Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan bizonyítsam be, hogy...

Hogyan bizonyítsam be, hogy tudom uralni a lovam? Miket csináljak?

Figyelt kérdés
7 éves ménről van szó, jelentkeztem egy lovastúrára, el is fogadták, csak az a gond, hogy amikor közöltem, hogy ménről van szó, egyből fenntartásokkal fogadták, de azt mondták a túra előtt ténylegesen kíváncsiak ott helyben, hogy tudom uralni a lovam egy kis bemutatót kértek. Hozzáteszem 1 éves kora óta nálam van a ló, én lovagoltam be, idegen kancák közt is volt lovagolva.
2013. ápr. 26. 20:24
 1/9 A kérdező kommentje:
idomításbeli hiányosságai nincsenek az biztos, a legkisebb jelzésre is reagál, bárhol bármikor megtudom állítani, ha kell
2013. ápr. 26. 20:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét kézre, minden jármódban iramfokozások, lovardai alakzatok.
2013. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben én a patanyom figurákra, fokozásokra-lassításokra és fél-egész felvételekre koncentrálnék.


Alakzatokban lovagolj, folyamatosan változó sebességgel, egyszer szinte helyben ügessen máskor nyújtsa szépen hosszan a lábait. Vágtában is, és csinálj közöttük minél több teljes felvételt. Kicsit komolyabbakat is pl.: lépés-vágta, vágta-állj. Közben mélyre lovaglás, szárra hozás ha megy és ennyi kb.

Ha ezeket a feladatokat valaki helyesen végig lovagolja nekem, na akkor elhiszem az illetőről hogy igen ő aztán tényleg tudja mit csinál és teljes mértékben uralja a lovát.

Sok sikert!

2013. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mutass be neki minden jármódban iramfokozást, rövidítést, különféle patanyomfigurákat (a ló arra megy, amerre kéred, és mindig az adott feladat ívére hajlik egész gerince, nem csak a nyaka), kézváltásokat, szép átmeneteket. Ezen túl lehet még tolódásokat, hátralépést, kengyel nélküli munkát, akármit, attól függ, mit kérnek, ha beérik kevesebbel, akkor nem muszáj erőltetni, de inkább legyél felkészült, minthogy meglepetés érjen. Az amúgy kifejezetten jó, hogy ezt kérik - van, akiknek minden mindegy, csak menjenek, aztán abból lesz a baleset. Igaz, szerintem nem csak a méneknél kéne ezt megnézni, mert azért... No.
2013. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát szerintem ha egy túrára készülsz tök mindegy, hogy mit csinálsz vele egyedül a pályán. a lényeg az, hogy egy túrán, kancák között mi lesz. szóval gondolom annyi, hogy elmentek egy kört negyed órát 2 kancával a környéken, hogy lássák nem akarja-e megugrani őket.


az a baj, hogy te hiába tudod uralni a lovad, én se örülnék, ha túrára mennék kancával és kiderülne, hogy jön egy csődör, a kancám meg folyton megállna sárlani és kelletné magát...

2013. ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek hogy felesleges pályán parádézni, nem versenyre készülsz. Menj ki velük egy rövid terepre, ott bizonyíts. Nem csak a kancák miatt, de terepen amúgy is más egy ló, mint benn.
2013. ápr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ők majd mondják, mit akarnak látni
2013. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább egy kisebb tereplovaglással lehet a legjobban bizonyítani. Amúgy fedezett már a lovad valaha is? Ha nem szerintem nem lesz gond, viszont a sárló kanca tényleg elég hisztis tud lenni.
2013. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem fedezett még soha
2013. ápr. 27. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!