Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megtanulhatok még? Nem vagyok...

Megtanulhatok még? Nem vagyok túl öreg hozzá?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, sajnos anyagi okok miatt sosem volt lehetőségem lovagolni tanulni, pedig imádom a lovakat (meg minden állatot :D) Nem szeretnék csúcs-profi lenni, de meg tudnék még én is tanulni lovagolni? Nem "öregedtem ki" belőle? Másoktól hallottam hogy gyerekkorban kellett volna elkezdeni, mert így már nem fogok tudni. Pedig ez egy nagy álmom volt mindig, és most hogy dolgozok jött rá össze a keret.

2013. ápr. 9. 14:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha ez az álmod, akkor mindenképp próbáld meg. Szerintem nem vagy öreg hozzá, legalább is láttam már idősebbeket is a lovardában. Nyilván nem fogsz tudni versenyekre járni, de hobbylovaglás az biztos összejön! Hajrá!
2013. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Miért ne tudna versenyre járni??

21 év az nem kor... valaki 60 évesen kezdni a lovaglást

2013. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Emyke031 ***** válasza:
Egyáltalán nem késő, de ha van rá lehetőség, akkor minél többször érdemes kijárni, főleg az elején(heti 3X), ill. jó edzőhöz járni.
2013. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy öreg hozzá, sőt:) Lehet, h gyerekkorban jobb lett volna, de ha egyszer vkinek nincs rá lehetősége, ez van. Anyukám 53 évesen kezdett el lovagolni:)
2013. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem: a lovaglás szinte az egyedüli sport, amiben a kor nem számít. :) Hajrá, sok sikert kívánok neked! :) (A londoni olimpia legidősebb versenyzője is díjlovaglásban indult...)
2013. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! :) Köszönöm mindenkinek. Majd a nyárra jön össze a teljes anyagi fedezet, akkor fogom elkezdeni :D
2013. ápr. 9. 17:00
 7/22 anonim ***** válasza:
Az elején és is
2013. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Bocsi elküldtem véletlenül..előző vagyok..:D

Na szóval...Az elején én is ettől féltem hogy túl idős vagyok hozzá.Én 16 évesen kezdtem el, de csak olyan ismerőseim voltak akik kb. már 4 éves koruk óta lovagoltak,aztán azt gondoltam hogy biztos hülyének fognak nézni hogy ez pont most jött nekem, de egyált. nem..sőt az oktatóm azt mondta hogy gyorsabban tanulok mint az átlag,meg hogy kb. 12 éves kor előtt nem az hogy nem érdemes elkezdeni, de onnantól tudsz mégjobban fejlődni..Úgyhogy szerintem ilyeneken nem kell aggódnod,egyáltalán nincs korhoz kötve:)

2013. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jól esnek a biztató szavak. :) Remélem jól fog menni, mindenképpen beszámolok majd az első alkalomról :D
2013. ápr. 9. 18:08
 10/22 anonim ***** válasza:
Az izomzatod nem ehhez idomult, az tény, de pl. én is tizenévesen kezdtem, tehát már én is későn ahhoz, hogy Olimpikon legyek - de hobbi, vagy könnyebb verseny szinten minden gond nélkül mehet az egész, csak attól függ, mennyire vagy ügyes és kitartó, illetve mennyi időt szeretnél rászánni, heti 1 edzéssel az elején nagyon nehéz lesz fejlődni, mert rá kell érezni, hogyan mozog alattad a ló, stb - tehát az első pár hónapban érdemes lenne gyakran járni, utána meglátod, tetszik-e, érdekel-e, és mennyi időt, energiát akarsz beleölni. :)
2013. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!