Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardák Budapesten?

Lovardák Budapesten?

Figyelt kérdés

A XI. ker.-ben lakok, melyeket ajánljátok a felsoroltak közül és miért? Vagy épp miért nem? (a felsoroltakon kívül is mondhattok lovardákat)

Kelenvölgyi lovarda

Akadémia Lovasiskola

Cinkotai Lovasudvar

Kőbányai Lovas Klub

Gazsó Tanya

Berri Lovarda



2013. ápr. 4. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Petneházy lovarda-jó

Aranypatkó lovarda-nem jó

Pasaréti lovarda-jó csak drága és bunkók az emberek

Csömörön van sok, arra érdemes nézelődni. A Pilisben is vannak, de szerintem az neked messze van.

2013. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyiket sem ismerem személyesen, csak hallottam párról, vagyis kihangsúlyoznám, h ezek nem az én véleményeim.:)


Akadémia Lovasiskola: ha kezdő vagy, nem tanítanak semmit, felültetnek a lóra, aztán hagyját, hogy menjél, miközben nem is tudsz lovagolni. Ha látnak benned vmit, tanítanak, de nem nagyon jól. Egyébként a lovakat tárgyként kezelik, egy bizonyos Krisztián úgy veszi-adja el őket, mintha csak egy tárgyról lenne szó, még akkor is, ha pl feles bértartója vagy az egyiknek, versenyzel vele, aztán jön a hír, h hnap eladja.


Cinkotai Lovasudvar: jó a tereplehetőség, könnyen megközelíthető, rendben tartott, de nincs annyira jól felszerelve, az oktatók sem az igaziak.


Berri Lovarda: én sokáig ide akartam jönni, aztán vhogy mégsem, de am nagyon sok jót hallottam róla. Fedelese is van, bár néhányan azt mondják, kicsi is és nincs rendben tartva, széna van tárolva a felében, vagyis kb használatlan. De azt is hallottam, hogy nagyon szép tiszta.. Ja meg vigyázni kell, mert több lopás is történt.


A 3 közül a Berrit ajánlom leginkább, mint mondtam, én is oda akartam menni sokáig, mert nagyon sok jót hallottam róla és azért mégis csak van fedeles, és nem sok a bértartás sem. :)

A többiről nem hallottam.

2013. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az akadémia lovardát ismerem, elég rendesen. A tulaj tök jó fej, de tényleg rosszul bánnak a lovakkal, tárgyként bánnak velük. Kb térdig a trutyiban állnak a lovak, tök kis helyen. Emellett drága is, és nem tanítanak jól. Üzlet az egész. Senkinek nem ajánlom
2013. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Köbányait nem ajánlom, Berrit igen.
2013. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Csömörre járok a Caprilli lovas klubba.. de nem ajánlom. Én is váltani szeretnék. Az edzõm nem tanít semmit, csak berak osztályba, sokszor telefonál nem is figyel. Az istálló ahol az iskolalovak vannak tartva nagyon béna. Mikor szakadt az esõ úgy kellett kerülgetni a pocsolyákat mert a tetõn keresztül folyt be a víz. A felszerelések nagyon el vannak használódva, és mindegyik iskolalónak van valami hülye berögzült szokása...szóval nem ajánlom.

Szintén csömörön van a boldog ló farm, arról csupa jò dolgot hallottam. Színvonalas oktatás van, és hogy kiválóak az iskola lovak is meg az edzõk is. (Sajna személyes tapasztalatom nincsen..:/)

2013. ápr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha komolyan tanulni akarsz akár versenyzőnek akkor Nemzeti lovarda, ha csak hobbyzni akkor én a Berriről és Cinkotáról (hallodtam!!) hogy jó, az Akadémia köztudottan vacak, a többit nem ismerem. Azért nézd meg hogy hova mész lovagolni, mert nem mind1 hogy milyen ez oktatás
2013. ápr. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak arról amit ismerek:

Akadémia: A lovak nagyon elhanyagoltak, eszméletlen ahogy bánnak velük, az nem baj, hogy tök sánta, és konkrétan kétszeresére van dagadva a lába, mennie kell, mert mennie kell.... Azt hiszem EZ mindent elmond, de ha nem... a gyerekek ülése csúnya, az edzők alkalmatlanok, biztos van kivétel, csak én eggyel sem találkoztam.

A cinkotai pedig elmebeteg hely, a tulaj valami maffiás csákókkal üzletel, most is szétcsapták a fejét a kocsijába, én nem mernék oda menni biztonsággal, egyszer csak rá gyújtják az istállót.... bocsi de ez van.


A kőbányait bértartás szempontjából néztem, de nekem nem tetszett az oktatás sem.


A Gazsót nem ismerem


A Berriben nekem nem tetszik a futószalag szerű oktatás, nem foglalkozhatsz a lovakkal, és nekem nem tetszik a gyerekek kéztartása, nagyon törik a csiklójuk és magas kéztartással lovagolnak, de eddig ezt mondanám.


A Sportloviról annyit, hogy a Caprilli azon belül valóban nagyon gáz, de nem csak az az ürge tanít ott és a többiek elég korrektek, de mindenki haza beszél ugyebár.

Caprillis nagyon sajnálom, hogy hozzá kerültél, mert én is tudom, hogy milyen az oktatása és azt is, hogy sokakkal sikerül a lovaglást ellenszenvessé tennie, tanulási lehetőség nulla és a lovak... enyhén szólva lehasználtak... Tarts ki.


Csömörön ismerem még a Kurucz lovit, de azt sem ajánlom nagyon sokan jönnek el, a fentebb felvázolt ok miatt, szintén csak iskola lovaglás van, unott, hajszolt lovakon, nincs tanulási lehetőség.

2013. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Caprillis vagyok.

Utolsó! Igen, én is sajnálom hogy hozzá kerültem. Elötte Simonpusztára jártam, nekem az tetszett ott egész jól folyt a tanítás. De ez a pali aki minket tanít elég borzalmas, azt leszögezhetem. Sajna a többieket nemismerem.:(

2013. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az Akadémiáról vegyeset (de főleg jót) hallottam, de ezután inkább meggondolom. Valószínű, hogy a Kelenvölgyibe megyek, mert az van a legközelebb. Az oktatástól és a lovak tartásától függ, hogy ott maradok-e :)

2013. ápr. 5. 13:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Tatti, ha jól tudom, most embertelenül drága, és nemér annyit. Akadémián vannak jó oktatók, de maga a rendszer nem a legjobb...

Berriről is vegyesen hallottam.

2013. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!