Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetne csikót?

Szerintetek lehetne csikót?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy lovat 12 éves vagyok.

Járok lovardába de ritkán ezért szeretnék egy pacit.

Nagyon sok mindent tudok rólok ha akarjátok még kérdezhettek is akármit.

De inkább csikót szeretnék pintot vagy tarkát(díjugratásra)

Lenne egy picit segítségem... Meg nagyon sok ismerősünk van aki segíthetne a csikót belovagolni,azért szeretnék csikót mert akkor már kicsi kora óta velem van és nem volt olyan embereknél akik pl: bántották és rosszul lovagolták be..



2013. máj. 5. 19:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha valaki azt szeretné mondani hogy ne vegyek csikót akkor azt kultúráltan.Köszi!
2013. máj. 5. 19:04
 2/19 A kérdező kommentje:

[link]

ő nagyon tetszik

amúgy díjugratásra és terepre lenne(military)

2013. máj. 5. 19:06
 3/19 anonim ***** válasza:
Az anyagi feltételeket kell megteremteni elsőként több hónapra, sőt évre előre gondolkodva, hosszútávon. Mivel ez szüleidet terhelné így a sorsod és a ló sorsa is az ő kezükben van, hogy tudnák e finanszírozni neked ezt a nem olcsó hobbidat. Szerintem a csikó belovaglása a legkevesebb.
2013. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudnák fizetni. És nekem is van pénzem
2013. máj. 5. 19:09
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]


Hozzá mit szóltok?

2013. máj. 5. 19:13
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem szóltam (...)
2013. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem: ha lesz egy lovad, akkor is ritkán járnál ki a lovardába? Vagy mi fog történni? És ha a csikó nem lesz jó ugrásra? Akkor eladod? Tapasztalt vagy ugrás terén? Mert az a legrosszabb párosítás, hogy kezdő ló-kezdő lovas. Vagy kezdő lovas-tapasztalt ló (a ló tudja segíteni ugráskor, elvállalja messziről/ha alákerül nem áll meg) vagy tapasztalt lovas-kezdő ló. Először én inkább mondjuk őt ajánlanám:

[link]

Anyagiakban nem tudom, hogy meddig mehetsz el, de ő szép ló, igaz, egy kicsit rövid a háta, meg a lábát nem látom nagyon, de tapasztalt.

2013. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy csikót 3 éves koráig csak tartasz, 3-3,4 éves korában lovagolják be, és további 3 év, mire rátértek az ugrómunkára, ehhez szakértő segítsége kell, aki megtanítja a lovat ugrani, és a megfelelő szintre hozza idomítás terén is, hogy ennek az előfeltételei adottak legyenek.

A belovaglásnál is vedd figyelembe, hogy szakértő legyen, legyen referenciája, és ne Jóska bácsi legyen a szomszédból, aki az igás lovára ráült kétszer, és jó, meg ne is olyan, aki csak úgy gondolja, hogy megy ez, mert már olvasott róla, meg látta videón...


Egy elrontott lovat sokkalta egyszerűbb korrigálni, mint egy csikót jól belovagolni. Vert lovat nyilván ne vegyél, de rengeteg 6-7 éves jól belovagolt, olcsó ló van, egymáshoz szoktok pár hónap alatt ugyanúgy, mint egy csikónál, és az már az ugrómunka előtt áll máris.


Egyébként pintót vagy tarkát... Gyk. a pintó is csak egy akármilyen foltos ló.


Ha mnidenképp szeretnéd, kérdezhetek is persze... :)

Hol és hogyan tartanád?

Mit fog enni, és miből mennyit, milyen adag(ok)ban?

Lesz társasága? Neme? Életkora?

Hogyan gondolod pontosan a belovaglását? Van tapasztalatod benne? A "segítődnek" van? Ha igen, mennyi? Referenciák?

Mióta lovagolsz? Milyen szinten? REV megvan?

Milyen szinten állsz idomítólovaglásban? Be tudsz a nulláról egy lovat tanítani? Ha nem, milyen segítséged lesz mellé?

2013. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hol és hogyan tartanád? Kertben lenne.Nagy istállóval



Mit fog enni, és miből mennyit, milyen adag(ok)ban?

Szénát,gyümölcsöt,zabot fog enni meg ilyesmit

Adag az attól függ hogy mekkora a ló: :A ló munkája, fajtája, testtömege határozza meg, hogy mennyi szénát adjunk. A hidegvérűek 10 kg-ot, a melegvérűek 6-8 kg-ot, a pónik 1%-21/2 kg-ot fogyasztanak.


Lesz társasága? először legyen meg ez a ló és picivel később lesz egy kispóni

Neme?kanca,herélt

Életkora? max 7 évesig

Van tapasztalatod benne? Nem sok

A "segítődnek" van? Van

Ha igen, mennyi? már több mint 10 lovat tanított

Mióta lovagolsz? 6 éve

Milyen szinten? Díjugratást tanulok úgy hogy már elég jó szinten


Be tudsz a nulláról egy lovat tanítani? egy kicsit


Ha nem, milyen segítséged lesz mellé? Ez milyen kérdés?Gondolom hogyha már csikót veszek olyat választok segítőnek akinek sok csikója volt már

2013. máj. 5. 19:49
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

"Kertben lenne.Nagy istállóval" - vegyél mellé egy pónit, mert társas állat, nem érzi jól magát egyedül. Aztán a trágya tárolását meg kell oldani, időnként el kell szállíttatni, a híg trágyát tán külön szabályozás szerint földbe süllyesztett beton raktározóban kell tárolni, nem érintkezhet a földdel.


"Szénát,gyümölcsöt,zabot fog enni meg ilyesmit

Adag az attól függ hogy mekkora a ló: :A ló munkája, fajtája, testtömege határozza meg, hogy mennyi szénát adjunk. A hidegvérűek 10 kg-ot, a melegvérűek 6-8 kg-ot, a pónik 1%-21/2 kg-ot fogyasztanak."

- Szénából átlagosan minimum 5 kg, abrakból a ló terheltségétől függően 0,5-1kg /100 testtömegkg. Ezt 3-5 adagban kell adni neki/nap, mert ha egyszerre tömi magába, akkor gyomorfalrepedésben elpusztul; a ló rendkívül falánk az abrakra. Ha nem dolgozik, az abrakot visszavesszük, a szénaadagot megnöveljük. Lehet e mellé tenni neki nyalósót, illetve ha hosszabb ideig áll, akkor bélsálpangás miatti kólika ellen remek a forrázott lenmag.


kanca,herélt - mént ne is, ez így rendben van :)

max 7 évesig - én 6-7 éves belovagolt lovat ajánlanék, mert annak már van némi tapasztalata, és még mindig úgy tanítod, gondozod, ahogyan szeretnéd. :)


"Van tapasztalatod benne? Nem sok" - pont ezért inkább egy kicsit idősebb ló kezdésként, én elhoztam egy elrontott ügetőt anno, pedig 10 éve lovagoltam akkor már, és azért keményen megizzasztott néha (és akkor ez a közelében nem volt annak, mint, ha nekem kellett volna belovagolnom).


"már több mint 10 lovat tanított" - na de milyen lovat, milyen szintről, és milyenre?

"Mióta lovagolsz? 6 éve" - az jó, első lóra szerintem érett lehetsz, ha komolyan csinálod.

"Milyen szinten? Díjugratást tanulok úgy hogy már elég jó szinten" - a díjugratás alapja is a díjlovaglás (pl. akadály felett tudnia kell lábsorrendet cserélni, a lovat megfelelően ellazítani, stb).


"Be tudsz a nulláról egy lovat tanítani? egy kicsit" - na, ilyen nincs, mert vagy be tudod, vagy nem. Sajna sok elrontott lovat látni, azért mondom, mert ha viszont már elrontottad, akkor nem biztos, hogy tudod korrigálni (nem mindig látja az ember belülről, hol és mit szúrt el, csak, hogy valami nagyon nem jó).


"Ha nem, milyen segítséged lesz mellé? Ez milyen kérdés?Gondolom hogyha már csikót veszek olyat választok segítőnek akinek sok csikója volt már" - ez nem garancia :) El lehet rontani sok csikót egymás után minden további gond nélkül...

2013. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!