Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Apám kehes lovat akar venni....

Apám kehes lovat akar venni. Ti megvennétek? Túl jó az ára gyanúsan olcsó, de ha mondom neki én vagyok a negatív, stb.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire akarod venni.

Lovagolni, akár csak hobbi szintre is ne vegyetek kehes lovat, mert egyre rosszabb lesz, az állatorvos pedig drága, pillanatokon belül behozza azt az árat, amiből mondjuk vesztek egy lovat kétszer annyiért.

De ha legelőre akarjátok társ lónak, azt lehet én is bevállalnám.

2013. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lovagolni, de olyan sötét szegény barom, hogy nem érti meg. ez 100 E lenne, 200 E-ért tudnék olyat, ami ugyan így papiros, fiatalabb is, meg egészséges, nem beszélve arról, hogy szelídebb is. PErsze ez nem mérvadó, mert hozzászokik a gazdájához. DE ha egy papíros, minőségi lovat 100 E-ért utánad vágnak, mert kehes, ott már inkább nem kockáztatnék. Csak olyan nyomorult, hogy ijenen akar spórolni. Nem múlna neki sokon az a plusz 100 és a doki csak a kiszállásért 10E-t kér. Meg gyógyszerek, egy év alatt elviszi az árát.
2013. ápr. 8. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:

A kehes ló egyre rosszabb lesz, a végén összeesik alatta, mert nem kap levegőt, nagyon hamar eljut arra a pontra, ahol nyereg alatt már nem dolgoztatható, vagy max állandó gyógyszerek, és egyéb kezelések mellett... Nem lesz elég fokhagymázni, mondjuk úgy, és nagyon gyorsan vágón találja magát, ha nem tudjátok megfizetni - és nem 100 ezret fog elvinni.

Ugrómunkára soha nem lesz alkalmas, azt szögezzük le. Nyáron nem nagyon lehet "meghajtani" terepen se, mert hamar légszomja lesz, és köhög, ráadásul porban sem dolgozhat, tehát állandóan locsolni kéne a pályát (nem kehes lónak is, hogy ne legyen baja, de a kehesnél ha szárad a pálya, lóról le, és locsolod újra...).

2013. ápr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Emyke031 ***** válasza:
A kehesség mértékétől függ, de általában: rettenetes érzés rajtuk lovagolni- folyton sajnálja az ember -szinte kínzás... Én nem javaslom. Am így van, idővel csak egyre rosszabb lesz; szinte mindenre(bármilyen rendes munka) alkalmatlanok, és valóban: rengeteg pénzt rá lehet költeni, főleg, ha 'görcsöt' kap, ... -ami az évek múltával egyre gyakoribb...
2013. ápr. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyetek kehes lovat. Csak rosszabb lesz, állandóan oda kell rá figyelni, takarmány sem lehet poros, meg tényleg egy pénznyelő. Drágák a gyógyszerek is, meg a doki is, ráadásul az sem mindegy, hogy mit kap, mert ha úgy van gyógyszerezve még vágóba sem lehet eladni.

Csóri ló tényleg csak arra jó, hogy a legelőn álljon.


Nincs olyan lovas a környéken, akinek volt kehes lova? Talán ha elmagyarázná apádnak, hogy ez mivel jár anyagilag, meg hát lelkileg is, akkor talán észhez tér.

2013. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg apukádnak, hogy hosszú távon nem éri meg, és hogy ezzel csak a lovat kínozná+lelkileg is eléggé rossz, mert sajnálja az ember a lovat. ;)
2013. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először a kérdésedre válaszolnék: kehes lovat ne!!!

Másodszor bocsi, nincs közöm hozzá, de eléggé megdöbbentett a hangnem, ahogy apukádról írtál. Hülyeség, amit akar, ez oké, de úgy tűnik, neki van pénze, neked nincs, ergo ő tart el téged is meg a jövendő lovadat is. Kicsit több tisztelet kéne.....

2013. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt az ő pénze.. :')

Másrészt csak te gondolod hogy kehes vagy tényleg az?

2013. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kehes, úgy van hirdetve. A hangnem meg sokkal szebb az övéhez képest! Pénz. Hát nem állnak rosszul, de elszedik mindig a pénzem. ballagásit is elszedték, 180.000 Ft. Nem érdekel engem a tisztelet, mert ő se tisztel senkit, önmagán kívül. Engem is elhord minden negatív szarnak, mert megmondtam hogy ide ne hozzon egy beteg lovat, mert utána ha baja lesz egyből mi leszünk a hibásak... (mindig mindenért minket okol) Meg hívja fel a dokit, és kérdezze meg, hogy mit lehet vele csinálni. Mármint hogy amatőröknek megéri-e. Ő majd elmondja h nem, és nem fog dehozni egy beteg lovat, ami ezt lehet nem is bírná, elég poros helyen vagyunk, nyáron folyton locsolni kell, hogy ne legyen por. Kocsizni nem is lehetne vele, lovagolni is csak könnyen. Ezt mondta a gazda is.
2013. ápr. 9. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát először is úgy gondolom rendezzétek apukáddal ezt a nézeteltérést.

Tény és való, hogy kehes lovat bevállalni óriási felelősség, bár van rá esély hogy rendbe jön, ha megfelelően van kezelve, de mindenféleképpen több odafigyelést igényel.

Jelenleg én is egy kehes lovat lovagolok, aki már másfél éve tünetmentes, és ugrik mint a bolha, semmi baja sincs :) Tehát ilyen is van, kapja a gyógyteát, vizezve van a széna, és ennyi :)

Próbáld meg még inkább meggyőzni apukád erről, mutass neki olyan lovat ami ilyen árkategória, kicsit drágább, de teljesen jó.

2013. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!