Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik fajtat ajanlanatok...

Melyik fajtat ajanlanatok hobbilonak?

Figyelt kérdés

Milyen tulajdonsagokkal kell rendelkeznie?gondolok itt eros labakra vagy kiallasra.ne legyen menos.akkor a teliverek mellouve.

Mit gobdoltok?tapasztalatok?


2013. máj. 6. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
magyar félvér...mindenre tökéletes.:)
2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

magyar félvér, lehet találni olcsón, ha csak simán "háztáji" lovaglásra szeeretnéd".

Hát ha lovagolni szeretnél rajta akkor egy sportos felépítésű lovat válassz.Monjduk ne nóniuszt, mert ők ingább fogatosak.

Kisbéri félvérek is jó társak, és az áruk sem verdesi az eget.Szép felépítésűek, oos pacik.

Válassz egy idősebb lovat, akinek már van tapasztalata.Ha kiscsikót nem akarsz majd akkor válassz heréltet.Az a legnyugodtabb.A kancának ugye vannak rossz napjai, olyankor akár elviselhetetlen is lehet.A csődört szóba se hozom (persze vannak kivételek),de maradj a heréltnél.

Az idegrendszerét tesztelt vásárlás előtt.Mennyire ilyed meg ha mondjuk felemeled a kezed előtte, vagy csörgetsz egy kulcscsomót.. ilyesmi.Lábait szépen feladja e, nem rezzen össze mikor megsimogatod.. egy csomó ilyen dolog

2013. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kisbéri és a gidrán erősen telivérezett fajta, úgyhogy azokat sem ajánlanám, bár találni közöttük nagyon jófej példányt is; a magyar félvér fajtában érdemes elgondolkodni, azonban ott sokat meg kell nézni: általában ismeretlen származású anyától, de fed. engedélyes méntől származnak, tehát nagyon sokfélék lehetnek. Esetleg furioso north star, meg lehet próbálni a nóniuszt is, mert hobbiban jól tud teljesíteni, csak magasabb szinteken bukik meg szinte bármilyen versenyen a legtöbb.

Arab telivér, és egyéb arab fajták ugyanúgy kilőve, mint az angol telivér, ügető és társai, mert mind megy, mint az őrült, némelyik akkor is, amikor nem kell - bár találni közöttük is kivételt, de észnél kell nagyon lenni.

Esetleg különféle sportlovakban is el lehet gondolkodni, bár ezeknek már nagy a mozgásigénye.

Ha nem akarsz ugrani, akkor haflingi vagy lipicai (a nem kocsis fajta) is szóba jöhet.

2013. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A furioso lovakrol mit tudnatok mondani?a magyar sportlovaknak tenyleg nagyobb a mozgasigenye mint mas fajtanak?
2013. máj. 6. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! Nekem Furioso heréltem van, előtte is volt már Furiosom és kisbéri félvérem is. A Furiosot csak ajánlani tudom, nyugodt,tanulékony, mindenes lovak.
2013. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem magyar sportlovam van. Eléggé menős paci.Nagyon jól ugrik. Értelmesek, gyorsan hozzád szoknak. legalábbis az enyém, ha hívom jön, pedig fél éve van csak nálam.
2013. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Furioso north star két angol telivérre megy vissza (Furioso és North Star), ez korábban két külön törzs volt, mára eggyé olvadt. A fajta tenyésztésénél egy tömegesebb harci hátas kitenyésztése volt a cél, amely szükség esetén könnyű igás feladatokat is el tud látni (pl. ágyú elé fogható). Ez a ló mára tökéletesen alkalmas lehetne military-ra, díjlovaglásra, kisebb mértékben ugrásra és fogatsportra, de sajna a 2. VH és az utána jövő időszak eléggé szétverte ezt a fajtát, a tenyésztése pedig soha nem jött helyre igazán.

A fajta egyedeiben nyugodt, kiegyensúlyozott társat találhatunk általában, amely készséges, ha kell, könnyű kocsis, igás, ha kell, díjló, vagy military ló. Ugrásban általában nem képes Olimpiai szintre minősülni éppenséggel...


Bár nem ilyen lovam van, csak ajánlani tudom! Méltatlanul elfeledett fajta!

2013. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
koszonom az utilso par valasz nagyon hasznos fajtakerdes szempontjabol.sok mindent most hallottam eloszor.es megfogadom a tanacsaitokat.olyan hobbilovat szeretnek amelyikkel tobbet jarnek terepre.es kevesebbet lovardazni.ne legyen olyan ijedos.nem akarok egoistanak,onzonek lenni en csak erre a celra keresgelek.jobban szeretek a termeszetben lenni mint a karamban korozgetni de tudom hogy az idomitomunka is feltetele a jo lo , lovas kapcsolatnak es fejlodest erunk el vele.
2013. máj. 7. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha vmelyik fajta még érdekel, megpróbálom összevakarni a tudásom (írj privit akkor mondjuk). Mindenesetre a jó lónak nincsen sem fajtája, sem pedig színe, ezt jegyezd meg - egyedet nézünk, és ha az éppen angol telivér, akkor az, ha magyar félvér, akkor az, ha gelderlandi, akkor meg az. Nem számít.


Nem csak a jó kapcsolatnak, de minden másnak is az idomítás a feltétele, mert ismerek olyat, aki tesz rá, csak előfordul, hogy a ló elviszi terepen a fenébe, amire ő azt mondja, hogy nem számít, mert a lónak mozognia kell (...?!), vagy ha felül véletlen egy iskolalóra ,azt elindítani se tudja rendesen... Terepen is kell, hogy tudj kört csinálni, aminek az ívére a ló ráhajlik, és ezt tudd szűkíteni (rendező és felvevő segítség, ha a ló el akar vinni), tudjon hátralépni (ha rosszat csinál, büntetni, fegyelmezni jó), ismerje az eleje és hátulja körüli fordulatokat (remekül érzékenyíti az oldalát), lehessen állítani, hajlítani, végig a lovasra figyeljen, ne valami tök másra, stb... Amúgy én terepen is meg szoktam néha állni, szemmel felmérek egy négyszögnyi területet, és ott gyakorolgatunk, edzünk kicsit, ez változatossá is teszi a programot, meg a lovat is szinten tartom :)


A magyar fajták amúgy ideális tereplovak lehetnek, ami jó még, az a shagya, de az elég menős, kicsit őrültebb típus, kezdőnek nem ajánlanám, viszont kiváló military ló nemzetközi szinten is (bár szintén veszélyeztetett fajta). Csak ilyen terepezgetésre amúgy a nóniuszt is át lehet gondolni, mint közel mindegyik magyar fajtát, azt is hadászati célra tenyésztették elsődlegesen, ezért sokkalta állóképesebb, tömegesebb és kitartóbb lovak, mint pl. a külföldi sportlovak (ezért militaryban is messze verték őket pl), a nóniuszt ugyanúgy, ugyanott tenyésztették, mint a gidránt és a kisbéri félvért, de azokkal ellentétben elsődlegesen fogatmunkára szelektálták - így nem annyira kényes a tartásra, ha kell, húz, nem veszi annyira zokon, ha nem hozzáértők nyúlnak hozzá. Méretes, kitartó ló, szükség esetén nehéz katonai hátas feladatokat is képes volt ellátni (tehát nem kapott szívbajt semmitől, szó szerint ágyút süthettél a füle mellett - a kisbéri nem ilyen lett az I. vh-ra, ezért át is kellett értékelni a tenyésztést, és sok angol telivért kivontak a tenyésztésükből - már az a fajta is megtépázott mondjuk; megmaradt tagjai mondjuk széles körben használhatóak megfelelő lovas kezében).


Nyilván vannak még népszerűbb fajták, ezek általában árban is magasabban fekszenek, szerintem nem érdemes gondolkodni rajtuk. Ami szóba jöhet, a magyar félvér (általában ismeretlen anya + fed engedélyes mén), esetlegesen magyar sportló... Az is használati kategóriát jelöl, típust, nem egy konkrét fajtát (fajta az, amelyik értékmérő tulajdonságai alapján jól lehatárolható a többitől, mindezt utódaiban is stabilan örökíti, és elegendő egyed van a beltenyészet elkerüléséhez).

Nekem ügetőm van, abszolút terepbiztos, remek paci, de vért izzadtam, mire megtanult vágtázni... Telivérnél ilyen gond nincs, de egyfelől az megy, mint az őrült, komoly idomító háttér kell neki, hogy kezelhető legyen, az idegrendszere sokszor nem a legjobb, előfordulhatnak súlyos patahibák (3-5 évre tervezik őket, nem szempont, hogy a továbbiakban még használható legyen), és nagyon kényes a takarmányozásra - azonban bűn olcsóak, bár átlovaglás kell, ha pályáról jött, és észnél kell lenni, a menőkedvével szigorúan tilos visszaélni. Hosszútávon nem a legjobb, rövid távon viszont megy, mint a golyó.


Ami még jó terepló lehet, esetleg a hucul.

2013. máj. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!