Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van az, hogy a lovardákb...

Miért van az, hogy a lovardákban az oktatók lesz@rják a bérlovasokat?

Figyelt kérdés
Megfordultam pár helyen,de szinte mindenütt ezt tapasztaltam.Egyszerűen gyakorlatilag nem lehet megtanulni lovagolni normálisan,ha nincs saját lovad,hiába fizeted ki óránként a X ezer forintot(vagy többet).Én évekig lovagoltam így,gykorlatilag csak hátrány volt,felvettem egy csomó rossz szokást.Mostanra van saját lovam,érdekes módon mostmár jobban foglalkoznak velem,de nagyon nehéz megszabadulni a sok rossztól(sarokkal kapaszkodás,szárba kapaszkodás,stb).Miért nem lehet azzal is normálisan foglakozni akinek nincs saját lova?
2013. ápr. 3. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak helyek, ahol nem így megy, csak sajnos nehéz megtalálni. Pár helyet tudok ajánlani, ha aktuális még. Ezt a hozzáállást sajnos én is tapasztaltam, évekig lovagoltam egy lovardában, nem tanultam semmit, két évre elmentem, aztán vissza saját lóval. Két alkalom alatt annyit fejlődtem, mint addig összesen 3 év alatt...
2013. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: a probléma sokszor az oktató képzettségében rejlik, de ahol én is lovagoltam, ott az oktatóval nem volt gond (saját lóval szuper edzéseket csinált nekem) hanem azzal, hogy az iskolalovak napi 10 órát ügetnek körbe, és nincs szíve az oktatónak komolyabb lovas alatt se vágtáztatni, ugratni. Kezdőbb lovasokkal nem szeretnek foglalkozni, mert abból sok van. Ellenben, ha saját lóval mész, azt nem kíméli, mert nem agyonhasznált, az tud ugrani, vágtázni. Meg mikorra már saját lovad van, te sem ott tartasz, hogy sarok lent, és föl-le-föl-le hajtsad-hajtsad föl-le, hanem lehet cavalettizni, ugrani, komolyabb idomító munkát csinálni, ehhez az oktatónak is több kedve van, izgalmasabb. Én mindkét oldalról megtapasztaltam a dolgot, de sajnos a kezdő, ló nélküli lovasok isszák meg ennek a levét...
2013. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 3 lovardában fordultam meg :


1. XY: Fél óra 3000 Ft és 3 évig ügetni tanultam.

2. XY ( van neve ) Jó tanítás hobbilovasoknak.

3. XY Versenylovaglás , jó oktatás , beképzelt tinik , gyerekek.

2013. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes,két lovardában is voltam,nem keveset fizettem és nem voltak valami fényesek.Az egyik tuskó,a másik életúnt.Szeintem kocalovasnak tartanak minket és csak a megélhetés miatt adnak leckét.Elfelejtik,hogy szolgáltatást nyújtanak,nem pedig szívességet tesznek.Ha lovad van bér tartod,az pedig több pénzt és kevesebb melót jelent az emberrel.
2013. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-es mint látod már nem akutális,mert lett saját.:-)

Itt én ugyan bérlovas nem voltam,de látom,hogy ugyanaz megy a bérlovardában,mit a többi helyen.A bérlovasokat egy max 20 éves kiscsaj oktatgatja,az edző csak a bértartókkal foglalkozik...Amúgy szégyen-nem szégyen én bizony x év utánn már saját lóval is ott tartottam,hogy "nyomd le a sarkad",mert mindenhol tojtak rá,hogy hogy ülsz,maradj fenn,a ló megy az osztályban a több utánn és kész.A szár-kengyel nélküli futószáras gyakolratokra se fordítanak sehol időt pedig nagyon kéne..Én kb annó 3 alkalommal voltam futószáron.Vágtázni rögötn osztáyban kellett,kapaszkodtam-imádkoztam, fennmardtam hurrá.És pl frankón rászoktam a sarokkal kapaszkodásra...Pedig nem "putrikba" lovagoltam...

2013. ápr. 3. 17:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,mondom, hogy mindkét oldalról látom a dolgokat, 12 éves korom óta oktatok. Ez akkor óriási lehetőség volt, és most is, 10 évvel több tapasztalatom lesz mindig, mint a többieknek, de hát ez a színvonal. Én 12 évesen nem kértem érte pénzt, csak mindig ott kallódtam, aztán egyszer a kezembe nyomták a futószárat. A lovasok meg annyit tanultak, amennyit én át tudtam adni, az erősen hiányos tudásomból. A lovarda nem tudott megengedni magának több oktatót, így én vittem a csendes, mindent-tűr típusú lovasokat, a bértartók, akik meg havi 70ezret fizettek, nyilván nem az én területemen voltak. Ez is lehet az oka tehát, hogy olcsóbban kijöjjenek a dolgok. Bele se merek gondolni, mi lett volna, ha komolyabb baleset történik, el tudom-e látni a sérültet, kié a felelősség, hogy tudnék azzal a tudattal élni, hogy kárt tettem egy lovasban. Bár most is a huszonéves edzőkék táborát gyarapítom, igyekszem magam képezni ahol lehet, mégsincs képem 3-4ezer ft-t elkérni egy óráért. Én 500-ért pónizok, 1000 a futószár, 2000 az osztály, terep. Nem a színvonallal van a baj, hanem, hogy aránytalanul sokat kérnek érte, és el vannak telve maguktól, hogy mindent tudnak, leugatják a lovast, szegény pedig azt hiszi, ez a normális. Én, ha egy lovasomban valóban látok tehetséget, vagy kompetenciát többre, mint amit én tudok nyújtani, segítek neki, keresünk együtt olyan helyet, ahol tud tovább fejlődni, én ezt hiányolom ezekről a helyekről. Vannak olyan lovasok, akiknek kielégíti az igényeit 20 perc szötymörgés futószáron, de van, aki igenis tanulna, ha tudna.
2013. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az,hogy még csak huszonéves vagy nem baj,sőt,nem is erre akartam célozni...Attól még lehet jó valaki.Nekem volt annó olyan nagynevű 50-es okatóm aki tojt rám/ránk...Bár mondjuk azért 12 éves gyerek kezébe adni a futószárat durva...Komolyan rendet kéne már rakni,nem kivánok rosszat senkinek de a lovardák 90%-a egy kupj,hol van a munkaügy stb ilyenkor?

A másik,azt is megtapasztaltam,attól,hogy van lovad, se vagy még feltétlenül "kiemelt" ügyfél,mert ha nem minimum egy millás lovad van akkor csak" másodrendű bértartó" vagy...Én is az vagyok a 10 éves "selejt" telivéremel...:-( Igaz ,ugynannyit fizetek mit akinek 5 millás a lova,edzésért ,bértartásért is ,de így is megkapom néha,hogy bocs,dehát most jött X-is(X-nek persze BMW terepjárója és többmillás lova van) nem baj,ha máskor tartjuk az edzést...?

2013. ápr. 3. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen mondjuk nincs, hogy jött XY, aki ez meg az, most vele foglalkozunk, előre megbeszélt időpontok vannak, amihez mindenkinek tartania kell magát, pont.

Azt én is látom, hogy nekem itt csak egy "szaros ügetőm" van, de ezt inkább a többi bértartón látom, akiknek csili-vili milliós vagy még drágább pacija van, aki így meg úgy meg amúgy hejj, de ihajj jó (aztán meg benéz a fedelesbe, jajj van bent egy futószáras, inkább haza megy, ha nem tud most és rögtön és azonnal ugratni, vagy ha nem oktatás megy futószáron, megpróbál kiküldeni a francba, akkor is, ha kint Balaton átúszást lehet tartani a pályán).

De mondjuk nekem mázlim van, mert remek oktatóm van, aki foglalkozott is velem, stb... De sajna megtapasztaltam azt is, amiről Te beszélsz, és egyes hibák engem is elkísértek, némely még mai napig kísért. :S

2013. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bori22 válasza:
Küldtem Privátot
2013. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!