Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 17 éves ló? Nem túl öreg?

17 éves ló? Nem túl öreg?

Figyelt kérdés
Nincs sérülése, egészséges, nem használták el az ízületeit, ugrani is lehet vele, nagyon jól képzett, első lónak venném, mert sokat tanulhatnék tőle. Állatorvossal célszerű azért megnézetni vásárlás előtt? Lovakhoz értő ismerősöm eljött velem, szerinte egészséges, még jó pár évig lovagolható. Óriási nagy herélt. Nagyon tetszik, az ára is jó, kényelmes, jól képzett, minden mellette szól, kivéve a kora, mert azt mondta most egyik ismerősöm, hogy a nagy lovak kevesebb ideig lovagolhatóak, és hogy lehet, hogy most egészséges, de jövőre már valószínűleg nem lehet rajta lovagolni. Sokkal fiatalabbat nem vennék, mert én kezdő vagyok, akkor a ló legalább legyen tapasztalt, 12-13 éves lovakban gondolkoztam, ezért a 17-et kicsit sokallom, de egyszerűen mindenben olyan, amilyen lovat kerestem. Szerintetek mekkora esélye van, hogy jövőre nyugdíjazni kell, ti vennétek ennyi idős lovat?
2013. máj. 4. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy military-versenyző ismerősöm egyik lova 19 éves, és még jár vele versenyezni, nagyon jó kondiban/állapotban van a ló, pedig az egyik első lábán ínszalag-szakadás is volt pár éve. Nem mondom, hogy mindenféleképpen vedd meg, de érdemes elgondolkodni rajta:)
2013. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem tudod a pontos előéletét, nagyon meg kell gondolni, 13-15 év körül még azt mondom, simán, 17 már kicsit sok, de 20-25 éves koráig még elmegy egy ember alatt azért, a fölött viszont mindenképp nyugdíjazni kellene, esetleg egy csikót még le lehet róla nyúzni, de én azt a kockázatot sem vállalnám már inkább.


Egyébként idomításban 15-17 év körül van a ló pályája csúcsán, szóval ha egy tényleg képzett lovat akarsz, akkor nagyon érdemes megvenni, annyi, hogy ugróban már nem nagyon van jövője, díjloviban bőven.

2013. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Olimpiákon is szerepelnek ilyen korú lovak.Igaz,azok tartási körülményeit össze sem lehet hasonlítani a magyarral.

Állatorvost mindenképp kérj fel.

Egy fiatal lónál sincs arra garancia,hogy nem történik vele olyan,ami miatt többé nem lovagolható.Ez akár egy hónap múlva is bekövetkezhet,vagy akár el is pusztulhat a ló.

Ha a doki egészségesnek tartja,én megvenném.

2013. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk most nézem, hogy kezdő vagy, ahhoz meg nem kell egy nagydíjas díjló, mert megőrjítitek egymást (pl. vágta beugratás helyett oldaljárást keres, mert nem megfelelő a segítségadás, stb)...

Ha lesz melletted edző, akkor egy olcsóbb 10 év körüli paci is megteszi, neked kell eldöntened, mit szeretnél: ha nem akarsz nagy ugrókarriert pár éven belül, ez a ló is megtaníthat rengeteg mindenre.

2013. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem extrán képzett, csak egy rendesen kiképzett díjló, kb L osztályra hivatott, de díjugratásban is versenyeztek vele kis ideig, így abban sem kezdő, picit még militaryzott is, szerintem ideális lenne nekem, mert sokat tudna tanítani nekem, bár lehet, hogy tényleg jobb lenne egy tapasztaltabb lovas rá, aki versenyezne vele, de nekem nagyon megtetszett.
2013. máj. 4. 22:13
 6/13 anonim ***** válasza:

A lovardánkban van egy 17 éves ló. Még most van ereje teljében. Versenyeznek, ugratnak, terepre járnak vele.

Az egyik ismerősöm lova 18 éves. Nagyon szépen megy, semmi gond nincs vele, ugratnak, parelliznek és teljesen jól bírja.

Voltam egyszer olyan ugró versenyen, és egy 25 éves ló nyert.

Szóval: persze, jobban járnál egy fiatalabb lóval, DE ha jól formában tartod, és ügyelsz az egésszégére, akkor akár mèg 4-5 évig lovagolhatod. Ez nem sok, de ha jól tartod nagyon sokàig nem kell nyugdíjazni.

Még nézelődhetsz fiatalabb lovak között, de ha nagyon szeretnéd őt akkor jól gondold meg, és ha úgy döntesz, megveszed, akkor sok örömöt és sikert hozzá! :)

Ui.: arra ügyelj hogy jó formában legyen ès legyen egészséges. Hisz egészség a hosszú élet titka. :)

2013. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem ez a ló elsőnek tökeletes lenne :) 17 évesen nem hiszem, hogy olyan mint egy csotrogány :) de akármilyen lovat veszel, előbb nézd meg hogy milyen zabla van a szájába (esetleg nem-e keményszájú), nézd meg hogy feladja-e a lábait, ülj fel rá, és nézd meg előbb pályán, hogy megy, és ha van lehetőség menj vele egy rövid terepet, hogy mennyire ijedős, könnyen beugrik-e vágtába. Hidd el érdemes ezt végig csinálni mielőtt bármilyen lovat is veszel, hiszen lehet, hogy a gazdája meg akar tőle szabadulni, azt mondja tökéletes ló, megveszed jópénzért, és utána derül ki hogy hoppá, nem igazán úgy van ahogy mondták.
2013. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Itt tartják a környéken, többször találkoztam már vele terepen, egyedül is elmegy, rossz lovassal is, láttam őket edzésen, tényleg nagyon ügyes. Én még csak egyszer ültem rajta, biztos kipróbálom még egyszer, de tényleg figyelmes, kedves ló. Ha ugrunk, mindenképpen tennék rá ínvédőt, vagy fáslit, mert azért mégiscsak idős már, de a gazdái szerint bírja, én is egészséges, szép lónak látom.
2013. máj. 5. 08:57
 9/13 anonim ***** válasza:
17 éves ló még nem öreg. A miénk is annyi és megy mint a távirat, nem is látszik rajta a kora. Ha vigyázol rá, 4-5 évig simán lovagolható. Mondjuk versenyzés szempontjából már nem a legideálisabb, az alapokat megtanulhatod tőle, de max ilyen helyi versenyeken indulnék vele a helyedben,a rajtengedélyt még simán leteszitek együtt, ha ez a cél. Persze nem árt egy jó edző mellétek. Ha ő az, akiben meglátod a lovad, akkor szerintem vedd meg.
2013. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan megveheted, de azért állatorvosnak tényleg érdemes megmutatni! első lónak tökéletes lesz!
2013. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!