Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat válasszak és...

Milyen lovat válasszak és mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Már nagyon régen szeretnék egy lovat.. 2-3 éve lovagolok és 12 éves vagyok... térjünk a lényegre! Nem tudom hogy milyen paci legyen mert szeretném ha : 160cm meglenne

: nyugodt

: díjugratásra is jó

: megfelelő társ

Vannak ilyen ló fajták: olvastam már sok-sok lófajtáról és legtöbb közül a haflingi és a kisbéri nyerte el a tetszést de a tapasztalatok a fajtákkal kapcsolatban mégis meggyőzőbbek mint hogy oda írják a fajta mellé ami nem igaz rájuk.. Tudom hogy minden paci egyéniség.de azért biztos van pár jellemző rájuk


És ha meg van a paci mire figyeljek oda vásárláskor állatorvos mindenképp vinnék magammal!



2013. ápr. 13. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4227710-elso-l.. ezt a témát fusd át, illetve szerintem picit még várj a saját lóval, vagy max. akkor, ha az edződ néha fel tud ülni, korrigálni a lovat, és persze Te is időnként fel tudsz ülni más lovakra is.
2013. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
persze közben járnék lovardába akár saját lóval is
2013. ápr. 13. 12:22
 3/15 A kérdező kommentje:

Ja és ha fontos akkor 146cm és 31 kg vagyok

De mindenképp 8évesnél öregebb pacit nem akarok!

2013. ápr. 13. 12:24
 4/15 anonim ***** válasza:
mivel joggal mondhatjuk, hogy kezdő vagyok, ezért 8 éves alattit ne válassz, 8 és 15 között szerintem megfelelő lenne
2013. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
azért annyira nem vagyok kezdő... mert 5 éves korom óta lovazok és 9 éves koromban kezdtem el lovagolni...
2013. ápr. 13. 13:09
 6/15 A kérdező kommentje:

kb átlagosan 20 évet él egy ló akkor már öreg szinte

vegyek egy 15 év körüli lovat és legyen nálam kb 5 évig kösz nem

2013. ápr. 13. 13:10
 7/15 A kérdező kommentje:
bocs azt írtad 8 és 15 év közöttit de akk is
2013. ápr. 13. 13:10
 8/15 A kérdező kommentje:
különben is már megint nem a kérdéshez írtok választ hanem eltértek a kérdéstől
2013. ápr. 13. 13:11
 9/15 anonim ***** válasza:
15 éveset ne. Tényleg kezdő vagy, mindenképp figyeljen rátok oktató, megértem ha nem mindig felügyelet alatt akarsz lovagolni, de heti-kétheti egyszer eleinte edző tartson nektek órát, ha kel üljön fel rá korrigálni. Én sem nézelődöm 8 év feletti lóban, de 5-6 éves korig csikó még, próbálkozik. 10 éves koruk körül komolyodnak meg. én 8-13 éves lovat javaslok. A lovak megélhetnek 30 évet is, hobbira alkalmas lehet akár 25 éves koráig is, de van ismerősöm, aki tudja még a 30 éves lovát lovagolni mert bírja. Ha nyugodt lovat szeretnél, nem javaslom a kisbérit, az menős. Díjugratás meg, egy quarter is megugrik 80 centit, ha jó felépítésű a ló, (nem hidegvérű) akkor 80-120 centit biztosan tud ugrani, szerintem ez elég neked, jobb ugróképességű lovak meg drágák. [link] Ő például jó kis ló, nekem az edzőn ajánlotta, (én is most keresek első lovat, pár évvel vagyok idősebb nálad) amire neked kell, arra megfelelne tökéletesen. Sajnos én nem tudom megoldani oda a leutazást, azért nem néztem meg.
2013. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még egy fontos: Mindig többször próbáld ki, mielőtt megveszed, ha lehet, menj el váratlan időpontban is (ha egy hétre előre tudják, lemozgatják neked, akár le is szedálhatják, hogy a legjobb arcát mutassa) próbáld ki futószáron, pályán, ugrásban, terepen, nézd meg, hogy a tulajjal hogy megy, hogy a mozgását lásd, vigyél magaddal szakembert (orvos, edző) és MINDENT PAPÍROZZ LE!!! Így kis eséllyel keveredsz rossz helyzetbe. Csak sütött/chippelt lovat vegyél, hogy azonosítható legyen, melyik lovat is vetted meg. Ajánlom a következő könyvet: Novotni Péter-Lótartás a családban. Szabó Ervin központi könyvtárban kölcsönözhető, ha arra laksz, (Kálvin tér, Budapest) okos dolgokat ír, még ha nem is otthon akarod tartani.
2013. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!