Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám megértetni barátnő...

Hogy tudnám megértetni barátnőmmel?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van 3 lova és hogy is mondjam ..elvan szálva magától.Hogy milyen ügyes...hogy van lova és majd akarmég..ugratni is tanul...Na sz val pár évig nösztette anyjáékat hogy szeretne kobakot... most nemrég pár hónapja megkapta... olyan tipus hogy va lova de nem tud igen bánni a lovakkal,azinte minden lovaglásakkor leesik és igy is fent horja az orrát... lovagolt a kobakba pár napot utána nem mert azt mondja el van átkozva..-.- mert sz te mindiv nagyobbakat és töbször esik le...másik barimmal látuk hogy lovagol kobakba...hát mit ne mondjak.. tisztára elengedi magát hogy á ugy se baj ha fejre esek van rajtam kobak... hogy a fenébe értessem meg vele hogy nincs olyan hogy a kobak el van átkozva...mondtam legalább ugratánál vedd fel.. mondta nem mert akk biztos le esek...sz teek?
2013. ápr. 19. 14:07
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szerintem, mondd neki még párszor, hogy olyan nincs... Vagy esetleg ha szokatok gépezni amikor átmentek egymáshoz, akkor mutasd meg, hogy mit írunk itt! Mert amúgy tényleg olyan nem létezik,....!
2013. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kobak, de egy jó edző kéne neki, igazság szerint, ha napjában többször esik, és kobakot se használ, akkor a mostani edzője max nevében az, már, ha edzője van, és az nincs elátkozva...
2013. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Esetleg sehogy, egyszer esik olyat, hogy betörik a feje, és az intenzíven majd elmesélheti neki anyu-apu, hogy kész szerencse, hogy nem volt rajta kobak, mert akkor mi lett volna...!
2013. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 x) ***** válasza:

Az semmit nem jelent, hogy hányszor esik valaki. Jó, nyilván általában azért szoktunk leesni mert elbénázunk valamit, de esni is meg kell tanulni.

A barátnőd valószínűleg azért van elszállva magától (külső szemmel nézve legalábbis), mert igazából bizonytalan, és magát is próbálja meggyőzni, hogy jó lovas. De amúgy szerintem beszéld meg ezt vele őszintén, először nyilván nagyon pipa lesz rád, és azt gondolja majd, hogy csak féltékeny vagy (amiben tulajdonképpen lehet igazság), de később majd rájön, hogy igazad volt. Előbb-utóbb a ló (ha rendesen dolgozol vele) megtanít tisztelni a másikat, és jobban értékelni amid van. Majd a barátnőd is megérik szépen agyilag és el fogja hagyni ezeket a gyerekes dolgokat. Addig meg, ha nem tetszik amit csinál, ne barátkozz vele.

Amúgy még annyit mondanék, hogy minden esés után célszerű kobakot cserélni, mert ha nem is látszik rajta, megsérül, ami egy komolyabb esésnél az életébe is kerülhet.

2013. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy a kobak nem lehet elátkozva, viszont nagyon fontos védőfelszerelés, mert halálos balesetektől óvhat meg. Nem is kell, hogy a lóval legyen baj, a legszelídebb ló is megbotolhat, főleg ugrásnál az akadályban megbotlik, átesik rajta, elesik, vagy terepen egy kőben, ágban. Ilyenkor hiába szelíd a ló, biztos, hogy a lovas esik, és ha ott az akadály rúdja, a kerítés, egy kő, vagy akár csak a kemény talaj, bizony komoly koponyasérülés, agyrázkódás alakulhat, akár halálos kimenetelű is lehet. Vagy, ha esésnél véletlenül fejbe rúgja a ló... Láttam már ilyet, nagyon szelíd 22 éves heréltről esett a kislány, mert elszáguldott a pálya mellett egy motoros, és direkt megbőgette a motort, a ló meg megijedt, és kirúgott egy nagyot. A kislány előre leesett, a ló pedig át akarta ugrani, de nem ugrott elég nagyot, és a hátsó patájával homlokon rúgta. A kislánynak lejött a bőre, patkó alakban nagyon vérzett, nem volt magánál, a mentő vitte el. Egy időre lebénult a lába, szerencsére rendbe jött, de nagyon ijesztő volt.
2013. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ahogy figyelem amúgy is utálod, nem is értem hogy kezdődhet úgy az írás, hogy "barátnőmnek". örülj neki ha leesik és ne foglalkozz vele. babona és kész. van ilyen.
2013. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem utálom!,Nem vagyok irígy rá...-.-"!BARÁTNŐM!!!De akk haggyam rá és essen inkább ugy hogy nagyobb baja eshet? vagy ink próbáljam "megfűzni"hogy vegye fel azt a r*hadt kobakot?Utobbit választanám !!akik azt irták hogy irígy vagyok vagy utálom azoknak ink nem kellett volna irniuk...!Ti is hagynátok barátnőtöket kobak nélkül lovagolni ugy hogy bármikor meghalhat?Hát én azt nem várom ki....!Többiek akik értették kérdésem és megfelelő képpen válaszoltak rá azoknak köszönöm!!!
2013. ápr. 19. 18:56
 8/16 x) ***** válasza:
Elnézést, eleve úgy kezdted, hogy el van szállva magától. Egy barátról nem szoktunk ilyet mondani. Meg azt is rossz dologként tüntetted föl, hogy van lova. Na mindegy, te tudod...
2013. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen!El van szálva magától...de attól még barátnőm csak néha...na m egy nem tom elmagyarázni
2013. ápr. 19. 19:55
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem baj hogy van lova igen is örülök hogy neki lehet csak nekem az nem tetszik hogy néha elájul magától hogy mennyi lova van ugratni is "tud" stb... az apja tanította még meg lovagolni az apját meg az apja... na m1 csak .... fenn hordja az orrát hogy a lova ekkorát akkorát ugrot...de leestem... tom ugy hangzik hogy irígy vsgyok pedig nem...mondta v mikor (140 cm es)lova
2013. ápr. 19. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!