Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha ilyen vagyok?

Baj ha ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
A lovas sokat szid engem, hogy nem is szeretem a lovakat csak lovagolok rajtuk. Hogy olyanok nekem mint egy sporteszköz. De ez nem igaz! Egyszerűen csak nincs kedvenc lovam. Nem szeretem a lovat nyálazni, mert undorító ugyanis nem tiszta. Nem szeretek hozzá beszélni, meg sutyorogni, meg a testrészeit markolászni, mert már annyira szerelmes vagyok belé, hogy nem tudom hogy legyek vele jobban egy. Én kimegyek kérek egy lovat, lovagolok, edzek, terepezek egyet adok a lónak két répát, kap két simit, meleg időben egy patamosást és ennyi. Nem töltök ott vele egy egész napot hogy végig nyálazzam minden testrészét. Én szeretem a lovakat de nem ilyen formán. Én azt szeretem amit nyújtanak nekünk. Szeretek vele száguldani, ugrani, meg lötyögni rajtuk, de nem vagyok már beléjük szinte szerelmes. Annyian elítélnek már, hogy mondom megkérdezem, hogy tényleg rossz-e ha nincs egy kedvenc lovam amit már szinte kisajátítok magamnak és az " az én lovam"-nak hívom, hanem csak lovagolni szeretek?

2013. máj. 1. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

Van, aki másképp szereti az állatokat.

Semmi baj nincs veled, hiszen jobb dolgod is van mint egy ló seggét nyalni, beszélni hozzá, mert úgysem válaszol. Most lehet, a lóimádók lepontoznak, de szerintem egy kutya sokkal jobban megért, és hűségesebb.

2013. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
nem is kelll egész napot vele töltened, elég akár 5 percet is, de akkor érezze,hogy szereted és nem csak kihasználod! kérdésedre a válaszom: IGEN, BAJ, HOGY ILYEN VAGY! A ló mindent megérez. megérzi, ha félsz, megérzi ha elhanyagolják, és te elhanyagolod! Ne csak akkor szeresd a lovadat,amikor a verseny pályán te veheted át a kupát ő miatta, hanem akkor is, amikor nem nyersz, mert ő akkor is a te álmaidért küzdött!!!!!!
2013. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy a kutyák hűségesebbek, de ha a lovat választotta.... :D Amúgy így nem baj, csak ne legyen saját lovad. Mert amúgy a lovak igénylik a törődést, de ha mától kap, csak tőled nem, nem rokkan bele. :)
2013. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy legyen kedvenced, de azért egyes részletek valahol már szerintem verhetik azt a bizonyos biztosítékot.


"Nem szeretem a lovat nyálazni, mert undorító ugyanis nem tiszta." - akkor takarítsd meg, ha meg ég mindig nem tiszta, ne nyúlj hozzá, nem kötelező lovaglni. Összekoszolja a kesztyűd, nadrágod, téged is, ráadásul nem lehet szó szerint véve nyalogatni (...más állatot, vagy a gyerekedet fogod? ha meg azt se, akkor nem is értem ezt a kijelentést). Smárolni sem kell vele, azon egyszerű okból, hogy a lovak nyelvén ennek nincs olyan funkciója, mint az embernél, akkor sem, ha az ember belelátja, és majd' maga alá élvez, ha két ló összenyalna akár véletlenül is, hogy "puszilkodnak, szerelmesek".

Fogdosni sem kell a lovat, bár le kell takarítani amúgy minden testészét, legalábbis igencsak illő, illetve ha bárhol furát látsz, illik megfogni, nem meleg-e (úgy egyáltalán is illik ezt ellenőrizni, mert ha lázas, nem hozzuk ki, csak azért, mert úgyse érek hozzá, hiszen koszos, meg állat is, rábaszom, ami kell, osztán had menjen).


Én se ülök a ló mellett 24 órában, pedig van saját lovam. Most adjam el, mert nem bentlakásos istállóban tartom, ahol valaki a puszta létezésmért cserébe pénzel és tanít?


Ettől függetlenül az edzéseket úgy építem fel, hogy a lónak és nekem is jó legyen, hogy legyen hova fejlődni, és élő partnerként tekintek rá, ha ez nem megy, vegyél egy motort, az is száguld, és még az ízületei se halnak meg tőle.


A kutyás hasonlat ott sántít, hogy a kutya ugyanolyan élőlény, és ha kiskorától neveled, ugyanúgy megért dolgokat, mint a ló, megszokja az adott ember jeleit, gesztusait, stb. - ámbár alapvető különbség, persze, hogy a ló növényevő, ezért máshogy kell viselkedni vele, viszonyulni hozzá. Ettől ugyanolyan társ lehet, mint a kutya.

2013. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Kétféle lovas van, az egyik a lovat szereti, a másik a lovaglást. Én sokszor fel sem ülök, csak simogatom, legeltetem, ápolgatom, etetem, de nem a teljesítmény a fontos, elég, ha néha lovagolok rajta, hobbiként gondolok a lovaglásra. Van, aki sportként, és tényleg a lovaglás része a fontos neki, és nem a ló. Persze ezért el lehet ítélni, de én nem gondolom rossznak, amíg nem kínzod, bántod a lovat, annyit kérsz tőle, amennyit bír, nem hajtod agyon, finoman bánsz vele, semmi gond nincs azzal, hogy nem puszilgatod utána órákat.
2013. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Előzővel értek egyet. Én pont az a simogatós, beszélős lovas vagyok, aki próbál minél több időt tölteni a lovával és nem csak lovagolni rajta. Nem gonoszkodni akarok, de azért nehogy ám már felülsz rá aztán mész vele aztán szegény ló neked ennyit jelentett...(a répával biztosan sokat adsz vissza)Gondolj már bele, milyen lehet szerencsétlennek.Meglát téged, biztos vagyok benne elrohan, aztán erre mondhatsz bármit, én inkább azt tanácsolom, hogy nem kell órákat eltölteni a legelésző ló mellett, de egy kellemes mondat elhangozhatna, hogy "ügyes voltál" stb...Neked is milyen jól esik ha megdicsérnek, nem? Tudom te nem vagy az ilyen típus, de tényleg ő megtesz neked "mindent" viszonozd már egy kedves szóval,paskolással minimum.
2013. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 FannaL ***** válasza:
90%
Nos akkor vegyél egy tengeri hörcsögöt, azt csak ki kell tisztítanod, simogatni sem kell. De a lovat igen, az a legfőbb jutalmazása a lónak, és mindenhol le kell pucolni, nem csak hipp-hopp a nyereghely elég és kész. Száguldás: menny ki egy gokart pályára, lögyögés: menny egy olyan helyre ahol mű rodeóbikán lovagolhatsz az meglögyögtet ne félj! Szerintem vagy nézz rájuk úgy mint társ egy ÉRZŐ LÉNY ne csak egy tárgyként amin "lögyöhetsz". Undorító? Menj be egy rendmániás házába, az nem lesz undorító. A ló az szeret hemperegni, mellesleg ha nme pucolod le simán fel is törheti a nyereg, mert teneked az undorító volt, hogy megpucold. Vagy változtass magadon, vagy (szerintem) felejts el a lovaglást. Ennyi, ez a véleményem, és nem csodálkozom, hogy elítélnek.
2013. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ájj nem arról van szó,hogy a lovaktól undorodom. Attól undorodom, hogy köbenyaljam mint ahogy ezt sok lovvas teszi ott ahova rjárok. Szeretem a lovakat. Megkapják tőlem a dicséretet minden jól végzett deladat után. Elvégzem a ló körüli munkát. De úgy szeretem a lovat mint egy állatot, nem úgy már mint lassan egy embert. Munka után kap rélát közben nem állok ott és várom h megegye annyira hogy már szintse kieszem a szájából. Aztán lemosom a patáját és megy be a karámba.
2013. máj. 2. 08:06
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiszta? Alap, hogy a sporttársaddal ( és nem a kis házi kedvenceddel ! ) mind a KETTEN ÁPOLTAN, TISZTA felszereléssel kezdtek az edzésnek, lovazásnak vagy mit tudom én mit csinálsz. A lényeg, hogy mivel szerencsétlen pára nem tud beállni a zuhany rózsa alá, így NEKED kéne rendben tartani. És igen még akkor is, ha csak a szemed szúrja! Na mindegy, lehet lepontozni. Nyálazni meg nem kell, fölösleges. Kedvencem nekem sincs, szeretem az összeset. A "kisajátítás" mocskos idegesítő...én például nem tudom, hogy mondjam meg egy csajszinak, hogy mi a helyzet...megbántani nem akarom. Te dolgod egyébként, ha korrektül bánsz a lóval nincs itt hiba.
2013. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Undorodsz a lovaktól????Akkor minek lovagolsz eggyáltalán...??Hagyd rá a lovaglást!!!A ló egy érző állat!!!Ha csak azt szereted hogy a seggedet felpakolhatod egy állatra aztán gyí...akkor hanyagold a livaglást!A lóval neked kéne foglalkoznod!!!!!!Nekem sincs lovam de én olyan vagyok hogy...:kiérek a pacikhoz akkor kapnak egy kis csemegét(Nem nyomom le kezzemmel a torkán hofy pacika egyél) utána csutakolás közbe muszály beszélni velük mert csak érezze hogy te vagy mutakarsz...utAna nyergelés kantározás..futószárazás utána felülök...én se nyalim falom a lovakat...ismertem egy csajt aki ugy bánt egy lovardai lóval hogy az hihetetlen...puszi a fogára végigtapizta volt hogy a seggét is....sz tem kicsut próbálj ló ként tekinteni rá nem pedig egy száguldó gépre akir a segged alá tesznek utána répa oszt.cső váz húztam...írod néha elvégzed a lovak körülu munkát is...ne néha hanem mindig...Nem tetszik?Had rá és inkább cica baba módjára menj plázázgatni!
2013. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!