérdés
A lovam sajna rászokott a karórágásra, és levegőt is nyel mellé. Már kapott nyakszorítót, de nem érdekli túlzottan a dolog, meg amúgy én is szívesen elhagynám... A boxban semmi gond nincs, nem rág semmit, karámban viszont megtalálta a villanypásztor rúdjainak tetejét. Bekenni nem látom értelmét, mert 2 hét alatt lemossa az eső. Azt találtam ki, hogy mivel a fémet nem rágják, mi lenne, ha rátennék konzervdobozokat (vagy valami fémet) a rudak tetejére? Ez megoldás lehet? Persze jól odarögzíteném, hogy semmiképpen se sértse meg magát, ne szedje le és lépjen bele. Már komolyan nem tudom, mit lehetne ellene tenni. Unatkozni nem unatkozik, egyszerűen csak nagyon berögzült már neki ez a dolog. Viszont annyiban hagyni se szeretném, mert el fog kopni a foga...
2013. ápr. 2. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy a régi helyén szokott rá, azóta átkerült máshova, ahol a kiváltó okok megszűntek (unalom). De leszoktatni ugye már nem lehet...
2013. ápr. 2. 23:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehetsz rá fémet, bár nem tudom, mennyire lesz hatásos - nálunk az egyik paci ilyen, ő a felső állkapcsát, fogait feltámasztja a fém rudakra, nem rágja ,csak nyeli a levegőt... :( Szóval engem is érdekelne a megoldás, bár nem az én pacimról van szó, de a tudás mindig jól jön.

Összességében annyit akartam kihozni a dologból, hogy a fém magában nem biztos, hogy elég.

2013. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyakszíj ha rendesen van meghúzva akkor ha próbálkozik is, felfogja adni,mert nem tud levegőt nyelni. A boxban is rágni tudja az etetőt,itatót,ajtót, nem tudom mennyire figyeled állandóan. Amíg az evés lefoglalja nem fog rágni, majd este amikor nem látod.

A fog elkopás a legkisebb baj a nagyobb a kólika veszély (gyomorba rekedt levegő)

Tegyél rá dobozokat, de ne rögzítsd túlzottan,ha nincs rögzítve nem fog fogást találni rajta és nem tudja rágni.

Sok féle karórágó ló van, van aki a társa marján is tud nyelni,van akinek semmi sem kell hozzá,van aki a fémet is rágja.

Mindenképp tedd sokat karámba,lehetőleg nagy legelőre több lóval.

A csípős paszta viszont nagyon jó,kis területet érdemes bekenni.

2013. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bors sem rossz ötlet, ezt egy vidéki tanyán láttam, őrölt borsot szórtak a karámrúdra, az talán több ideig ottmarad. (Bár ez függ a rúdtól, és az időjárástól is) A fémdoboz jó ötlet, vigyázz, hogy ne sértse fel a száját. Ha alulról a dobozt valami műanyaggal kibéleled (és villanypásztoros a karám), és a villanypásztort áttekered rajta, az első ráharapás után nem fog többet próbálkozni, ezt egy másik helyen láttam, de nagyon hatásos.
2013. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!