Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepről hazafele van értelme...

Terepről hazafele van értelme lassítani a ló tempóján vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Tehát ha nem nyugodt léptekkel megy, hanem siet. Ilyenkor ha meg akarom állítani, akkor nem áll meg, hanem fel-le "bólogat", tehát húzza ki a szárat a kezemből és lassan ugyan, de megy tovább.
2013. ápr. 19. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
hát én hagyni szoktam, mert az utolsó pár száz méteren már úgy se menne lassan, ha fognám csak elkezdene cepedlizni, az meg rosszabb, mintha sietne... pedig lehet nem kéne ráhagyni...
2013. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez konkrétan életveszélyes amit csinálsz. Az egy dolog, hogy az embert nem érdekli a ló tempója és ráhagyja, de attól függetlenül parancsra meg kell állnia egy lónak, ez a lehető legfontosabb parancs, amit terepen tudnia kell! Ha nyugodt körülmények között sem tudsz vele ilyet végrehajtatni, akkor mi lesz, ha éppen pánikol, vagy menekül? Kapaszkodsz az életedésrt és reménykedsz? Nagyon jól hangzik...
2013. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
első vagyok. második, te egy kicsit eltúlzod. itt arról van szerintem szó (vagyis nálam ez így van, és szerintem hasonló a helyzet) hogy sietve lép. az meg, hogy nem áll meg nem azt jelenti, hogy nem tudja megállítani, hanem ha lassítja, akkor még szárat követel, vagy nem úgy áll, mint egy szobor, hanem toporog. mi ebben az életveszély? hatalmas terep tapasztalatod lehet, ha még ilyet nem láttál.
2013. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

"ha meg akarom állítani, akkor nem áll meg"

De, arról van szó, hogy parancs ellenére nem áll meg.

Az életveszély pedig az, hogy az ló ingorlája a parancsot kedve szerint, és ha ezt meg tudja tenni, akkor mért ne csinálná mással máskor is? A gond, hogy te nem látod a különbséget aközött, hogy én megnegedek valami a lónak, vagy a ló megenegedi magának. És pontosan a veszélyhelyzetekben bosszulja ez meg magát, amikör zavaró körülmények között kéne irányítani a lovat. Csak hogy fogja ezt a lovas kivitelewzni, ha nyugodt körülmények között se ment?

Egyébként ne legyen neked életveszély, szakadjon el a kantár, vagy lépje le a patkót a ló, akkor úgy fog besétálni, mert nem hajlandó megállni? Hát ilyen nincs, legalábbis az én lovaim között, de rájuk is merem bízni az életem bármilyen helyzetben, mert nem is hagynak ott az árokban fekve...

2013. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
a vége tetszik a legjobban, hogy nem hagynak ott az árokban fekve. hanem? hívják a mentőt? :D
2013. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ó te jó ég, azt hiszem, hogy elbeszélünk egymás mellett :)

Ha megijed, megy 2 lépést és megáll. Ha nem, akkor kiskörre fordítom és semmi gond, csak épp a száját nem vagyok hajlandó húzni neki.

2013. ápr. 19. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat kell idomítani! A lónak terepen is biztosan kell reagálni a segítségekre - hazafelé is! Olyan nincs, hogy elvisz, nem áll meg, kitépi a szárat a kezedből, stb.

Nem a szárat kell húzni, hanem megtanítani neki, hogy mik a felvevő segítségek, és addig finomítani, érzékenyíteni, amíg már minimális segítségekre is reagál.

2013. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem mennék ki vele nyugodt szívvel az biztos - eleinte még csak hazafele, a tempót illetően bírál felül, később ha ráérez az ízére, ki tudja - és nyilván ő az erősebb, én mindenképpen letisztáznám vele a dolgokat, idomításbeli hiányosságai vannak.

Az idomítás pedig mindennek az alapja, a terepnek és az ugrásnak, de még a komoly fogathajtásnak is, nincs olyan, hogy "de ez csak hobbiló, úgyhogy minek". Idomítani terepen is lehet, időnként érdemes megállni vele, ellazítani, sok állítást, hajlítást, kézváltást, patanyomfigurát csináltatni vele, és nagyon, nagyon sok átmenetet. Hazafele érdemes több útvonalat használni, kis változatosságot belevinni.

2013. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem akar elrohanni, csak élénkebben lép hazafelé, azzal nem foglalkoznék. A ló általában gyorsítani szeret, ha hazafelé áll a feje, amíg ez nem elrohanás, hanem élénk séta, addig nincs teendő.
2013. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
57%
Ne beszéljetek zöldségeket :) persze,hogy kicsit élénkebb hazafelé,de ez nem azt jelenti,hogy nem figyel a lovas jelzéseire. Azzal,hogy menni akar állás helyett,csak jelzi,hogy haza szeretne már érni,szerintem ez teljesen normális :) az én lovam sem szívesen áll meg 500 méterre az istállótól,nem is kérem tőle,de ez nem azt jelenti,hogy ha meg szeretném mégis megállítani,ne tenné meg.
2013. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!