Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra hogy vegyenek lovat?

Figyelt kérdés
Van neki hely,mert van tanyánk, takarmány is van széna,zab,alom és sok időm hogy foglalkozzak vele.Tudom ez nagy felelőség meg minden, de nekem egy saját ló az álmom. Lovagolni is tudok sokat járok terepre.Járok lovagolni is de jobb szeretnék saját lovon mert úgy jobb kapcsolatot tudnék kialakítani vele, meg nem kéne akkor 1 órát várni mikor valaki "véletlenül" elkésik vagy nem jön el.
2009. szept. 27. 13:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
És pénz is van rá? Havi 30-40 ezer? Sok-sok éven keresztül?
2009. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
24%
Nem írtad le, hogy miért nem vesznek lovat. Kérj Szülinapra, Névnapra, Karácsonyra, stb.. Nem hiszem, hogy ne vennék meg neked
2009. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Pénz van rá.Már évek óta próbálkozok de még nem adták be a derekukat. Amúgy még annyi hogy azt nem írtam le, hogy kapcsolatban lenne más lovakkal mert ahova most járok lovagolni ott mindig terepre megyünk párban és így hárman mennénk.Így nem lenne olyan egyedül sem.
2009. szept. 27. 13:22
 4/31 anonim ***** válasza:
78%
de mit mondanak a szüleid miért nem vesznek neked?
2009. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
99%
AZ oké h van pénzed etetni, de a ló egy 24 órás elfoglaltság és óiási felelősség, valamint megvenni. Háth, ez ember jópárszor meggondolja mielőtt megteszi. Hány éves vagy? Ez elég költséges ajándék lnne, h nézd kislányom itt egy ló boldog névnapot..
2009. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Mi van ha nem tudjuk belovagolni, és kinek lesz ideje kimenni a tanyánkra reggel és este,stb.Mert apa azt mondta csak kancát hajlandó venni,de még nem kezdte el keresni.Meg hogy jobb lenne csikót hogy jobban összeszokjunk. De én belovagolt lovat szeretnék hogy ne kelljen azzal foglalkozni hogy be kell lovagolni.De amúgy is 1-2 hónap alatt úgy is összeszoknánk mert az összes szabadidőm szinte vele tölteném.
2009. szept. 27. 13:37
 7/31 A kérdező kommentje:
Én se úgy gondoltam hogy névnap.Vagy ajándékba.Van elég felelősségtudatom hogy gondoskodjak róla és ellássam.Vannak más háziállataink is.Kutya, macska meg sertés.Szinte az összeset én látom el + még Mamámhoz is járok etetni a sertéseket.
2009. szept. 27. 13:41
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát..nehéz ügy. A legegyszerűbben talán úgy tudnád őket "rávenni", hogy a saját lovaitokat( ha vannak?), vagy az egyéb állataitokat gondoznád, etetnéd, kitakarítanád, csutakolnád, ugyanakkor a tanulást sem hanyagolnád el. Ne várj azonnal eredményt, több hetet, akár hónapot is igénybevehet a "hadművelet". És valóban hatalmas felelősség, mert nem olyan mint egy macska pl, sem gondozásban, sem anyagiakban. Jól gondolt át, ha minden jól megy egy egész életre szól, x hónap múlva nem lehet tőle csak úgy megszabadulni. Gondold végig, főiskola, munkahely melett is lenne rá elég időd??? Az ő érdekeit is nézd, nem lenne jó, ha egy vágóhídon végezné, mert rájöttök, hogy nem is olyan olcsó mulatság. Ha élete természetes végéig jó gazdája leszel, akkor sok sikert!;)
2009. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek 13:45-ös hozzászólóval, és hozzátenném még azt is, hogy egy belovagolt, egészséges és jó hobbiló 3-500ezer forint, megfelelő, minőségi felszerelés hozzá (, nyereg, futószár, kantár, pokróc, izzasztó, stb) is majdnem ugyanennyibe kerül összesen... van 6-800ezer forintotok erre? Mert ez sem utolsó szempont azért, hiába értesz a lovakhoz, ha nincs pénz megvenni...
2009. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el keresgélni a lovat. És mikor megtaláltad, aki hozzád illik, bla bla. Akkor vidd el a szüleidet és mutasd meg nekik. ekkor látni fogják, hogy képes vagy önállóan magadtól tenni az ügy érdekében. Persze ez attól is függ, milyen lovat akarsz. Ha versenylovat szeretnél, akkor is érdemes keresni, de az alkudozásba semmiképp ne kezdj egyedül, mert átvernek. A lényeg, hogy tegyél érte, hogy rábólintsanak.
2009. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!