Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha bértartásba viszem a...

Ha bértartásba viszem a lovam, mire figyeljek a bértartó hely kiválasztásakor?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Első sorban arra, hogy milyen a környezet. Ha boxba viszed elég tágas-e. Ha állásba rakod, le tud-e feküdni. Ha legelőre, hogy jó-e a kerítés, van-e mindig előttük tiszta víz. Jó-e a takarmány, saját szemeddel nézd meg. Bértartószerződés szerintem nagyon fontos. Amikor odakerül a lovad, hívj egy állatorvost és kérd meg, hogy állítson ki egy papírt, hogy a lovad egészséges. Lovaspálya, tereplehetőségek és a talaj milyen. Van-e patamosó? Nem rúgnak-e össze a lovak... és még lehetne sorolni :)
2013. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pl takarmány minősége, istálló tisztasága, személyzet hozzáállása a lovakhoz, legelők nagysága és minősége, legelőn töltött idő.

Szerintem ezek a legfontosabb szempontok.

A lovászok tudása és a legelőn töltött idő azért fontos, mert pl egy puccos istállóban egy ismerősöm lovát nem vitték ki legelőre, mert nem tudták behozni, így csak akkor mehetett ki, ha kivitte a gazdája. Szegény pára meg 2-3 napot lehúzott a boxban, mert így ért rá a gazdája.

2013. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

-Tiszták-e a boxok?

-Eleget vannak-e a lovak karámban? (Én csak olyan helyre vinném, ahol egész nap kint vannak, kivéve nagyon rossz időben. Ez az ideális.)

-A lovász nem bunkó, nem bántja a lovakat, nem rángatja őket?

-A tulaj nem bunkó? Persze ez a lovamnak mindegy, de azért az sem mindegy, hogy nekem egy pökhendi, arrogáns pukkancsot kell-e elviselnem...)

-A többi lovas milyen? Nem pofáznak bele mindenbe, amihez semmi közük? (Nem tudom, ki hogy van vele, de engem idegesít, ha egy csapat kiskamasz kinevet, mert nem elég divatos az izzasztóm...)

-A nyerges milyen? Előny, ha saját, zárható szekrénye van mindenkinek, mert helyenként lopnak, vagy van, hogy valaki csak tudatlanságból elveszi a cuccaidat és nem teszi vissza a helyére, aztán keresheted mindenhol.

-Az öltöző milyen? Ez csak akkor szempont, ha kint tartod a ruháidat. Én azóta nem, hogy autóval járok ki. Előtte fontos szempont volt a zárható öltözőszekrény is.

-Milyen a pálya? Elég nagy, hogy ne legyen tömegnyomor? Még jobb, ha több pálya van. Nem árt, ha van pár akadály is, vagy legalább rudak, járóiskolázni.

-Esetleg még előny, ha van fedeles.

-Milyenek a karámok? Sok ló egy pici karámban, vagy szép nagy külön karámok, nem mindegy. A kerítés is lehet leszakadt tákolt villanypásztor, amit a ló simán leszakít vagy átlép, de lehet megbízható, erős fa karám is. Legjobb a fa + villanypásztor.

-Jó, ha van a karámokban beálló, vagy legalább fák, ha nagyon tűzne a nap, be tudjon állni az árnyékba.

-Mennyire járnak sokan? (Nem túl jó pl., ha minden délután 2-től estig tömve van a pálya.)

2013. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy a szerintem legfontosabbat, a mindent vivő legfontosabbat nem írta senki!


hogy HOGY NÉZNEK KI A LOVAK


arról lehet leszűrni a legtöbbet! ha jó húsban vannak, szép a szőrük és "vidámak", van életkedvük, akkor valószínűleg jól vannak tartva! én ezt nézném meg először! (szerencsére nem keresek helyet, mert évek óta olyan helyen van a lovam, ahol mind szép és boldog)!

2013. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!