Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtába ugrás előtt bakolás...

Vágtába ugrás előtt bakolás miért?

Figyelt kérdés
Ma akárhányszor vágtáztam a beugrás pillanatába bakolt egyet. Minek a jele?

#kpo
2013. ápr. 14. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az hogy neveletlen... ha ilyet csinál üss rá pálcával, vágtázz vele egy kicsit, majd vedd fel és ugrasd be újra. Addig amig abba nem hagyja.
2013. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán jókedvű, vagy tele van energiával, nem volt a közelmúltban kellőképp lemozgatva, amit nem feltétlenül kell büntetni, mert egyik sem az ő hibája. Vedd fel állj-ba, 3-5 lépés hátra, aztán ugrasd be újra, és ne provokáld pácával. Már csak azért se, mert a pálca soha nem BÜNTETÉS, hanem SEGÍTSÉG, ha valamit nem ért, pontosít, eléri ott, ahol csizmád már nem, stb.
2013. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kihagytam, hogy túlzott, erős ugratósegítségre is lehetséges ilyen reakció, vagy épp alád rúghat, ez akkor jellemző, ha egy kellőképp érzékeny oldalú lóval úgy bánsz, mit egy érzéketlennel, ha isteneset alárúgsz, vagy kiugrik alólad, szinte megretten, vagy rá is rúghat a csizmára, esetleg bakolhat.
2013. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor sem bakkolhat alattam beugratásnál ha jókedvű... álljunk már meg :D

Egyszerüen neveletlen, nem akar beugrani vágtába és igy jelzi, hogy szüntesd meg a segítség adást.

2013. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 2 naponta járatva van jóformán, és soha nem csinált még ilyet..pálca még nem volt a közelében, de én sem szeretem..szerintem csak jó kedve volt, de majd megnézem hogy következőleg is csinálni fogja-e
2013. ápr. 14. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:

"Akkor sem bakkolhat alattam beugratásnál ha jókedvű... álljunk már meg :D " - akkor le kell mozgatni minden nap, és nem lesz jókedvű, ha hat hét után végre előjöhet a bokszából...

Egyrészt, másrészt ha tele van, felülés előtt megfutószárazzuk.

Harmadrészt, a legtöbb ló jókedvű, ha pl. nyár után végre egy jó, 10 fok körüli, kellemes hőmérséklet áll be, vagy a telet követően a fedeles helyett kint dolgoztok... Ilyenkor is elég általában a futószár, ha meg azt kihagyod, akkor kiülöd a hisztit, és vágtáztatod tovább, a segítséget nyilván nem szünteted meg.

De semmiképp se szétvered a lovat, mert tilos jókedvűnek lennie. Te se szedj antidepresszánst, ha netán depis lennél, sőt, ha véletlen jókedvű lennél, keress valamit, ami elszarja... O.o

2013. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a lovat naponta mozgatni kéne, ha nem lovas által, akkor legalább legelőn kéne tartani több lóval.
2013. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akármilyen jókedvü akkor sem bakkolhat a ló ember alatt... Aki azt mondja hogy ez normális, az nem tud lovagolni!
2013. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, ha évente 2-3× jókedve van, hajtom tovább, jónapot.

Minden nap mozgatni kell, és akkor nem lesz tele, és nem veri a feszkót. Ha meg tele van, akkor nem szétverem véresre, majd büszkén mesélem mindenkinek, hogy "amíg betörtem, szétment 4 ostor, meg azóta 2 pálca"... Mert ilyen is van, minap hallottam épp szó szerint ezt lovasboltban az egyik vevőtől, na ennyit erről. De persze, így is lehet, ha rosszul mozdul, verd szarrá.

Vagy még jobb. Vegyél motort. Az nem él, arra megy, amerre akarod, jó meg rossz kedve se lesz, ha nem foglalkozol vele egy nap, az se gáz, társaságot se igényel...


De persze igazad van. Jó lovas alatt egyetlen ló se bakol soha, amelyik mégis, azt elküldi a vágóra, mert az szar. Vagy addig veri amíg mozog.

2013. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Velem egy csikó csinálta ezt, azért, mert leakart dobni
2013. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!