Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ismerősöm lovait gondozom , és az egyik lónak több helyen kihullott a szőre, a bőre hámlik és a sörénye korpás is és mintha valami bogár szerü fehér kicsi élősködők is lennének rajta.. Mik lehetnek ezek és mit tegyek vele?
2013. ápr. 28. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tuti tetű! Menj el az állatpatikába és kérj rá megfelelő szert!
2013. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez lotetu.ha elmesz az allatorvoshoz o is tud olyam szert adni amivel at kell mosni a lovakat.nem csak azt amelyiken eszrevetted hanem mindegyiket mert ez a lovak kozott fertozo.egyszerre kell az a lenyeg.jah es minden olyan lovas dolgot ami erintkezett a lovakkal azt is at kell mosni.pucolok,kotofek,kantar,futoszar.tenyleg mindent.nelunk a masodik kezeles utan tisztultak ki.egy lo masik tizet fertozott le.szep volt rendbe rakni oket.elmondod a dokinak a rendelobe hogy mire kell es o fecskendobe lemeri amennyi kell.es olcsobban meguszod mont ha patokabol veszed.mi ketezer forintot fizettunk tiz lora valo oldatert.azt vizbe bekeverni es atmosni a lovat borig teljesen ne csak a szore legyen vizes.

Mihamarabbi gyogyulast nektek

2013. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez bizony tetű. Minden lovat tetűirtóval átmosni, felszerelést, boxokat/állásokat kifertőtleníteni.
2013. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A tetű tud repülni? Mert én is láttam egy-két ilyen kis fehár bogarat a szőrében, de azok repültek is.
2013. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ágicaaaaa válasza:
nem,a tetű nem ud repülni csak mástni,és amúgy a tetű a világos szőrön szeret lenni,teht ha világosabb a lovad tuti az,de ha fekete akkor sem zárom ki.
2013. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az nem tetű, hanem pete. A tetvek másznak, és barnák (láttam őket, amikor még voltak), azok a kis cuccok meg rá vannak ragadva a szőrszálak tövére, és nem mozognak. A tetveket már leirtottuk róla, még egyszer fog kapni azért egy utókezelést, hogy biztos legyen a dolog. De azok a serkék szerintem már meghaltak, rég óta figyelem őket. Most lett nyírva, le lesz mosva megint (többször le volt már), ennél többet már nem tudunk tenni érte, de elég hamar el lett kapva a dolog, még rögtön az elején, nem hinném, hogy átterjedt a többiekre, mert az már látszana.
2013. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, a hámlás és a korpa meg valószínűleg azért van, mivel óriási szőre volt szerencsétlennek, és befülledt a 30 fokban, ami mostanság van. De mivel ettől megszabadítottuk, szerintem hamar rendbe fog jönni a bőre. A korpáját (vagyis pontosabban a sörényét) meg át fogom mosni samponnal, de az nem azért van szerintem, mert tetves, akkor is volt neki, amikor nem volt az...
2013. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy allatorvos veszett el benned.akkor minek kerdezel minket ha jo jobban tudod?
2013. ápr. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azert visszatero dolog nalatok mert nem veszitek a faradtsagot ahoz hogy minden mast is lefertotlenitsetek az adott egy lovon kivul.

Erre mit lehet mondani?szegeny lo

2013. ápr. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy azért visszatérő dolog, mert nem visszatérő dolog. Nem tudom, hol olvastad, hogy folyton tetves minden ló. Egyszeri alkalom, elmúlt, nincs többet, kész, ennyi. De így látatlanban biztos jobban tudod :)

Ja, és nem én tettem fel a kérdést, mert nem volt rá szükségem.

2013. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!