Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját lovat háti hányszor...

Saját lovat háti hányszor látogattok? Mennyi a minimum-maximum?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját lovat, de az iskola miatt kizárt, hogy minden nap ki tudjak menni hozzá, max heti 3x a tanév ideje alatt. Ősz elején, tavasz vége-felé többször, de egy 5 hónap mindig lenne, mikor csak heti 2-3x tudom látogatni maximum. Nyáron tudom sűrűbben is, akár minden nap, de biztos lesz 1-2 hét, mikor máshol vagyok, de ilyenkorra meg lehet oldani, hogy valaki mozgassa-gondozza. Ez jó lehet így?
2013. ápr. 6. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Heti egy a minimum, de általában heti 3, mondjuk barátnőm minden nap kinn van, és ha kell, mozgatja. Ha úgy jön ki, kimegyek heti 5x is akár.
2013. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is sokáig heti 3-szor mentem ki a lovamhoz, mert nem volt többre időm. Volt, hogy meló miatt két hétig nem jutottam ki decemberben, de akkor is volt, aki mozgassa persze. Szerencsére úgy jött ki az életem, hogy most már heti 6-szor is tudok menni.

Ha valaki azt mondja, hogy ha saját lovad van, igenis járj ki minden nap, de legalább heti 5-ször, ne foglalkozz vele. Ha nem verseny, meg sportlovat veszel, és nem komoly versenyzési szándékkal lovagolsz, akkor bőven jó a heti 3, azért annyi jó, ha meg van, de mondjuk ezt sem kell "kőbe vésni".

A lényeg, hogy ne hanyagold el!

2013. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 6. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki a saját, illetve a második válaszoló válaszát, hogy versenyző is hagyhatja ott a lovait több időre, leginkább télen, amikor amúgy is kevesebbet dolgoznának (kiv. fedeles versenyek)

Lényeg hogy jó helyet találj neki, és külön jó, ha van a lovardában egy közeli ismerősöd, aki néha rá tud nézni, netalántán mozgatni.

2013. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én itthon tartom ergo minden nap kimegyek..mozgatást meg én is csak kedd-csütörtörtök-szombat-vasárnap-ra tudom megoldani mert elég sok dolgom van..:S (de ha fellépésem van szombat kilőve..) ez van iskola idő alatt.. nyáron minden hajnalban lovaglom/befogom 11után meg semmi dolga nincs.. kivéve ha lemegyünk lovat fürdetni/úsztatni.. ^^
2013. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb, ha a ló állandóan (max. éjszaka nem) a legelőn van, és akkor tud mozogni eleget. :) Szerintem elég a heti 3.
2013. ápr. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a lovam ridegtartásban van, így nem a mozgatás az elsődleges cél, amiért kimegyek. Minimum heti 3x, de általában heti 4-szer megyek ki úgy, hogy fel is ülök rá, néha akkor is, ha nem ülök fel, csak megbügyürgetem.
2013. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég a heti 3, ha kibírod hogy csak annyiszor lásd...persze megértem hogy nem tudsz kijárni hozzá,nekem itthon van az udvarba a pacim, és én nagyon nehezen bírok ki nélküle 1 napot is..és szerintem ha akkora lesz a kötődés valahogy biztos meg fogod tudni oldani hogy akár 4-5 ször is ellátogass hozzá..:) A lényeg tényleg az hogy mindig foglalkozzon vele valaki,a többit meg majd meglátod..de ezen ne aggódj hogy heti 3 alkalom elég-e mert majd úgy is meglátod, és kitalálod mi a legjobb Nektek;)
2013. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Heti 4-5

Végzős vagyok gimnáziumban, ált suli 7. osztály óta van lovam és az átlag heti 4 volt mindig. Függ attól is hogy milyen messze van tőled a ló

2013. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lónak minden nap mozognia kell, így, vagy úgy, ha ez megoldott, akkor onnantól a Te döntésed, Te magad hányszor mész ki, hogy még megérje tartanod.

Ez függ a tartási formától is, karámos, legelős tartásnál belefér 1-1 nap pihenő neki, bokszosnál ügyelni kell az ún. ünnepi betegségre.

A lovat indig át- és, lemozgatni kell, nem pedig meghajtani, kergetni, akármi. Ez még fontos.

2013. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!