Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki használ/használt már...

Valaki használ/használt már ilyen védőmellényt?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, tényleg ennyire jó? Megmondom őszintén, hogy nekem van egy olyan félelmem, hogy mi van, ha a kritikus pillanatban, mégsem lép működésbe az a zsinór... Vagy ha úgy esek mondjuk, hogy félig csüngök a ló nyakán, és lassan csúszok mondjuk lefelé, de végül mégis huppanok a földön, úgy is kinyílna vajon, vagy csak "lerepüléskor"?


2013. ápr. 8. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg valahol rögzíted, ha jól rémlik, a légzsákoknál a zsinórt, így az akárhogy esel, felfújódik (leszállásnál manuálisan kiakasztod).

A ló nyakán végigcsúszva-huppanva amúgy se ütnéd meg magad úgy igazán, szerintem. Mondjuk én csak kobakot hordok, ást soha nem is hordtam.

2013. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem ez szimpla sznobizmus, de azért válaszolok rendesen is a kérdésre. :) Ismerek egy kislányt, akinek ilyen van, egyszer felszállásnál a zsinór beleakadt a nyeregbe, és a mellény kb. 1-2 perc alatt fújódott fel. Szerintem azért, mert nem egy erős rántás volt. Szóval ha nyakból huppansz a földre, akkor szerintem esélytelen, hogy felfújódik. Egyébként annyival jobb, hogy lehet vele divatozni, de ha pl. annyira a nyakadat félted, vannak ennél jóval olcsóbban is nyakvédős mellények, ami biztos, hogy ugyan annyira véd, mint ez, csak az most a nagy áttörés, és lehet érte sok pénzt kérni. Véleményem szerint egy jó lovast a helyes ülésében nem egy védőmellény akadályozza meg. Valamint mint minden más, egy folyamatra épülő - akár lovaglástól teljesen eltérő - ketyerénél előfordulhat, hogy nem működik, rosszul működik, mert éppen gyári hibás patron kerül bele, stb. (és mert a legprecízebb ember is hibázhat) A védőmellénynél, ami szimplán van, és rajtad van, ilyen kockázat nincs, vagy minimális, és könnyebben ellenőrizhető, hogy van-e hibája.
2013. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, egyetértek teljesen a második válaszolóval, mert honnan tudhatom, hogy az tuti biztos működni fog. Én nem mernék valamiért ebben megbízni pont emiatt. Amúgy biztos jó, azt nem kétlem, csak bennem ott lenne a félelem, hogy mi van, ha nem fog működni. Tudnál esetleg ilyen nyakvédős mellényről linket küldeni, vagy hogy hol lehet kapni, hogy milyenre gondoltál, ami olcsóbb ennél?
2013. ápr. 8. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Olimpián a military lovasoknak a cross country szakaszon kötelező volt, ott láttam párszor működésbe lépni. Aki magas szinten versenyzik, annak szerintem megéri befektetni rá, de én ki nem adnék érte 99 ezret, az tuti biztos. Meg a patron se olcsó hozzá, szóval egy-két rossz felszállás, vagy ha elfelejted kiakasztani, az elég sokba kerülhet.

Inkább vennék egy ilyen mellényt: [link]

Töredék áron van, plusz költség sincs utána. Igaz a nyakat nem védi, de ennyi kockázatot bevállalnék, vagy inkább nem ülök lóra.

2013. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsi, de fogalmam sincs hol láttam ilyet (valamelyik magyarországi lovasbolt honlapján, az tuti.), de arra emlékszem, hogy az is nagyon designosan meg volt csinálva és hűűdehúde professzionális volt, de kb. fele ennyibe került, mint ez.
2013. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézegettem 79 ezer környékén van a HitAir, de találtam egy másik hasonlót RideAir néven [link]
2013. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenem van, orvosi utasításra mert ripitjara tört egyszer a melkasom mert rám zuhant a ló. Több mint két éve van meg, eddig egyszer lépett működésbe mikor felbuktunk a lovammal. Ennél jobb védő felszerelés jelenleg nincs. Külföldön militaryban is ezt használják, megkerik az árát, de egyszer kell megvenni, utána csak patront kell cserélni minden esés után. Nem kötelező használni, de csak egyszer kell leesni, felbukni a lóval, úgy hogy eltörjön a gerinced, aztán ha szerencséd van nem sérül a gerincvelőd. Ez a mellény megmenthet, engem is megmentett volna, de akkoriban egy gagyi kobakon kívül mást nem hordtam. Sokan ilyenkor azt mondják aaa velem ilyen úgyse történik meg. Én sem gondoltam volna sosem hogy rám zuhan egy ló. Bármikor történthet bármi ☺️
2019. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként amit a második válaszoló írt hülyeség. A kioldo szerkezet a nyereghez van rögzítve, ha felszaltal akkor csatolod be a mellényen lévő csattba. Én szálltam már le félig a lóról mikor eszembe jutott hogy nem csatoltam ki, még sem nyílt ki, harmonikàs rugalmas a kikötő, sima húzástól nem nyílik ki. Meg kell tanulni rá figyelni.
2019. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!