Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi történt a lovammal?

Fercsi23 kérdése:

Mi történt a lovammal?

Figyelt kérdés

13 éves herélt, magyar sportlovam van. Pár hónapja a szomszédos szarvasmarha telepről elkezdte lopni a borsólucernát. Ennek az lett az eredménye, hogy a cukortól furán kezdett viselkedni, stresszelt, és nem lehetett hozzányúlni. 2 hét után teljesen elmúltak a tünetek, miután megfelelő kezelést kapott.

De nem maradéktalanul. Az addig kezes lovam hirtelen nem engedte magára a kötőféket/kantárat, és a mai napig nem engedi. Megengedi, hogy megsimogassam a fülét, de ha csutakolom a fejéhez nem enged nyúlni, sem a kantárat magára rakni, előtte pedig bújt bele. Ismétlem, ez már több hónapja történt, november környékén, és azóta sem engedi a fejére a kantárat. Nagyon óvatosan kell, vagy kikapcsolni az összes szíjat, de csak a fülénél van gond, ott nem engedi.

Mi történhetett?


2013. ápr. 21. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy a szomszéd telepen alaposan elverték?Lehet,hogy kapott a fejére.

Sokszor nem bánnak túl jól az emberek a területükre betévedt állatokkal.

2013. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én is épp erre gondoltam amire az elsö válaszolo,lehet hogy szegényt elverték,és a fején érte a sérülés.vagy lehet hogy ugy verték el,hogy a kötöféket fogta valaki,mig verte,ezért lett roszz emléke a kötöféktöl.
2013. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A szomszédos telep vezetője megengedte, hogy onnan egyen, nagyon szereti a lovamat :)

Ha találkozunk vele Betyárral mindig odajön megsimogatja. Általában ő van kint a telepen, meg van még egy embere, vagy kettő, de ők nem igazán foglalkoznak vele.

2013. ápr. 22. 00:18
 4/9 A kérdező kommentje:

Mellettünk tehenekkel foglalkoznak, itt ez fatelep, és van egy pár állat. A gondozóinknak is fő szempont, hogy nem bánthatják az állatokat, és ha már végül is állattartással foglalkozunk ők a társaink, nem verhetik őket meg...

Erre már rákérdeztem, hogy bántják-e, vagy mikor stresszelt erőszakkal rakták e rá a kötőféket (magyarán ha nem sikerült azért is megverték), de állítólag senki nem bántotta. De van kint egy részeges, rá gyanakodtam, de ő nem mer hozzányúlni a lóhoz.

2013. ápr. 22. 00:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg dokival. lehet valami történt a fülével, gyulladás, vagy bármi, ami miatt fáj, és nem engedi hogy hozzá nyúlj!Én is a verést tartom esélyesebbnek, de lehet más ok is, amit ki kell deríteni!
2013. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az csak egy dolog,hogy mit mondanak.Láttam 20 éves lovas pályafutásom alatt épp elég hasonló esetet.
2013. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 FannaL ***** válasza:
100%
Rosszul rakták rá a kötőféket? Gyűrték, csavarták a fülét? Szerinted fáj neki, vagy csak pusztán fél? Mind két füle vagy csak az egyik? Homlokát(egyik bizalom pont a lónál) megsimogathatod, vagy nem? Mert ha nem akkor valószínű verés, és félti de nagyon a fejét. Nem tartja hátra a füleit, mintha folyamatosan hátra figyelne, de inkább zavarja (benne) vmi. Ezek csak tippek minden előfordulhat.
2013. ápr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megsérülhetett attól még, hogy nem bántották. Nem írtad, hogy megy át a szomszéd telepre, de megüthette a fejét akkor is, amikor átbújt a kerítésen. Vagy megrúgta egy szarvasmarha... vagy akármi. Én is valamiféle balesetre gyanakszom, nem kellett ezt az ott dolgozóknak okoznia. Akármi történhetett vele.
2013. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kiderült már azóta?
2013. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!