Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehezen megy a vágta. Tudtok...

Nehezen megy a vágta. Tudtok tippet adni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje tanulom a vágtát,olyan 1 hónapja.A beugratás jó megy,csak nem tudom kiülni a vágtát.

2013. ápr. 27. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

1 honap alatt sem sikerult elsajatitanod?a vagtat sokkal konnyebb kiulni mint az ugetest.ezt erezni kell.nekem sem mondtak monologot elotte.gondolom mar nem futoszaron probalkozol egy honapja.kerd egy edzo segitseget mert mi nem latjuk hogy mit csinalsz rosszul.ugy kell kiulni mint ugetesnel akkor az sem megy?

Vannak olyan lovasok akik nem ulik ki a vagtat van akik kiulik.ez eleg valtozo de ahoz hogy nyugodtan kimehess terepre biztosan kell mindharom jarmodban lovagolnod

2013. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem elsősorban az oktatód segítségét kérd!

Eleinte nekem se nagyon ment de az első pár alkalom után már könnyedén vágtáztam. Az első alkalom után megnéztem ezt a videót segített: http://www.youtube.com/watch?v=tQVXZxylIiU

2013. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyomd le a sarkad, húzd hátra a vállad, addig, amíg már szinte úgy érzed, hátraesel - ekkor lesz jó.

A csípő, derék laza, követi, hajtja előre a lovat, ez amolyan hinta-mozgás, erre kellene ráérezned. Ha belefeszülsz, és pattogsz a hátába, az neki kellemetlen, fáj, ezért menekül előle, és ez a menekülés azt eredményezi, hogy próbál kifutni alólad, tehát elkezdhet sietni, emiatt válik nehezebbé kiülni. Ne görcsölj rá, lazulj el, a comb kapaszkodhat, a kéz semmiképpen sem - ezt függetleníteni kell teljesen.

2013. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az első válaszolónak annyit szeretnék mondani,hogy hetente egyszer tudok csak kimenni a lovardába,és ki kellett hagynom egy hetet.Vagyis lényegében még csak háromszor vágtáztam.
2013. ápr. 27. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

nekem nem kell magyarázkodnod nem az anyukád vagyok.az egy hónap helyett 3 alkalmat kellett volna írnod.a 2.válaszoló is mondta hogy elsőre nem ment de utána igen.

Amikor először vágtáztam (szabadon futószár nélkül tettem)

leestem.másodjára már nyeregben maradtam és ráéreztem a dologra.veled is biztos így lesz és ha nem görcsölsz rá ezerrel hogy nehogy leess akkor biztos élvezni fogod a vágtázást.

2013. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
82%
De miért kell szegényt így kioktatni? Már ne is haragudj...
2013. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szerintem lényegtelen h. 1 hónap vagy három alkalom alatt nem megy még a vágta, hát majd fog! :) nekem se volt egyszerű kiülni,de megtanultam és üzenem az első válaszolónak h. igen nekem 1 hónapba tellet mire rendesen magamtól biztosüléssel ki tudtam ülni a vágtát. Mostmár csak arra kell figyelnem h. meg is tudja m tartani vágátba a lovam, de majd még ezen is javítok - csak idő kérdése. Szóval szerintem lényegtelen h. ki mennyi idő alatt érez rá erre, mert nekem is eltartott egy ideig. Emlékszem mindig felhúzott az oktatom mikor ismételgette ezt a mondatot h.: Csak érezz rá!! menni fog csak kapd el a pillanatot! én meg: na neee újat nem tudsz mondani mert vmi baj van azzal az érzéssel ....de aztán idővel ez is meglett :)) és ha nekem meg lett , neked is meg lessz majd!
2013. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vágtázol, dőlj hátra és ülj bele mélyen a nyeregbe. Ne a szárakba kapaszkodj (állítólag lehet úgy is vágtázni kanyarmentes/ nem kacskaringós úton, hogy az egyik kezeddel az első nyeregkápába, hogy vele együtt a nyereghez fogod a szárat, a másik kezeddel pedig irányítgatsz, de ezt az oktatód jobban tudja), és oda nézz, ahová hamarosan érkezni fogsz. Remélem, nem bakolós vagy kirúgós lovat kapsz! ;) Sok sikert
2013. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!