Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg nem szabad romákkal...

Tényleg nem szabad romákkal végeztetni lovak körüli munkát mert mindent visznek?

Figyelt kérdés
Találtam egy brigádot akik olcsón hordanának nekem szénát/szalmát meg ilyesmi de ismerősöm szerint nem jó ötlet romákkal dolgoztatni mert ellophatják a lovakat.
2013. ápr. 12. 23:12
 1/5 x) ***** válasza:
69%

Azt mondanám, hogy inkább ne, ha nem ismernék kivételt. Keresztapám régi haverjai például, kiskorom óta ismerjük egymást. Nekem még sosem volt semmi bajom velük, ők építették a házat ahol lakunk, az istállót, a lovamat is tőlük vettem nagyon baráti áron. Csak hát nyilván sok a gyerek, kevés a pénz. De még ettől függetlenül is volt olyan, hogy inkább ők nem vacsoráztak csak hogy a lovak ehessenek. Vagy mikor szénát hoznak be, vagy kaszált füvet, pénz helyett akkor is szénát kérnek inkább hogy a lovaknak legyen mit enniük. Szóval tisztességes emberek.

De szerintem olyannal akit nem ismersz, ne nagyon csináltass semmilyen munkát. Nem az a lényeg, hogy milyen a bőrszíne, hanem hogy megbízható-e. Inkább keress olyat, akiről tudod, hogy nem fog ellopni semmit, vagy ha kölcsönkér azt vissza is adja.

2013. ápr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%
Hát ha minden sztereotípiának/előítéletnek hiszel. Attól mert romák még nem feltétlenül fognak elvinni mindent. Hófehérke is odamehet kirámolni az istállót. Ugyanakkor én sem bíznék ilyen emberekben. Olcsón dolgozó brigád, akik szabad bejárást kapnak, és a lovakból gyorsabban meggazdagodnak mint szénahordásból. Ismerősöm apjának (szintén romák voltak, de ez most lényegtelen :D) el akarták vinni, vagy el is vitték a méheit. Szóval mégegyszer mondom, én nem dolgoznék ilyen emberekkel.
2013. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgoztatnék velük. Amúgy sem szeretem az idegeneket az istálló körül. Ezek meg főleg ha csapatban vannak, kifigyelik a rendet, mi hol van, mire mikor kerül figyelem.

Van egy roma pasas, aki be szokott segíteni, de az rendes, dolgos, nem kér más csak egy kis pálinkát, vagy egy szál kolbászt kap. Boldog élete van, alig van pénze, de mindig tele a kamra, a hűtő, ráadásul minden napra megvan a szesz adagja is, ráadásul mindezért meg is dolgozik.

A csapattal viszont lennének fenntartásaim.

2013. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztereotíp baromság, a fehér ember nyilván soha nem lop, csal, hazudik, gyilkol, sőt, igazából a szent elnevezést is az ő jellemzésükre találták ki.

Persze, vannak, akik lopnak, de magyarok közt is akad ilyen.

2013. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy nagyon jól bánnak a lovakkal, rendesen tartják őket, 8 éve dolgoznak a családnak, semmi gond nem volt eddig.
2013. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!