Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erről a nyeregről vélemény?

Erről a nyeregről vélemény?

Figyelt kérdés

Ha megázik akkor megszívja magát vízzel? Hogyan tisztítható?

[link]



2013. ápr. 5. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt sz@r, másrészt ez nem minősül még csak nyeregnek sem, inkább patrac kategória, hiszen lényegében az egész egy formára vágott szivacs.
2013. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esőnél nem hiszem, csak ha belerakod egy vödör vízbe, vagy éjjel nappal a legelőn tárolod... Tisztításához nem értek, de szerintem nedves rongy, nagy trutyira szivacs. Bármilyen textilhez való kímélő tisztítószer jó lehet, de a bőrolajat, nyeregszappant felejtsd el, az bőrhöz való:) Egyes modellek térdtámasza elég kényelmetlennek tűnik, erre figyelj.
2013. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok: Lovagoltam ilyenben, a váznélkülisége miatt több lóra jó, ezért is szerettem. Viszont más, mint a nyereg (az enyémnek nem volt kifejezett térdtámasza) sokkal rövidebb kengyellel lovagoltam benne, és eleinte bizonytalannak éreztem magam, viszont hamar megszoktam, és a lovam is imádta, mert alig van súlya, mégsem szőrén pattogok rajta össze-vissza. Bár nyereg helyett inkább patrac-félének hívnám, 18ezer elég olcsó, én kipróbálnám. Arra figyelj, hogy a szállítást hogyan oldják meg, nehogy sérüljön.
2013. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Majd még elagyalgatok rajta :)
2013. ápr. 5. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én vettem már ilyent,túrára nagyon ajánlom,idomító lovaglásra már nem ajánlanám annyira.
2013. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link] - ennyit a patrachoz, meg, hogy a ló imádja-e (rövid távon talán).


Nekem egyébként nem tetszik, minthogy inkább idomító nyeregnek tűnik kivitelre, és szinte biztos vagyok benne, hogy arra nem teljesen megfelelő, illetve az is biztos, hogy a térdtámasza az egyes színeknél nem ugyanolyan...

2013. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 6. A különböző színek különböző típusok, nem csak a térdtámaszban van különbség. Ha jól megnézed ezeket, láthatod, hogy ez a patracnál azért jóval összetettebb. Patracnyeregnek, vagy váz nélküli nyeregnek hívják, van ülőfelülete, kengyele, így szinte ugyanúgy tudsz benne lovagolni, mint nyeregben, nem a ló gerincén zötyögsz. Szőrén lovaglást én sem preferálom, amiatt, amit a cikk is említett, nem jó a ló hátának. Azonban ez a nyereg tökéletes átmenet a nehéz favázas nyergek, és a szőrén lovaglás közt. Én ilyet használok, igaz, nem 6 órás túrákra, nem is díjugrató versenyekre, hanem idomító lovaglásra, de főleg hobbira. A lovam imádja, látnod kellene, ha a régi (megjegyzem, méregdrága külön neki csináltatott) díjlovas nyereggel közelítek felé, már fordítja el a fejét, sunnyog, hogy ne már ezt, ez nehéz. Idősebbik lovam 22 éves, idén nyugdíjaztam, már nem ülök rá fel, de 10-12 éve (lehet, hogy előtte is, sajnos nem ismerem az akkori tulajdonost, de ő is hasonló eszközökkel dolgozott, nem tudom, őt pont mivel lovagolta) váz nélküli nyereggel lovagoltuk, semmi baja a hátának, időről időre állatorvos megvizsgálja, teljesen egészséges. (Barátnőm lánya időnként lovagolja még, de csak egy-egy rövid terep erejéig) Kehessége miatt nyugdíjaztam. De nem is erről van szó, hanem, hogy a szőrén lovaglás nem jó a lónak, ahogy az sem, ha beleállsz a hátába, de egy váz nélküli nyereg már eloszlatja valamilyen szinten a súlyt, és az ülőfelülete, meg a kengyelek segítenek, hogy ne pattogj a hátán.
2013. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az első válaszoló elég hülye. Ez a nyereg nagyon kényelmes. Túra nyereg. Inkább azok használják akik tereplovaglásos versenyre járnak. (Szerintem még aranyos is, hogy színes )
2013. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!