Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy körön való lovaglás?...

Nagy körön való lovaglás? Hogyan? Miért nem megy?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy a ló körön tartása. Vagy minden körnél egyre szűkebb lesz, vagy ilyen ellipszis alakú, vagy már nem is kőr csak úgy van a ló, megy aztán kész. Folyamatosan próbálom korrigálni de lehetetlen, nem egy loval nem sikerült már. Pedig elméletben pontosan tudom mit és hogyan kell, de gyakorlatban ha csinálom soha nem a várt eredményt érem el. Olvastam olyat hogy a kör nagyságát a külső szár szabályozza, ezt mégis hogyan? Meg amikor belső állítást csinálok akkor azzal legtöbbször csak azt érem el hogy a ló szűkítse a kört,miért? Mit csinálok rosszul? ha meg tágítani akarom akkor eltűnik az állítás és a körből hirtelen egy kis kocka lesz, vagy még az se csak megy a ló a pálya közepén egyenesre állítva "nagy kör" lovaglása címen. Az edzőm nem mond erre semmi konkrétat csak figyelmeztet: "ez nem kör!" "túl kicsi a kör!" "nincs állítás!" stb... és amikor megkérdezem hogy mégis hogyan gondolta hogy kéne lovagolnom hogy jó legyen, akkor azt a választ kapom hogy: "külső csizma megtart, belső a hevederen aktív", erre nekem a ló általában vágtával reagál ami határozottan rossz, és tudom hogy én csinálom rosszul.

Várom a véleményeket! Ti hogy csináljátok?



2013. máj. 1. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A külső szár megtart, abba támaszkodik bele a ló, azt a kezed ne engedd el, ne dobd oda neki - ha azonban nagyon kitart, vagy áthúzod a sörényélen, nagyon megemeled, akkor a ló kitérhet. A belső szár a kör ívére hajlít... A külső lábszár megtartja, hogy ne sodródjon ki, a belső a kör ívére hajlít heveder helyen.

Amíg nem megy amúgy a nagykör, addig én nem is engednélek szabad száron közlekedni. Nagykörön, futószáron kell megtanulni a lovat bentebb, kintebb küldeni (akár tolódásokat tanulni), fordítani (középre és állj), megállítást, hátraléptetést, ügetést stabilan csinálni, stb.


Ha tágítani szeretnéd a kört, akkor a belső lábszár és a belső szár lépteti el, a külső megtart. Igazából ha nem megy, és az oktatód nem magyaráz, csak puffog, nála is kéne keresni ama gondot...


A vágtaugratásnál a segítség: belső állítás, belső ülőcsontot terheled, külső lábszár hátrahoz, és mindkettő rázár. Na most e között a lónak különbséget kell tudnia tenni, hiszen itt bár a külső szár kitart, a belsőn nem engedsz, hanem hajlítást kérsz, a csípő, derék nem tol, stb.

2013. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2013. máj. 4. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!