Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek miért csinálják?

Szerintetek miért csinálják?

Figyelt kérdés
12 vagyok és 2 év múlva kapok egy lovat(ballagásra).Már most húzosak a minden napjaim mert van 2 kutyánk 1 macskánk és 2 hörcsögünk akikről én gondoskodok egyedül.Minden reggel 6 kor kell kelnem felöltözni mosakodni...és fél 7kor vagy 7kor mikor hogy adnom kell a macskámnak inni, enni utána a kutyáknak elkészíteni a kaját és őket külön kell etetni mert a kan kutya állandóan morog és ellopja a kajáját a szukának/tól.Utána a höriknek kell adnom kicserélni a vizüket és ott tartok hogy a suliba kell menni,és sokszor nem reggelizek.Mikor hazaérek rögtön táska letétel után előlről.Macskának adni inni enni utána kutyáknak is...végül ebédelek.Kaja után tanulok 1-2órát de csak azért tok ennyit mert mind két kutyát ki kell engedni.Pár óra után visszacsukom őket utána anyával vagy apával elmegyünk hugomért mert napközis.Hazaérünk utána megint...macska inni enni kutya inni enni.Sz val nagyon zsúfoltak a napjaim és nem tom lenne e időm egy pacihoz... Engem csak az zavar hogy az állatokat 3 tesómmal eggyütt kaptuk utána ők sz*rnak rájuk és csak én foglalkozok velük.Csak azóta gondozom én őket mióta felhoztam hogy lovat szeretnék..sz tetek azért csinálják velem hogy próbára tegyenek hogyha ez megy akkor egy ló gondozása "menni" fog.Van egy 1000nm teres kertünk és ott tartanánk a lovat persze elsőbb istálló építettnénk vagy bértartásban lenne.A kertünk egy kis utcával van arrébb.Mondták barátnőim hogy ellophatják de a kertszomszédunk odaköltözött kutyájával,nagyon megbízható ember mert régebben tatám lovait is ő gondozta....sz val azért jó hogy ottvan mert igy nem tudnák ellopni...meg én is napi szinten járnéki etetni itatni stb... Szerintetek miért csinálják?Jő ötlet lenne a kertben tartás?Vagy ink bértartás?Csak azzal az lenne a gond hogy min 20km terre van egy lovarda ahol lehet lovat bértartani....meg nem biztos hogy minden hèten eltunák menni... Na? :/
2013. ápr. 17. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ja
2013. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi "Ja"?
2013. ápr. 17. 22:14
 3/18 x) ***** válasza:

Már most mondom, hogy ahogy idősebb leszel egyre több dolgod lesz. Meg egy ló azért jóval több időt igényel, mint egy kutya vagy macska. És persze többe kerül, nehezebb vele bánni és ha valamit nem jól csinálsz nagyon el lehet rontani őket. Arról már nem is beszélve, hogy 15-16 éves korodban eléggé megváltozik majd a hozzáállásod, el szeretnél majd menni bulizni stb. Nem biztos, hogy akarsz majd lovazni.

Na de nem ez volt a kérdés. Szerintem te is érzed, hogy ha erre a pár apró állatra nincs időd, akkor a lóra még úgy sem lesz. Tesódék meg örülnek hogy nem nekik kell gondozni az állatokat, megunták őket, ahogy általában a te korosztályod előbb-utóbb.

A lopásos dologról meg annyit, hogy ismerősömnek 2 lovát lopták el a nyílt utcán úgy, hogy 2 percre beszaladt a boltba.. És egy kert nem a legjobb hely egy ló számára, mindenképpen akadálymentesíteni kell, és elég könnyen megszöknek ha nem megfelelő a kerítés.

Egyébként ez mi akar lenni? "meg nem biztos hogy minden hèten eltunák menni." ? Mert ha bértartásban van a lovad akkor is minden nap illik kijárni hozzá.

2013. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan bulizos fajta...oszt társaim olyanok töbsége de én nem vagyok olyan kicsit see...7éve lovaglok...mindig is a lovak izgattak.oszt társam apja mondta hogy mondjam apának hogy vegyen egy lovat mert olyan jól bánok a lovakkal mint akár a lánya...
2013. ápr. 17. 22:23
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
egy felnőtt kutyának naponta 1x kell enni adni, nem 3x. és rohadtul el vagy foglalva, bár a kutyákkal az etetésen kívül és hogy kienged, majd visszacsukod nem írod, hogy foglalkoznál. egy kertben tartott kutyát is sétáltatni kell, minimum 1x, de inkább 3x. nem etetni kell 3x. a kutya ragadozó, lassú az emésztése.
2013. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De ebbe nekem az tűnt fel hogy 1éve állapodtunk meg és utána pár nappal már rám hagyták....sz tem prólálják hogy elbírok e velük vagy hogy ugyan ugy szeretnék e lovat hogy megmutatják hogy ami az állatinkall foglalkozok egy nap kb annyit kell egy lóval... De sz tem addig csinálják míg próbára nem tettek...nővérem idén ballag ès mondta mit szeretne és most kezdett el ő is a kutyákkal foglaljozni mert anyáék mondzák neki....de sz tem mikor megkapom a lovat nem hiszem hogy én gondoskodnék mindröl mert hugom még 8 öcsém 10 és sz tem ők is fognak gondoskodni róluk mert anyáék azt mondták...
2013. ápr. 18. 07:39
 7/18 anonim ***** válasza:

1000 nm pici egy lónak. Ebből lejön az istálló meg a szénatároló, trágyatároló helye. Mi marad a lónak? Ennél jóval nagyobb helyre van szüksége.

Bértartás meg legyen minél közelebb. A lovadhoz is min 4x illene kimenni egy héten legalább 2-3 órára. Mikor lenne erre időd?

Mellesleg a kutyáidat is sétáltatni kéne nem csak az udvarban futtatni, különben hogy vannak szocializálódva?


Szerintem gondold meg alaposan ezt a lótartást, vagy redukáljátok le az állatok számát. 2 év nagy idő, neked még közbe jöhet egy csomó minden.

2013. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem direkt csinaljak csak biztos ugy vannak vele hogy nem nekik kellett kutya meg macska meg horcsog es nem nagyon erdeklik.

Az a kert tenyleg kicdi egy lonak ezert ha tenyleg akarod akkor bertartas inkabb.ott tenyleg figyelnel ra!

miert ne tudnal minden heten kimenni hozza.Nem megy busz vagy vonat?egy loval sokat kell foglalkozni.tobbet mint a lisallatokkal es ha mar rajuk is alig jut idod mi lesz a loval?melyikukre nem jut majd idod?

2013. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

12 évesen nem azzal kellene töltened az életedet, hogy a testvéreid által megunt állatokról gondoskodsz. A leírásodból kiderül, hogy a kutyák, macskák, hörcsögök már csak nyűgöt jelentenek a családnak, a testvéreid rájuk se hederítenek, neked meg ezer dolgod lenne, a hátad közepére se kívánod őket. El kéne ajándékozni őket, mert így nincs értelme állatot tartani.

1000 nm nem igazán elég egy lónak, ha pedig bértartában tartanátok, NAPI szinten kell kijárni hozzá. Olyan nincs, hogy egyik héten nem érsz rá kimenni. Ha nem megoldható a napi kijárás, feles bértartót kell keresni, vagy te szállj be feles bértartóként egy ló tartásába.

Én a szüleid helyében 100%, hogy nem vennék ilyen helyzetben még egy lovat is. Néha nem reggelizel, alig van időd tanulni. Pedig hamarosan gimibe mész, ennél már csak több tanulnivalód lesz. Nem, a jelenlegi körülmények között egyáltalán nem jó ötlet a lótartás, sőt, a már meglevő állataitok számát is redukálni kéne, mert ennek így az égvilágon semmi értelme nincs.

2013. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból kiderül, hogy a meglévő kutyáitok is szenvednek. E mellé lovat biztos, hogy nem kéne venni. Már csak azért sem, mert a szüleid is elég felelőtlenek lehetnek a leírásod alapján...
2013. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!