Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrás hosszú száron?

Ugrás hosszú száron?

Figyelt kérdés

Mikor a lovat elkezdik tanítani ugrani, akkor azt érdemes hosszú száron elkezdeni? Hogy ő oldja meg?

Vagy hogy szokták?


2013. ápr. 8. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez először a jól idomítottság kell, mert mint mindennek a díjugratásnak is a díjlovaglás az alapja ( hagy ne írjak neked kisregényt ). Viszont, hogy minden jól menjen egy tapasztalt lovassal próbáljátok meg, mert ha nem akkor lehet egy életre elfelejtheted vele az ugratást...Tangazdaságban voltam, nagy tudású, díjugratásban versenyző csajszi befejeltette a lovat. Egyet-egyet ugrott, de egy pályát nem tudtál volna vele megcsinálni.
2013. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hasznos, amit mondtál, de a kérdésre nem válaszoltál.

Ugrottam már a pacóval max 40 cm-t, nagyon szépen átugorja, nincs baj vele, csak kérdezem, hogy ha komolyan tanítani szeretnénk, érdemes-e, hogy hosszú száron próbáljuk, hogy had menjen előtte és utána is a saját tempójába? Vagy próbáljunk belenyúlni, hogy a jó tempóban menjen?

2013. ápr. 8. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Na első vagyok :) Szabadonugróban megtanulja felmérni a távolságokat, kombinációknál is, ha ez megy akkor lehet hátról megpróbálni, persze először legyenek a földön a rudak és úgy mutasd meg neki, aztán emelni és úgy. Ha biztos a támaszkodás akkor nem kell neki hosszú szár, mert ha leérkezés után hirtelen felszeretnéd venni csak beletépsz a szájába ami nem tesz jót neki...szerintem. Azért írtam az ugratásban jártas lovast és az idomítást. :)
2013. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszi, így már vágom.

A járóiskolát már nagyon jól csinálja, különböző távolságokban is.

Akkor járóiskolát érdemes az ugrás elé tenni, mondjuk kis ugrás, és ügető járóiskola? És akkor nem is fog elrohanni, meg megkönnyítem neki a távolságot megtalálni?

Mert dobbantót eddig majdnem mindig kapott, és nagyon jól csinálta, csak leérkezés után nagyon nagy tempót vesz fel... ezzel mit lehet csinálni mondjuk?

2013. ápr. 8. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Rudak földre téve vágtaugrásoknak megfelelően, kis akadály ( elég egy kis x ), és utána is rudak. Segít neki koncentrálni. Ha ez megy akkor jöhetnek : rudak, kis x, rúd, alacsony meredek, rúd. Én így tanítottam és gyönyörűen vette az akadályokat. Magasan telivér kancát nyúztam vele :)
2013. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*telivérezett
2013. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akadály mögé félek rudat tenni egyelőre, én tartok tőle, hogy megbotlik, vagy ilyesmi... azt annyira nem merem. De ki-be ugrót kapott már, azt megoldotta.

Amúgy 100% ügetőről van szó :D

2013. ápr. 9. 10:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ügető szépen és jól ugrik általában, illetve én sajátommal így tapasztaltam, bár jó ideje nem ugrunk.

Akadály elé bőven mehet a rúd, mert segít neki felmérni, honnan kell elrugaszkodnia és ugrania.

Az ugrással annyiban vigyázz, hogy megterheli a ló elejét eléggé, az ügető pedig alapvetően is elől tartja a testsúlyát, ami szintén nem egészséges, mert az eleje hamar tönkremegy tőle, a hátulja bőven többet bír. Erre főleg akkor kéne figyelni, ha volt pályán, mert az nagyon megviseli a lábait, inait, stb.

2013. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!