Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan? (több lent)

Hogyan? (több lent)

Figyelt kérdés

az lenn a kérdésem, hogy hogyan lehetne nyugodttá tenni a lovamat? nagyon türelmes csak sose rám figyel hanem mindig másra. nem tudom hogy vonjam magamra a figyelmèt. néha megijed és néha nyugtalan...

mit tegyek?



2013. ápr. 13. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok kitartás, sok dicséret. Mellesleg az én lovam is nézelődős, mert olyan a vérmérséklete. Valószínűleg nincs baj a lovaddal :)

B.

2013. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit mozgasd meg a zablát a szájában, ne nagyon, csak finoman, hogy lekösd a figyelmét. Ha megállítod, kérd, hogy támaszkodjon. A füleivel figyelhet, de a legjobb, ha azok is oldalra pipáznak (elengedettség egyik jele).

Ha haladtok, kérhetsz tőle finom állításokat, hajlításokat, egyik, majd másik oldalra, kezdetben legyen sok átmenet és kézváltás a lovaglás alatt, majd ahogy halad az idő, egyre több feladatot kell a lónak adni (patanyomfigurák, akármi), ami leköti a figyelmét, és eszébe se jut, hogy mi van körülötte, akkor se, ha a mentőhelikopter ott száll le az orrában, mögötte pedig egy betonkeverő kattog, oldalt pedig traktorok csinálják a szántást.

Ha megijed, ne beleránts a szájába, bár nehéz, hisz ez szinte automatikus mozdulat... Kicsit engedj utána a száron, a jól idomított ló nem elrohan, ha megszűnik a támaszkodás, hanem lassul, a feje előre-lefele indul, keresve a támaszkodást, és ha nem találja, illetőleg megszűnik az előrehajtó segítség is, megáll. Simizd meg, ha megugrott, de hamar lenyugszik. Semmi baj, majd egyből hajtó csizma, menjen előre.

Ha valamit nagyon néz, két szár közt lovagold határozottan előre - akármi is van ott, tudasd vele, hogy Téged nem érdekel! Te vagy a mindenevő a hátán, ő meg zsákmányállat: ha valamit még Te is megnézel, valami csúnyát vélsz ott látni, akkor ő is feszes lesz, hogy amint ugrani kell, már rohanhasson is, nehogy megegye valami! Azonban ha Te vagy a hierarchiában felül, akkor eleve a Te véleményed a döntő. Ha nem pánikolsz be, sőt, közlöd, hogy ez téged abszolút hidegen hagy, és küldöd előre a lovat, nem lesz gond.

Ha szükségesnek érzed, csinálhatsz egy kiskört, ez alatt a lónak van ideje megnézni, mit vél lóevőnek épp (közvetlenül maga elé, és maga mögé nem lát), de ennél többet ne adj neki, mert rászokik, és hisztissé válik. Van a lovardában egy kutya, és én elhittem kezdetben a lovamnak, hogy megijed, ahányszor az ugat... Mióta nem hiszem el, két nap alatt leszokott róla, hogy rodeózzon, amint meghallja, sőt, már konkrétan észre se veszi. Belegondoltam, hogy hogy a rákba félhetne tőle, a helyén állva is hallja 24 órában, ha a kutya épp ugat, de csak alattam találja rémisztőnek?! Na elmegy a... :)

2013. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!