Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mennyi időbe telt, míg...

Nektek mennyi időbe telt, míg ráérezteztetek, megszoktátok a vágtát?

Figyelt kérdés
Én már 2-3 hónapja próbálgatom (nem minden lovaglás alkalmával, mert vágta tanulásához egy-két ló nem ideális nálunk), és nem igazán megy. :/ Futószáron persze. Az edzőm nagyon jó, és mondja is mit kéne csinálnom, de még mindig nem szoktam meg, értitek.

2013. ápr. 4. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem legelsőre ment, azonnal ráéreztem és meg is tanultam. Lehet valami jó képességem van hozzá..gőzöm sincs. Viszont a tanügetés meg borzalom volt :) azóta is csúnyácskán csinálom.
2013. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én meg azt csinálom már tűrhetően. :D
2013. ápr. 4. 20:58
 3/11 anonim válasza:
68%

Én is ugyan így vagyok, mint az első. Mikor először vágtáztam fantasztikus volt, élveztem és jól is ment. Azonnal ráéreztem:D

De a tanügetésről ne beszéljünk...:D

2013. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Uhh én 10 évesen vágtáztam először, és tökéletesen olyan voltam, mint egy zsák krumpli. :DD

Hetente egyszeri lovaglással elég lassan sikerült megtanulnom rendesen vágtázni. Amúgy így pontosan nem tudom megmondani, először is, mert az már több mint 6 éve volt és nem emlékszem rá:D Másodszrra azért, mert amíg ráéreztem, addig tényleg sok idő telt el. Mert amikor azt hittem, h oké most tudok vágtázni, nem emelkedek el a nyeregtől, így visszanézve még akkor sem tudtam igazán vágtázni.. :)

2013. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lova is válogatja. Van amelyiknek olyan a vágtája, hogy nem tudod nem kiülni és élvezni, ilyen pl. az enyém, igaz Ő meg ügető és néha kicsit kavarja a lábait, még nem biztos magában, de baromi kényelmes. Aztán vannak lovak, amiken dolgozni kell, de ha ráérzek rendben van, és számomra van olyan ló is amin ha beledöglök sem tudok beleülni, szétveri a derekam és huppogok, mint egy őrült, néha pár ütemre tök jól megy aztán kezdődik elölről....
2013. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A lova is válogatja és a lovas is. És persze a lovaglási mód is. Aki csak felül a lóra és józan eszével lovagol, az úgy érzi, hogy neki már első alkalommal ráérez a vágtára, közben elrontja a lova gerincét is. Aki segítséggel lovagol és utasításokat kap valószínűleg akkor fog vágtázni, amikor már készen áll rá. A vágta gyönyörű, de csak akkor, ha szépen ülik ki :)

B.

2013. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sok futószáras, kengyel nélküli tanügetés kéne, mint alapozó munka, majd ugyanilyen módon a vágta. Mi annak idején úgy csináltuk, mikor lovardát váltottam, hogy kb. 2-4 alkalommal semmi más edzés nem volt, csak futószáron ez, igaz, nekem addigra egy rögzült, rossz vágtatechnikám volt, mert a másik lovardában leginkább sz.rtak a fejemre, jó az úgy, már kezdtük az ugrómunkát... Na most sejthető, hogy én annak igazából a közelében nem voltam, persze.


Azóta saját pacim van, ügető, így a vágtát most elölről tanuljuk, mondhatni - én is, és ő is, jelentem, szerintem elég jól megy :) Na jó, bal kézre a hátsó lábaival néha üget, de jobb kézre hibátlan.

2013. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A vágta igazából a legkényelmesebb és legkönnyebben kiülhető jármód. Pár kivétel lehet ez alól 1-2 ló..
2013. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk egész jó lovak vannak, most én is inkább kengyel nélkül vágtázok. (:
2013. ápr. 5. 17:47
 10/11 anonim válasza:
én nagyon sokáig terepen lovagoltam úgy vagy 7 évig utána mentem át egy lovardába. A vágta az elején nagyon nehezen ment mindig pattogtam előre mentem a vállam és be sem tudtam ugratni a lovat. Később rá vagy 1 évre (nagyon hosszú időbe telt) nagyon jól megtanultam a vágtát és annyi a titka az egésznek hogy a fenekedet megpróbálod minél jobban benne hagyni a nyeregbe és közben a csípőddel tolod előre felveszed a ló mozgását, meg persze a vállad mindig hátul marad. Ez lehet most így bonyolultnak tűnik de hidd el rá fogsz érezni:) A lényeg hogy higgy abban hogy sikerülni fog és soha ne add fel!
2013. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!