Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet még valamit csinálni a...

Lehet még valamit csinálni a lábaival?

Figyelt kérdés
Egyszer bezabáltatták úgy, hogy nem mozgott, lucernát, abrakot kapott 0 ( ! ) munka mellett. A lábai javultak valamelyest, sőt már nem olyan vészes. Nem tudom, hogy ezt hivatalosan hogy hívják, csak annyit hallottam: " hogy beleállt a lábába ". Most szeretném magamhoz venni, kislányomnak, csupán simogatva lenne és fő munkaidejében hivatásos fűnyíróként "üzemelne". Javasolták, hogy fedeztessem be, mert akkor majd a csikó is leszívja és a károsodott patarészt szépen el lehet távolítani idővel. No most a kérdés lényegében, hogy akkor mit tehetnék, hogy a lábacskái rendbe jöjjenek. Elég sziszifuszi magyarázat lett.

2013. ápr. 26. 23:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja értelmezni az irományomat...hát le a kalappal.
2013. ápr. 26. 23:03
 2/14 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, mi történt a lóval, ha izomfesték vizelés, és izomelhalás, azt már semmi nem hozza helyre (normál etetés mellett 1-2 nap pihi, majd hirtelen újra munka), ha csak pihent 1-2 napot, attól átlag semmi baja nem lesz, ha körmölni nem körmölték, azt kovács orvosolja (ehhez nem tudom, miért kell csikó, ha pedig patagond, azt kovács tudja helyrehozni... Csikó nem szív patát?!). Ha kólikázott, az gyomor vagy bélfájdalom, esetleg bélcsavar, nem sok köze van a lábához.

A lovak társas állatok, én inkább két kis póniban gondolkodnék, mert egyedül egy idő után bekattanhat, két kis kanca vagy herélt póni meg ideális fűnyíró egy nagyobb telekre is, ráadásul ha egészségesek, akkor nem kell százezreket rájuk költeni, hogy valaki hozza már helyre.

2013. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy társas lény, erre fel is vagyok készülve :D A betegség mikéntje, hogy nem volt munkában és a napi abrakot és szálas takarmányt ugyanúgy kapta. A lábai ( a mellsők ) mintha lemerevedett volna. Ilyennel most először találkoztam eddigi lovas életemben. A csikót gondolom azért tanácsolják, hogy a súlya némiképp csökkenjen és a gyulladás ( ? ) a körmeiben mérséklődjön. Ha valakinek volt már ilyesforma tapasztalata ( rem senki nem járt így ) vagy voltaképp tudja, hogy miről magyarázok az kérem írjon.
2013. ápr. 26. 23:12
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem arra gondol, hogy ha bezabáltatják, attól kaphat patairha gyulladást, meg beszűrődig a lába. hát én nem tudom, de a helyedben fűnyírónak inkább vennék 2 egészséges pónicsikót összesen kb 120.000-ért, mint magamhoz vegyek egy beteg lovat, akire aztán majd lehet költeni bőven...
2013. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolok. Számomra nagyon-nagyon sokat jelent ez a kanca, mellesleg nem szeretném hogy ha e miatt vágnák le! Csupán annyit szeretnék, hogy hátra lévő életét nyugalomban, egészségben tölthetné ( kerüljön ez bármibe ) Továbbra is a kérdésem az lenne, hogy mivel lehetne esetleg javítani az állapotán?
2013. ápr. 26. 23:18
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem ha hosszú távra tervezel hívsz hozzá egy állatorvos, aki megmondja, hogy meggyógyul-e még, vagy mekkora a gond. egy lábproblémán nem igazán értem hogy segíthetne egy csikó... (ami ha holnap befedezteted akkor is csak 11 hónap múlva születik meg...)
2013. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen tisztában vagyok és ezért tettem fel a kérdést. Sajnos a közelben nincs lovakra szakosodott állatorvos. Aki van...az jó ha a birkákat meg tudja különböztetni a kecskéktől.
2013. ápr. 26. 23:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

itt van, hogy mik a kezelés módjai, szerintem hívj orvost és kezelgesd, ha ennyire szereted. de ez nagyon komoly betegség, orvos kell és gyógyszer!


[link]

2013. ápr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"A heveny patairha-gyulladással általában 3-7 nap alatt birkózik meg az orvos, az utókezelés azonban még 4 hétig eltarthat. Ha megsüllyedt a patacsont, legkorábban fél év múlva, vagy még később zárul le a gyógyulási folyamat."
2013. ápr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
ne haragudj, de olyan nincs, hogy nincs a közelben állatorvos. ha meg van (nincs!) akkor ne tarts lovat! egy állatorvosra bármikor szükség lehet. hogy akarsz csikót orvos nélkül? ki adja be majd a herpesz oltást, stb? ??? mindenhova kimegy egy orvos, ha máshonnan nem a megye túlvégéről. egy lóról van szó, akinek a sorsa ha úgy alakul a te kezedben van. néznéd, ahogy nyomorodik anélkül, hogy hívnál egy orvost???
2013. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!