Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló/lovak?

Milyen fajta ló/lovak?

Figyelt kérdés

Milyen fajta ló/lovak lehet(nek)?

(Gazdája azt mondja hogy arab ló(vak)... sz tem nem!)

[link]


[link]


Szerintetek milyen fajtájúak?

+Ez welsh póni?:(max.100-110 cm)??

[link]


2013. ápr. 27. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
tartalom nem elérhető...
2013. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor:

[link]

[link]

És a póni:

[link]

2013. ápr. 27. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:

hát az első két kép valóban nem arab ló.. sőt szerintem az első képen inkább egy öszvér látható.. legalábbis nekem eléggé hasonlít egyre..


a második tuti nem arab hanem angol ló


a pónit paszolom..


az arab lovaknak egyáltalán nem ilyen a fejük

2013. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :D És azt elfelejtettem leirni hogy a szürke/deres paci 140 cm a feketederessel eggyütt
2013. ápr. 27. 16:33
 5/8 anonim ***** válasza:
a póni egyértelműen welsh
2013. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első sodrott jellegnek tűnik, nehéz megmondani, nagyon rövid a háta, lehet benne valamennyi arab amúgy, de nem arab félvér/telivér, nem is shagya, az biztos - azt nem zárom ki, hogy dédszülők közt van valahol valamiféle-fajta arab.

A második sokkal kifinomultabb, szép fejű, de nekem inkább angolos, semmint arabos. Az arab feje csukafej, az utóbbi évtizedekben pedig nagyon ráfeküdtek, hogy akármilyen lehet a ló, csak arabnak nézzen ki, show-elem lett maga a fajta, kizárt, hogy egy-egy egyed ennyire ne hozza a fajtajellegzetességeket, ha tisztavérű.

A póni jó kérdés, ugyebár a welsh-nél 4 altípust különböztetünk meg...

Welsh mountain 'A', Welsh riding 'B', Welsh cob C és D. Az A és a B egyértelműen eltér megjelenésében is a C és a D változattól (marmagasság, szelekciós jellegű használat, típus)...

2013. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első láthatóan jó nagy mix, viszont biztosan nem tiszta arab, ha van is benne, akkor is csak kis részben.

A második sem arab, egyenes profilja van mindkettőnek, bár a 2. lónál jobb lenne látni egy egész testes képet is...a feje, nyaka alapján lehet sodri is.

2013. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én a másodikat így kép alapján lipp félvérnek mondanám. de szerintem egyik ló se "fajtatiszta" a háromból.
2013. ápr. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!