Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western vagy angol stílusú...

Western vagy angol stílusú lovaglást szereted jobban? Miért?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
westernbe sajnos még nem lovagoltam de az angol kényelmes
2013. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 flóra13 ***** válasza:
71%
Western, mert úgy tanultam meg lovagolni és, mert szimpatikusabb a lóval ápolt viszonya.
2013. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A westernt jobban szeretem, mert ez sokkal természetesebb. Jobban tetszik a western összeszedettség, h lazábbak lehetnek a szárak, miközben a jól képzett ló mégis lent tartja a fejét és a hátsó lábain van a teher. Kényelmesebb a nyereg, nem kell olyan feszesen ülni benne, mint az angolban, a lábat sem kell annyira tartani. A kantár is szimpatikusabb, hogy nincs rajta orrszíj. Tapasztalatom szerint aki westernben lovagolja a lovát, jobb a kapcsolatuk is (természetesen vannak kivételek, senkit nem akarok megbántani!!) Arról nem beszélve, h számomra sokkal szebb úgy megjelenésében is a westernben felszerelt ló:D


Am most angolban lovagolok, annyira nem is örülök neki, de végül is ennekis megvan a maga stílusa és jó tulajdonságai, végül is megértem azokat is, akik ezt szeretik.

2013. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az angol a kedvencem, olyan kecses és kifinomult. Az angol lovaglás eleganciája mindent visz.
2013. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3-sal teljes mértékben egyetértek :)
2013. máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én alapvetően westrn stílusban lovagolok és versenyzek és most épp van egy aranyos paci isakivel az utóbbi időben elégsokat foglalkozok tanítgatom westernben de egy párszor kipróbáltam az angolt is. Lehet sőt valószínű hogyha a mindig is angolban lovagoltam volna és jobban ismerném akkor más lenne a véleményem de egyenlőre jobban tetszik a western, hogy annyira együtt kell hogy lgyetek a lóval hogy szinteegymás gondolatait haljátok azért hogy gondolkodás nélkül elvégezzen minden feladatot ami csak megfordul a fejedben mindenféle segítség adás nélkül és nem mellesleg szerintem az egész western világnak, versenyzésnek vab egy olyan különleges szépsége amit semmilyen angol lovaglás nem tud felül múlni.
2014. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!