Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás biztonsággal?

Lóvásárlás biztonsággal?

Figyelt kérdés
Szeretnék lovat venni, de nem tudom, mi lesz a jövőben. Most van biztos, kereső állásunk, el tudunk tartani egy lovat. Na de mi lesz, ha ne adj isten pár év múlva megváltozik a helyzet? El lehet akkor adni a lovat? A válság miatt ettől félek, ha egyszer megtörténik, hogy olyan helyzetbe kerülünk, hogy nem tudjuk fizetni a bértartást. Ha 50-100ezerrel kevesebbet kérek érte, mint amennyit ér, (ez is csak 2-3 havi bértartás ára lenne) áron alul el tudom adni mondjuk egy hónap alatt? Buta kérdés, de szeretnék biztosra menni lóvásárlás előtt. Nem milliós lovakban gondolkozok, 300-600ezer Ft körül gondoltam, fiatal (3-8 éves) lovat.

2013. ápr. 6. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem tudod már tartani, akkor mentőöv lehet az, hogy kiadod felesbe valakinek
2013. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd, egy jól belovagolt, stabil tudású lóra mindig van kereset. Tehát nem egy ilyen alárúgsz izomból, elindul, megrángatod, megáll stílusban használt, jó kiállású, szép küllemű, tiszta jármódokkal rendelkező, rossz szokásoktól mentes, egészséges pacit el tudsz adni. Nyilván ez függ attól, milyen idős a ló, és mire használható (díjlovaglás, díjugratás, fogathajtás, military, terep, lovaspóló, akármi). Ha még mellé van tenyészértéke is (fajtatiszta, származási lappal, engedéllyel, akármivel) akkor meg végképp elmegy egy hét alatt is, ha nagyon ügyes vagy.


Bár én is azt mondanám, hogy ha hirtelen megszorultok, de várhatóan csak átmeneti a dolog, akkor feles tartót kéne keresni rá esetleg (XY fizeti a tartás és egyéb költségek felét, cserébe használhatja a lovat).

2013. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A feles tartón én is gondolkoztam, mert ahol tartanám, ott egész nap kint vannak a legelőn együtt a lovak, és nagyon szeretik, de nincs homokos pálya, a közelben meg van egy másik lovarda, ahol van több fedeles, pálya, szekrényes öltöző, de ott majdnem 100ezer a bértartás, ha találnék egy megbízható feles tartót, akkor ott is tudnám tartani... De kialakul majd, köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 6. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 100 ezer elég sok bértartásnak, a ló legjobb tartási módja amúgy a legelő, több lóval együtt, de legalábbis karám, a bokszos megoldás a legvége, nagy, tágas bokszokkal, állást semmiképp.


Ha van mód kiengedni legelőre a drágább helyen is, esetleg átgondolható, de a feles tartással óvatosan, és mindenképp írjatok szerződést, belefoglalva, kit milyen költséges, kötelességek és lehetőségek illetnek meg.


Egy négyszög amúgy mindenképp kéne, mert az idomító edzés a lovaglás alapja, a hobbié, terepé, ugróé is. Azonban terepre is kimehetsz, szemmel felmérsz egy lovardányi területet, és edzhetsz ott, bár hosszútávra szerintem nem a legjobb megoldás.

A fedeles télen, vagy nagy esők idején nagyon praktikus lehet.


3 éves lovat amúgy ne vegyél, hacsak nem vagy profi belovagló... 3 hónap alatt mondjuk belovagolják neked, de én inkább egy 4 éves lovat lovagoltatnék be egyáltalán, az a lónak is jobb (kivéve angol telivér). Én 6-8 éves lovat ajánlanék, stabil tudással rendelkezik, ha jól bántak vele, de még bőven van benne menőkedv, amit ha helyesen foglalkoztatsz, ki sem fogsz belőle ölni soha. :)

2013. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahova vinném, van lovaglókarám, de abban is lovak vannak, mikor nem lovaglunk. Elég kicsi, de idomítólovagláshoz tökéletes, még egy-két akadályt is fel lehet állítani, csak ha esik, akkor nem használható, mert sáros. 3 éves lovakat csak olyanokat nézek, akik el vannak már kezdve, ha pár dolgot tud, onnantól csak fejleszteni, finomítani kell. Teljesen nyers lóval nem dolgoztam még, így abban nem is gondolkozok. :)
2013. ápr. 6. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél 3 éves elkezdett lovat, ha ennyi idősen pár dolgot tud, jó eséllyel korán kezdték el lovagolni.
2013. ápr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 évesen lehet elkezdeni belovagolni leghamarabb (általában a 4 az ajánlott, mert jobban megerősödnek a hátizmai), belovagló 3 hónapra vállal általában egy lovat - tehát ez azt jelenti, hogy március végére be va lovagolva, van még 9 hónap... Ha januárban kezdték el. Ha meg elkezdik mondjuk májusban, akkor végképp nem mondhatja senki, hogy csak azért, mert elindították, és pár dolgot tud (vezethető, látott már nyerget, futószáron közlekedik mindkét kézre szóra, de lovast még hírből se), nem hinném, hogy az lenne a legnagyobb gond vele, hogy korán vették be a munkába.


Én se ajánlanék 6 év alatti lovat amúgy tapasztalt be/átlovagló/edző segítsége nélkül.

2013. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!